Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem teremtett egy...

Isten miért nem teremtett egy igazságos világot, ahol mindenki boldog? több lenn

Figyelt kérdés

Mivel mindenható, képesnek kell lennie hozzá. Vajon miért nem teremtett egy utópisztikus világot? Miért kellett belevinnie a rossz, negatív faktort a világ teremtésébe? Tudom, szabad akarat, és az emberek a rosszak, viszont Istennek ezt tudnia kellett volna előre, hisz mindenható, ő mindenről tud, és tér-idő felett áll.

Ezt fel lehet oldani azzal, hogy mégsem mindenható, és csak kísérletezik, de ha ez így van, akkor meg nem jóságos ahogy a hívők hiszik, csak olyan mint egy kísérletező tudós, aki kizárólag a tudomány miatt csinálja...



2021. aug. 15. 16:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
Azoktól az emberektől kérdezd ezt meg akik rosszak és elrontották a világot. Vagy mindig háborúskodnak. Menj el, beszélj a tálibokkal például... Garantálom, hogy a szádban kötnek ki a heréid ;)
2021. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

6-os: meg vagyok keresztelve, jártam régebben templomba is (kényszerből), de mondhatsz akár kiábrándult keresztyénnek is, hisz abban is van kis igazság. Viszont én inkább a tudomány híve vagyok, vagy is a bizonyítéknak hiszek, és hiszem, hogy előb-utóbb a tudomány minden kérdésre választ tud majd adni (isten, élet a halál után, földönkivüliek stb)


7-es: arra gondolok, hogy mért nem lehetett volna egy olyan világot teremteni ahol mindenki boldog? akkor csak őt imádnák az emberek, nem lenne széthúzás. A mostani világ olyan, mintha a teremtője kísérletezne, és várja a kísérlet végét, hogy vajon mi lesz a végkifejlet...


10-es: a biblia mitől bizonyíték? hisz emberek írták, ráadásul erősen szerkesztett


11-es: pont ez az, mitől lett erőszakos? megmondom, mert rossz helyre született, háborús területre, és nem civilizált európába mondjuk. Már ez is mekkora igazságtalanság, az sem mindegy hova születsz mert lehet gyilkos leszel mert nincs más lehetőséged, mennyi pénzed van - anyagi biztonság, stb stb

2021. aug. 16. 20:41
 13/20 anonim ***** válasza:
47%

11-es vagyok. Sajnos olyat nem tehetünk, hogy megmondom, aki háborús területen van rögtön atombombát kap a nyakába, teljesen ki kell írtani őket, sőt sterilizálni, hogy gyereket ne szüljenek. Pl. egész Ázsiát likvidálni kellene, de pl. ha meghallom, hogy USA-ban ámokfutó öldös vagy iskolában gyerekeket ölnek fegyverrel, akkor oda is nyomnák egy-két atombombát? Vagy hogy kellene szerinted a világbékét megteremteni?


Mivel az embereknek szabad akarata van, ezért dönthet úgy, mint pl. a spártaiak, hogy az ölésből és háborúskodásból élnek, ez a betevő falatuk. Megvonnád tőlük az ételt? Valaki csak kábítószer termesztéssel tud megélni és családot felnevelni. Elég nehéz az Isten dolga, az az igazság.

2021. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

6 vagyok, és abszolút tudomanyparti. Az istenhit és a tudomány nem zárja ki egymást. (Tudomány alatt a termeszettudomanyokra gondolok) Viszont a tudomány a halál utáni életről nem tud mit mondani soha, hiszen a testi halállal megszűnik minden amit életnek nevez. Ugyanigy nem fog tudni mit mondani arról hogy mi az élet értelme.

Minél többet tudsz a tudományrol, annál kevésbé hiszed mindenhatonak.

