Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek nagy része...

A vallásos emberek nagy része miért akar folyton téríteni?

Figyelt kérdés

Nem egy olyannal találkoztam már személyesen, aki mikor kiderült hogy én nem hiszek semmiféle istenben, erősen próbálkozott engem meggyőzni, megtériteni, látszott rajtuk hogy zavarja őket, hogy én nem azt hiszem amit ők. De itt az oldalon is megfigyelhető ez a térités mánia. Nem csak a keresztényeknél, hitgyüli, iszlám ugyan azt csinálják még erőszakosabban. A nem hívőknél ezt nem tapasztalom, ők nagyrészt magasról tesznek a hívőkre.

Miért olyan fontos a hívőknek az, hogy más miben hisz? Miben befolyásolja az ő életüket, hogy más hisz-e abban az istenben, amiben ők? Nem értem, miért foglalkoznak ennyit mások életével, miért olyan fontos ez nekik?


2021. aug. 13. 14:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Mert alsob rendünek tekintenk amiért nem hiszel a hülyeségükben.
2021. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Ezt nagyon sokszor félre értik az ateisták.

Egyrészt nem téged akarnak a maguk hitére ráerőszakolni, egyszerűen csak terjesztik az igét. Ahogy Jézus utolsó parancsa volt feltámadása után. Egyfajta sima ismeretterjesztés.

A másik, hogy a hívők általában ilyenkor jót akarnak. Nem értem miért kell ezért haragudni valakire. Nem karddal terjeszti, nem kötelező hinni. De egy igaz hívőnek ezzel csak az a célja, hogy a szeretteit közelebb vigye Istenhez. Csak annyi, hogy rátalálj a lelki békére. Ha ez a terjesztés ilyen szeretetből van akkor nincs miért utálkozni

2021. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
#2, nem az a baj, hogy téríteni akar, hanem az, ha nem veszi észre, hogy nem kíváncsiak rá.
2021. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Én meg úgy vettem észre, hogy az ateisták hozzák elő mindig a témát, hogy nincs Isten szerintük. A vallásos ismerőseim nem beszélgetnek a vallásról, csak az ateisták.
2021. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

"A vallásos ismerőseim nem beszélgetnek a vallásról, csak az ateisták."

Ateisták miért beszélgetnének vallásokról? Ok sincs, amiért előjönne a téma. Én legalábbis még soha egyetlen ateristától sem hallottam, hogy önmagától felhozta volna a vallás témát.

2021. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Ex szektás vagyok (nem magamtól voltam az, szüleim neveltek bele). A szekta nevét nem írom le. Az én tapasztalataim alapján olyasmi lehet a válasz, amit a 2. válaszoló írt. Alapból tök jó dolog lenne beszélni az embereknek a saját érdeklődési köreinkről vagy meggyőződéseinkről, de azt már szektás koromban se tartottam szimpatikusnak, hogy amikor valaki érthetően közli, hogy nem érdekli a téma, vagy neki más nézetei vannak, vagy már tartozik egy felekezethez és ott jól érzi magát, vagy bármi ilyesmivel elutasít, akkor egyesek úgy érzik, még ennek ellenére is erőltetniük kell a térítést. Egy csomó ismerősöm és családtagom még mindig benne van a szektában, és tudják, hogy én már nem, mégis folyamatosan cseszegetnek vele. Lehet, hogy jót akarnak, de nem látom, mit akarnak ezzel elérni. Tudják, hogy benne voltam, tudják, hogy jól ismerem a témát, tudják, mi a véleményem róla, és azért csak nem gondolhatják, hogy majd egyszer csak hirtelen fogom magam és mégis visszamegyek a szektába az ő érzelmi zsarolásuk hatására.


A másik oldalról viszont azt is meg kell jegyeznem, hogy ateisták között is rengeteg ilyen ember van, próbálják meggyőzni a vallásosakat, hogy amiben hisznek, az csak mese, fölösleges időpocsékolás, meg ilyesmi. Az emberek úgy általánosságban szeretik azt gondolni, hogy nekik van igazuk, és ha sikerül meggyőzniük a véleményükről valaki mást is, azt afféle megerősítésként élik meg, valahogy úgy, hogy "ha más is elhiszi, akkor biztosan tényleg igazam van".

2021. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Először is, azért ne essünk túlzásokba, mert az ateisták is térítenek. A legkézenfekvőbb és egyik legismertebb példa Richard Dawkins, aki kőkeményen támadja a vallásokat, pedig egyáltalán nem a szakterülete a téma, nem is ért hozzá, egy biológus. De itt a gyakorin is nem egy kérdést írtak már ki ateisták, csak azért hogy Dawkins nyomán hülyének állítsák be a hívőket és bizonygassák, hogy nekik van igazuk.


Másodszor, pedig a több vallásban is szabályosan utasítás a térítés vagy legalább is a hitük terjesztése. Keresztényeknél pl. szabályosan felszólítás, hiszen törődniük kell másokkal és megismertetni velük az igazságot. Gondolj bele, ha te valamit igaznak vélsz, akkor a legnagyobb közöny a másik felé az, hogy nem mondod el neki az igazat. Főleg, ha még úgy is gondolod, hogy valami kára származhat a másiknak abból, ha nem az igazságot követi. Nyilván vannak akiket csupán a saját egójuk hajt, de lemerem fogadni, hogy jelentős részük valójában segíteni akar a másiknak azzal, hogy elmondja neki, hogy "Ez meg ez a lehetőséged is van és itt az igazság, ragad meg!". Ha az ateisták esetleg általánosságban kevésbé terjesztik hitüket, akkor az annak tudható be, hogy egy ateista könnyen juthat arra, hogy "Mindegy ki miben hisz, végül úgyis meghal, elrohad és ennyi volt az élete. Csináljon, amit akar.", tehát sokkal könnyebb egy közönyös szemléletmódot felvennie.

2021. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Abban hisznek, hogy élsz a Földön pár évtizedet, aztán meghalsz és mész az örök kárhozatba, ha nem vagy jó hívő. Helyükben te is térítenél ezerrel.
2021. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
#8 Hát akkor nem csodálkozom ha félelemből teszik... ez képmutatás
2021. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

#9

Félreértettél. Arra akartam kilyukadni, hogy egyébként jó szándékból teszik. Hogy figyelmeztessen téged a veszélyre.

2021. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!