Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istenhivok mi a legjobb...

Istenhivok mi a legjobb ervetek isten letezese mellett?

Figyelt kérdés

2021. szept. 12. 07:02
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/127 A kérdező kommentje:
Ha van akkor sem erdekli hogy mi mit gondolunk rola mert semmi jelet nem adott magarol (legalabbis nem egyertelmu jelet).
2021. szept. 17. 17:43
 122/127 Godaime ***** válasza:
100%

118/

Ha egy általános istenről beszélünk akkor persze, arra van esély. Az ő létezése sem szükséges azonban ahhoz, hogy megmagyarázzuk miként működik az univerzum. Tehát ilyen spekulációkba belemenni is teljesen fölösleges. Ha létezik majd felfedi magát előttünk ha akarja.

2021. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/127 anonim ***** válasza:
91%
Nem érvelek olyan dolog mellett, vagy ellen, ami személyes meggyőződés. Mint ahogy a kék szín mellett sem fogok érvelni. Vagy a tökfőzelék mellett. Kinek mi jön be. Ha neked a barna szín a kedvenced és abban találtad meg "önmagad ízlését" akkor az életben nem foglak arról meggyőzni, hogy miért szeresd inkább a kéket. Nem lehet olyan dolgok mellett hitelesen érvelni, amire fizikai bizonyítékot nem lehet felmutatni egy olyannak aki fizikai bizonyítékokat vár el, és amely egyéni, szubjektív és belülről jövő érzés, meggyőződés, ami vagy van, vagy nincs.
2021. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/127 A kérdező kommentje:

"Nem érvelek olyan dolog mellett, vagy ellen, ami személyes meggyőződés. Mint ahogy a kék szín mellett sem fogok érvelni. Vagy a tökfőzelék mellett. Kinek mi jön be. Ha neked a barna szín a kedvenced és abban találtad meg "önmagad ízlését" akkor az életben nem foglak arról meggyőzni, hogy miért szeresd inkább a kéket. Nem lehet olyan dolgok mellett hitelesen érvelni, amire fizikai bizonyítékot nem lehet felmutatni egy olyannak aki fizikai bizonyítékokat vár el, és amely egyéni, szubjektív és belülről jövő érzés, meggyőződés, ami vagy van, vagy nincs."


Jo ezt igy mind elfogadom csak az a gond hogy miert nem ad az isten mindenkinek jelet magarol? Lehet mondani de igen ad, viszont akkor miert nem ad hitet is melle, mert azt sem en dontom el hogy hiszek e vmiben vagy sem, a hit egy erzes

2021. szept. 28. 21:46
 125/127 anonim ***** válasza:
91%
Nem olvastam az eddigi tíz oldalnyi válaszokat, szóval bocsánat, ha olyat írok, ami már volt. Szerintem az élet próbatétel. Próbatétele annak, hogy fel tudod-e ismerni a belsőd indíttatását a hit tekintetében. De ezt tudod kérni is tőle, ha csak megpróbálsz hinni, és nem kizárólg a racionális tapasztalataidra hagyatkozol. A hit meggyőződést és bizalmat jelent egy olyan dologban, amelynek létezésére konszenzusosan elfogadott bizonyíték, vagy személyes tapasztalat nincs. A hitnek semmi értelme nem lenne, ha bizonyíték lenne valamire. Ha én azt mondom neked, hogy van széázezer forintom, akkor ezt te vag elhiszed, vagy nem. Rajtad múlik, hiszen semmi bizonyítékot nem mutattam fel erre. De ki lenne az az ember, aki ne hinné el nekem, hogy van százezer forintom, ha leteszem elé az asztalra? Senki. Ha egyértelmű lenne, akkor mindenki hinne, hiszen látja, tapasztalja fizikailag is. Persze a mindennapoknak van egy csomó apró mozzanata, amit egy racionális felfogású ember egyszerű véletlennek, logikus eseménynek gondol, miközben egy ugyanolyan eseményt egy másik ember nem csupán a sors érdekes alakulásának vagy véletlennek titulál, hanem Isten irányításának, segítségének tulajdonítja. Persze ez pszichológiailag egy önmegerősítő folyamat, hiszen ha egy hívő ember egyre több ilyet tapasztal, egyre érzékenyebb is lesz az ilyen apró történésekre, ami csak erősíti a hitét, miközben egy nem hívő ugyanúgy a racionalitásának megerősítését fogja elnyerni az ilyenek által. Az igaz, hogy beső indíttatás és meggyőződés a hit, de az embernek szerintem magában elször fel kell tenni a kérdést, a kételkedést a racionális magyarázatokban, vagy az afölött álló entitás létesítésében. Ebben segítséget lehet kérni, de szabad akaratod van abba, hogy felülvizsgáld a meggyőződésedet. Sokan egyébként azt mondják, hogy a lélek és Isten megtestesülése mindannyiunkban benne van, kiben milyen mennyiségben, ez pedig a lelkiismeret megléte.
2021. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/127 A kérdező kommentje:

Csak az a baj a tesztel hogy mindenkinek mas nehezsegu. Olyan mintha egy tanar matek dogan nemely negyedikes gyereknek elso osztalyos feladatokat adna, masoknak masodikos stb. stb.

Te hinni akarsz istenben, en nem a kettonk kozott annyi a kulonbseg hogy minket mas motor hajt belulrol.

Nekem nincs gondom a vallasos emberekkel csak ne artsanak masoknak es ne hasznaljanak hibas erveket isten letezese mellett, ha te a szubijektiv velemenyedre alapozod a hited azzal alapbol kifejezed hogy nem probalsz senkire raeroltetni semmit.

2021. szept. 28. 22:44
 127/127 anonim ***** válasza:
91%
Én nem is próbáltam, és nem is szeretnék. Távol álljon tőlem. A hit és a vallásokra alapuló egyházak felekezet szerinti hitgyakorlata két teljesen külön dolog. Utóbbi ártott másoknak a világtörténelemben és árt sok helyen most is, úgy hogy a hotre hivatkoznak, hibásan.
2021. szept. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!