Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények és a muszlimok...

A keresztények és a muszlimok elhiszik egymást csodáit?

Figyelt kérdés

Keresztény csodák:

- Péter és Pál hallottakat támasztanak fel.

- Jézus borrá változtatja a vizet


Muszlim csodák:

- Mohamed egyszer kettéválasztotta a Holdat az emberek előtt

- továbbá egy éjszaka alatt ejutott Mekkából Jeruzsálembe és onnan vissza.


A muszlim csodákat itt az oldalon találtam, egy másik topikban.


2021. szept. 29. 09:30
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*halottakat
2021. szept. 29. 09:31
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Biztosan nem.
2021. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

Én elhiszem hogy Jézus csodàkat tett. Annyi a különbség, hogy ezeket a csodàkat csak Allah engedelmével és a Kegyelmes àltal tudta megtenni.


Nincs okom arra, hogy kétségbe vonjam hogy Jézus "csoda àltal" meggyógyított embereket például.


Abdullah

2021. szept. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függetlenül a keresztényeknek Mohamed nem próféta, tulajdonképpen nyilván a csodáit sem fogadják el.
2021. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Fontos tisztázni, hogy Jézus nem azért tett csodàkat mert Isten fia lett volna.


Abdullah

2021. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet a Holdat kettéválasztani, valószínűleg ez a történet Mózesre reflektál (Vörös tenger), csak még nagyobbat akartak mondani. Az egy éjszaka alatt Mekkából Jeruzsálembe még egy "hihető" csoda lenne. Bár én nem hiszem el, de nem a "képtelenség csoda" kategória, mint a holdas.
2021. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%

#6: A tenger kettévàlasztàsa Mózes esetében a Korànban is benne van.


Mózest Allah prófétàjànak tartjuk, semmi szükség nem volt arra hogy bàrki "nagyobbat mondjon"


Abdullah

2021. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

Én muszlim vagyok és elhiszem hogy Jézus vagy a többi Bibliában szereplő próféta tett csodákat, de nem mindent hiszem el és nem úgy ahogy a Biblia írja.


Például azt elhiszem hogy Jézus meggyógyíthatta a betegeket, de azt nem hogy borrá változtatta a vizet. Egy próféta nem venne részt emberek tömeges alkoholizálásában.


Péter és Pál csodáit nem ismerem el. ők nem próféták és Pál még csak nem is látta Jézust. Kizártnak tartom hogy bármiféle csodát tettek volna. Az ilyen "megjelent Jézus" vagy "megjelent Mária" című keresztény történeteket sem hiszem el. Vagy kamu vagy ha meg is jelent valami akkor az a Sátán lehetett hogy megtévessze az embereket.

2021. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#8


Az adventisták úgy magyarázzák a borrá változtatás csodáját, hogy a vízből nem bor, hanem must, vagyis alkoholmentes ital lett.

2021. szept. 29. 14:22
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Nem hiszem hogy így van, mert akkor lenne mellette tanítás a Bibliában hogy Jézus szándékosan alkoholmentes italra változtatta a vizet.
2021. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!