2021. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Godaime ***** válasza:
77%
A tudomány nem is feltételezi, hogy van a halál után élet is hiszen semmi jel nem utal rá. Mi is csak emlősök vagyunk, a különbség csupán az öntudat és az intelligenciánk, ez pedig mind agyban dől el. Tehát az agy halálával az énünk is meghal, nincs semmiféle élet a halál után.
2021. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Darkmoon80 ***** válasza:
74%

#1


"Egy olyan entitast próbálsz emberi fogalmakkal korulirni akit emberi elmével fel sem foghatsz. "


OK, akkor ne beszéljünk Istenről, mert csupán egy megismerhetetlen tartalmú fekete doboz.


"Ezért igyekszem Jezusra bízni magam,..."


Mi bizonyítja, hogy a vele kapcsolatos elképzeléseid helyénvalók, és az általa adott kinyilatkoztatásoknak van alapja??


---


#10


"van-e sziárd bizonyíték Isten létezésére. Mindez azért olyan fontos, mert ha az élet kezdete egy kaotikus robbanás volt, akkor mit várhatunk a jövőtől?"


Az ősrobbanás a mi ismert világunk kezdete volt az eddigi tudományos ismeretek szerint.

Az élet kialakulása egy másik, időben későbbi kérdés.


Mit vársz a jövőtől? Te döntöd el. Ha van egy kis eszed, képes vagy saját jövőképet kialakítani.


"Ahogy egy gondoskodó édesapa mindent megtesz a családja boldogságáért, ugyanúgy Isten is."


Hát köszi, inkább árva gyerek lennék.

Egy ilyen felelőtlen, erkölcstelen apának a börtönben lenne a helye.



" Az egyik ilyen bizonyíték a kezünkben van, ez Isten Szava, a Biblia."


Egy kétezer éves nép által alkotott írásmű csupán. Azt, hogy Isten szava csupán magáról állítja (így igaznak deklarálva önnön magát), szóval ez bizony körkörös érvelés). Isten bizonyítására nem használható ilyen formán.



"

...

Ez az idézett vers rámutat, hogy neki szándékában áll változtatni, és a szenvedés okát megszüntetni.

"


Ez logikai képtelenség, lévén egy elvben időtől független entitásról beszélsz, tehát nem tulajdoníthatsz neki időbeliséget feltételező cselekvést.

Magyarul: amit "meg szándékozik tenni..." az már alapból úgy van megtéve.


"

Ha viszont nem Isten, hanem az ősrobbanás hozta létre az életet, akkor csak az emberi kormányzatokban, tevékenységekben bízhatunk. Viszont eddig egyik sem tudott mindenki számára kielégítő, maradandó javulást létrehozni, ezért milyen alapon bízzunk bennük?"


Ez megint csak érvelési hiba.


A személyes kétely (ha az ősrobbanás igaz, akkor miben bízhatok) és egy téves logikai következtetés (ha valami nem OK, akkor a megoldás Isten) semmiféle alapot sem ad Isten létének feltételezésére.


Próbálkozz más érveléssel, ez eddig nulla!

2021. aug. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
13%

"10-es: a biblia mitől bizonyíték? hisz emberek írták, ráadásul erősen szerkesztett"

Mégis kik írták volna? Hüllők? És kéziratok, másolási eljárások pont azt bizonyítják, hogy igencsak eredeti állapotban van.

De nem ez a lényeg, hanem a tartalom, mint mindig


"Mi bizonyítja, hogy a vele kapcsolatos elképzeléseid helyénvalók, és az általa adott kinyilatkoztatásoknak van alapja??"

Még mindig a logika és az értelmes figyelés


"Az ősrobbanás a mi ismert világunk kezdete volt az eddigi tudományos ismeretek szerint."

NA várj. A materialistáknak a mese is természettudományos kategória? Akkor már értem, miért természettudományos "tény" az evolúció. Mert mese.


"Egy kétezer éves nép által alkotott írásmű csupán. Azt, hogy Isten szava csupán magáról állítja (így igaznak deklarálva önnön magát), szóval ez bizony körkörös érvelés). Isten bizonyítására nem használható ilyen formán."

Még mindig nem ez a bizonyíték, ha belehülyülsz sem


"Próbálkozz más érveléssel, ez eddig nulla!"

