Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek nagy része...

A vallásos emberek nagy része miért akar folyton téríteni?

Figyelt kérdés

Nem egy olyannal találkoztam már személyesen, aki mikor kiderült hogy én nem hiszek semmiféle istenben, erősen próbálkozott engem meggyőzni, megtériteni, látszott rajtuk hogy zavarja őket, hogy én nem azt hiszem amit ők. De itt az oldalon is megfigyelhető ez a térités mánia. Nem csak a keresztényeknél, hitgyüli, iszlám ugyan azt csinálják még erőszakosabban. A nem hívőknél ezt nem tapasztalom, ők nagyrészt magasról tesznek a hívőkre.

Miért olyan fontos a hívőknek az, hogy más miben hisz? Miben befolyásolja az ő életüket, hogy más hisz-e abban az istenben, amiben ők? Nem értem, miért foglalkoznak ennyit mások életével, miért olyan fontos ez nekik?


2021. aug. 13. 14:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%
#8 okoztál nekem egy masziv 10 perces röhögö görcsöt.
2021. aug. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%
#10 De ez akkoris képmutatás mindegy milyen szándékból teszik.
2021. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%

#11

Én is igy reagáltam 8 as válaszára.

2021. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Godaime ***** válasza:
100%
Az esetek nagy részében jót akarnak. Azt szeretnék ha te is részesülnél a vallásuk által megígért dolgokban. Nem fogják fel, hogy ez mennyire tolakodó és nevetséges lehet egy nem hívő számára.
2021. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

#11 #13

Szívesen máskor is!

2021. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Engem is próbáltak már megtéríteni strandon,buszmegállóba stb. Én mindig udvarias vagyokyde ha nagyon tolakodóak akkor odébb megyek. Semmikép se vagyok bunkó velük.
2023. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!