Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs nekem megfelelő...

Ha nincs nekem megfelelő vallás a jelenlegiek között, de mégis hinni akarok valamiben, alapíthatok egy új vallást? Hogy kezdjek neki? Komoly a kérdés, komoly válaszokat kérek.

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 00:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Milyen egyházat akarsz alapítani?

Biblián alapulót?

Akkor lehet én is beszállnék. :)

2010. szept. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Egyébként Freya jól írta: nem tudsz igazi vallást alapítani.

A mai vallások többnyire régi dogmákon, könyveken, kinyilatkoztatásokon alapulnak, és ha te nem erre építed őket, nem lesz különösebb hitelességük.

Persze bizonyos szemszögből nézve minden vallás hiteltelen, de ma már ki tud visszamenni az időben, hogy ellenőrizze, valóban élt-e Jézus, Buddha és a többi próféta és vallásalapító, vagy hogy éppen volt-e ok hinni Zeuszban esetleg még korábban a Földanyában.

Persze okok voltak, de valós okok? Igazán megmutatta-e magát valamelyik istenség, tapasztalat avagy kitaláció útján születtek-e meg bizonyos vallások?

A mai hiteket hatalmas mértékben táplálja a hagyomány, és mert nincs olyan általános elmélet, amit valamely vallás ne foglalna magában, többnyire meg is elégednek velük, a mai vallásalapítók, ha nem régi hitre építkeznek, hanem egy merőben új felfogást hirdetnek, nem lesznek népszerűek - mert nem nyújtanak pluszt, csak egy kis rétegnek.

És valóban nincs tökéletes vallás: a kereszténység, a sintoizmus, a wicca, a hinduizmus, a sámánhit mind ugyanolyan értékű és hitelességű egy külső szemlélő szempontjából.

2010. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%
Vallást Isten által lehet alapítani! Ha Ő kiválaszt, hogy te légy a közvetítője, Közte, és ember közt, akkor az által amit kinyilatkoztat néked, megalapíthatod az új hitet. De ha nincs Isten általi kiválasztás, akkor csak egy hamis próféta leszel.
2010. szept. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ, csak eddig nem voltam net közelben, azért nem tudtam írni. Sok válaszoló írja, hogy isteni sugallat kell hozzá. De pont ez az. Nem kell isten, nem kell egy feljebbvaló teremtmény. Az enyém arról szól hogy magadban higyj, és a saját magad feljebbvalóságán, az egyénben, és mégis az egységben. Én nem akarok mindenféle mesét köríteni mellé, mint a biblia (igaz ezen most sokan felháborodnak biztos, de fogadjátok el légyszíves, hogy van ilyen vélemény is). Nem akarok se híres lenni, se gazdag, csak ennyivel boldogabb embereket. Remélem értitek, hogy mire gondolok.
2010. szept. 2. 18:47
 15/21 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, van egy embered! :)

Teljes mértékben azokat az elveket támogatom, amiket te..

2010. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Sejtem, mire gondolsz. De az a helyzet, hogy szerintem hibádzik a dolog. Egy vallási közösség tagjai azért járnak össze, tartoznak a közösséghez, mert van bennük valami közös. Ha mindenki magát akarja majd megvalósítani, akkor mindenkinek más lesz a célja. Sőt annak megvalósítása talán ellentétbe kerül azzal ahogy a másik meg akarja valósítani a maga célját.

Egyébként nem mondasz újat. A mai pszichológiának nagyrészt ez az alapja jónéhány évtizede.

2010. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Csakhogy a vallások lényege valami feljebbvalóban való hit - és az istenhit nem zárja ki azt, hogy valaki bízzon a saját erejében. Ez nem újszerű elgondolás, sőt, ha már itt tartunk, még a keresztények is megmondták: " Segíts magadon és Isten is megsegít".

Vagyis hogy elsősorban tégy magadért és csak utána imádkozz, de ez minden vallásban így van.

2010. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Olvasd el: [link]
2010. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves 17.20-as! De én nem hiszek semmilyen istenben. Az okokat nem szeretném most kifejteni, de hidd el, hogy nem az, hogy "há' ha van isten akkor mé' nem vagyok már gazdag?"


Kedves utolsó! Még nem olvastam végig amit linkeltél, csak gyorsan átfutottam pár részt, de már a legelején elakadtam, amikor azt kezdi el fejtegetni, hogy az emberek mennyire életképtelenek isten/vallás nélkül. És ezt el is hitetik velük. És a végére tényleg azok is lesznek, mint egy marionett-bábu. Az én vallásom (vagy hívjuk akárminek is, ha itt egyesek nem fogadják el, hogy ez is lehet vallás) épp arról szól, hogy ne mástól függj.


Kedves utolsó előtti! Igen, jól mondtad. "...valami feljebbvalóban...az istenhit nem zárja ki, hogy vki bízzon a saját erejében..." De ne az istenen keresztül bízz a saját erődben. Az annyi felesleges gondolat, felesleges erő, felesleges önámítás.

Mára nem kell ezekhez az eszmékhez egy istent párosítani aki figyeli minden lépésed, beleszól minden lépésedbe, és csak "rajta keresztül" viheted végre amit elgondoltál.


Lehet, hogy kicsit bonyolultan írom le amit gondolok, csak nincs olyan sok időm, hogy mindenkinek részletesen válaszoljak.


Kedves 09-05 12:24! Örülök, hogy nem vagyok egyedül!

2010. szept. 9. 11:18
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyház alapításhoz tudtommal kell majd egy alapító nyilatkozat,hogy végül is miben fogtok hinni.(Manapság divatos valami pünkösdi-karizmatikus irányt megadni,természetesen biblikus alapokon).Kell 100 magánszemély aláírása,hogy szeretne az egyházadhoz tartozni.Go ügyvéd,bejegyzés,lehet szedni a tizedet,adómentesség,Hawaii,táncoslányok...És ez KOMOLY!
2011. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!