Hát Darkmoon80, ez az egyetlen igaz megállapítás a hozzászólásodról. Legalább van önkritikád. Ezt becsülöm: De akkor minek írsz, ha eleve tudod, hogy hülyeség?

2021. aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%

"Isten miért nem teremtett egy igazságos világot, ahol mindenki boldog?"

Úgy volt, aztán jöttek a balos neokommunista liberálisok és mindent elcsesztek

2021. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Darkmoon80 ***** válasza:
73%

HA(!) tudnál olvasni (nem csak a szavakat, hanem a leírtak egészét) feltűnt volna, hogy a válaszomban egy konkrét dologra reagáltam.


Dorkász06 írta (be is hivatkoztam, csak te ezt sem vetted észre :-) ):

" Az egyik ilyen bizonyíték a kezünkben van, ez Isten Szava, a Biblia."


Erre írtam azt némi alátámasztással, hogy szerintem a Biblia miért nem alkalmas bizonyítéknak.


"Még mindig nem ez a bizonyíték, ha belehülyülsz sem." írod te.


OK, abban legalább egyetértünk, hogy a Biblia nem bizonyíték Isten létére.


Én ebbe azért nem hülyülök bele, bár meglehetősen fura és számomra kínos, ha bármiben is egyetértünk.


No mindegy. Mondogasd sokszor magadnak: Megint én nyertem! Megint én nyertem! Megint én nyertem.... attól biztosan jobban érzed magad.

2021. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

13-as: nem tudom honnan szedted ezt az atombomba-dolgot, én biztos nem írtam sehol sem. Szted ez békét hozna? Már próbálták a 2. világháborúban, és csak sok-sok hullát hozott, semmi mást... A világban a teljes béke jelenleg lehetetlen, csupán egy isteni entitás tudna békét csinálni

De látja az isten hogy a szabad akarattal nem tudunk békét csinálni, hiába vagyunk a magunk urai, egyszerűen túl esendőek vagyunk és könnyen bűnbe esünk. Ez ellen tudna tenni ha akarna (létezne)


14-es: ha tudománypárti vagy, tudnod kéne hogy a tudomány folyamatosan fejlődik, és háborúban a leggyorsabban. Az, hogy most még nem tudunk bizonyos kérdésekre választ adni, az nem jelenti azt, hogy később sem tudunk. Csak egy példa: a repülés előtti időszakban a repülés csak egy álom volt, és senki sem hitt benne hogy az ember valaha repülni fog, és tádámm, már 1903-ban felszállt az első "repülő", és azóta már az űrbe is eljutottunk. A tudományé a jövő...


15-ös: a tudomány nem is feltételez soha, arra van a filozófia, a tudomány bizonyítékok szerint működik


17-es: szted nem számít hogyan keletkezett egy isteni könyv, kik írták? mert ha emberek, akkor az bizony emberi dolog, és esendő, tévedések lehetnek benne stb... Ha valami titkos, isteni eredetű lenne, az már más tészta. Nem arra értettem hogy nem eredeti, hanem hogy sokan írták, elvettek, tettek hozzá, tehát ez is bizonytalan, egy isteni szöveget elsőre meg kellett volna tudni csinálni ha már isten szava, az nem lehet tévedés ugyebár... +++ van sok olyan könyv amit ki is vettek belőle, és szintén emberek: pl: Énók könyvei. Tehát eddig ez olyan, mint egy sima könyv, szerkesztgetik, átírják, törölnek belőle, hozzáadnak, tehát egy tipikus könyv

Ja és a tartalma lehet hogy jó, és tanulságos, viszont itt most isten létezéséről van szó, és abban a biblia nem segít


"NA várj. A materialistáknak a mese is természettudományos kategória? Akkor már értem, miért természettudományos "tény" az evolúció. Mert mese."

Érdekes, én a bibliáról hallottam pont ezt, hogy mese felnőtteknek...


Annak a másik felhasználónak pedig jól kiforgattad a szavait, egyáltalán nem írta hogy hülyeség az egész, csak mondj jobb érveket - ezt írta...

2021. aug. 17. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!