Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem teremtett egy...

Isten miért nem teremtett egy igazságos világot, ahol mindenki boldog? több lenn

Figyelt kérdés

Mivel mindenható, képesnek kell lennie hozzá. Vajon miért nem teremtett egy utópisztikus világot? Miért kellett belevinnie a rossz, negatív faktort a világ teremtésébe? Tudom, szabad akarat, és az emberek a rosszak, viszont Istennek ezt tudnia kellett volna előre, hisz mindenható, ő mindenről tud, és tér-idő felett áll.

Ezt fel lehet oldani azzal, hogy mégsem mindenható, és csak kísérletezik, de ha ez így van, akkor meg nem jóságos ahogy a hívők hiszik, csak olyan mint egy kísérletező tudós, aki kizárólag a tudomány miatt csinálja...



2021. aug. 15. 16:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%

Egy olyan entitast próbálsz emberi fogalmakkal korulirni akit emberi elmével fel sem foghatsz. Ha az ember logikával akarja megérteni Istent akkor folyton ezekbe a falakba ütközik.

Én is sokat szoktam ilyeneket filozofalgatni, de mindig erre lyukadok ki: hogyan is érthetnem meg az Ő szándékát?

Ezért igyekszem Jezusra bízni magam, mert azt ígérte hogy az ő igaja könnyű és édes, és ezért remélem a nehézségek valami nagyobb jót szolgálnak amit mi itt emberi elmével nem erthetunk meg, sőt, igazsagtalansagnak érezhetünk.

2021. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
de a hívők egyből jóságosnak állítják be istent alapból, és nem semlegesnek, mindezt úgy, hogy nem is biztos hogy létezik. Tehát eldöntötték hogy jó, miközben lehet hogy csak egy kisérletező entitás, akinek az emberek csak kisérleti patkányok, és még azt a lehetőséget sem szabad elfelejteni, hogy nem is biztos hogy létezik
2021. aug. 15. 17:45
 3/20 Godaime ***** válasza:
71%

"mert azt ígérte hogy az ő igaja könnyű és édes,"


Ezt Jézuson kívűl más vallások istenei és prófétái is megígérték. Miért pont Jézusban hiszel és tartod az összes többit hamisnak és nevetségesnek? Mi van ha rossz istenre tettél és majd az igazi vallás poklában fogsz szenvedni?

2021. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
igen, már eleve ez is "gyanús", hogy ennyi vallás van, különböző istenekkel, prófétákkal, tehát minden nép csinált magának egy istent, nem akart senki sem kimaradni
2021. aug. 15. 18:15
 5/20 anonim ***** válasza:
20%

Tudod, kérdező: ezzel az a helyzet, hogy van, létezik a világ.

A különféle vallások ezt próbálják meg magyarázni.

Ha megfigyelted: mindegyik vallás CSAK azt az időszakot tudja többé-kevésbé magyarázni, amikor ő született.


Tehát valóban így működik: az emberek kitalálnak valamit, ami aztán vagy bejön, vagy nem.

A tudomány annyival jobb, hogy az folyton csak előre megy, és egyre többet lehet vele elérni.

Míg az ima ma éppen annyit tud, mint 2000 éve.

2021. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%

1-es vagyok. Kérdező, haa te nem hiszel Istenben, akkor nem is értem miert teszed fel ezt a kérdést. Vagy még bizonyítékokat keresel?

3-as nem hiszem hogy valóban a lelki udvomert aggodsz, de azért had kérdezzem meg: te egy kiábrándult vallásos vagy, vagy csak szimplán harcos ateista?

2021. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
6%

" Tudom, szabad akarat, és az emberek a rosszak, viszont Istennek ezt tudnia kellett volna előre, hisz mindenható, ő mindenről tud, és tér-idő felett áll."

Ezt nem értem? Ha mindenható, akkor csaljon? Ne legyen szabad akarat? Vagy mire gondolsz?


" Vajon miért nem teremtett egy utópisztikus világot? Miért kellett belevinnie a rossz, negatív faktort a világ teremtésébe?"

Enélkül hogyan biztosítaná, hogy lehetőség legyen ne őt választani? Amúgy nem vitt be negatív faktort, illetve megint nem világos, hogy mire gondolsz

2021. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
12%

Tudod, kérdező, érdemes a való világból kiindulni.

A boldogság akkor alakult ki, mikor megszületett az érzelmi agy, a hüllőknél.

Ez egy módszer arra, hogy az agyad jutalmazzon téged, amikor valami jót, hasznosat csinálsz.

NEM A SEMMIÉRT KAPOD EZT A JUTALMAT!

Ha mégis így lenne, akkor soha semmi fejlődés nem lenne, és még ma is krokodil lennél.

2021. aug. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
6%

" Tehát eldöntötték hogy jó"

Ez nem döntés kérdése, mint pl. az evolúció, amiről a materialisták tudják, h kamu, mégis hisznek benne. Isten tulajdonságai logikai úton kikövetkeztethetőek

2021. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Dorkász06 ***** válasza:

Sokaknak eszébe jut, hogy miért van ennyi szenvedés a világban? Hogyan lehetünk igazán boldogok? Van- e végleges megoldása a problémáknak?

Ezekre, és az ehhez hasonló kérdésekre a válasz kulcsa egy másik kérdéstől függ. Mégpedig attól, hogy van-e sziárd bizonyíték Isten létezésére. Mindez azért olyan fontos, mert ha az élet kezdete egy kaotikus robbanás volt, akkor mit várhatunk a jövőtől? Viszont ha Isten létezik, akkor kell hogy legyenek válaszok ezekre a kérdésekre. Azért biztos ez, mert akkor Isten az ő szerető inteligenciájával hasonlít egy szerető édesapához. Ahogy egy gondoskodó édesapa mindent megtesz a családja boldogságáért, ugyanúgy Isten is. Az egyik ilyen bizonyíték a kezünkben van, ez Isten Szava, a Biblia. Így beszél az egyik versben:

"Hiszen tudom, milyen terveket gondoltam el felőletek – mondja az Úr; ezek a tervek a békére vonatkoznak, nem a pusztulásra, mert reménységgel teli jövőt szánok nektek." (Jeremiás 29: 11)

Ez az idézett vers rámutat, hogy neki szándékában áll változtatni, és a szenvedés okát megszüntetni.

Ha viszont nem Isten, hanem az ősrobbanás hozta létre az életet, akkor csak az emberi kormányzatokban, tevékenységekben bízhatunk. Viszont eddig egyik sem tudott mindenki számára kielégítő, maradandó javulást létrehozni, ezért milyen alapon bízzunk bennük?

2021. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!