Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek katalikus egyház...

Szerintetek katalikus egyház a sátán egyháza?

Figyelt kérdés
2021. okt. 12. 19:27
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
5%

#20 Ugye tudod hogy amit irtál öngól. Sátánistákról szóló wikipedia cikkrol beszelek igy a sátánista világ szerkesztette ezt is a logikád szerint

...


Gondolkodj el azon amit írtál

2021. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
94%
Az alapvető probléma az, hogy a meglepő méreteket öltő vallási fanatizmus és a vegytiszta butaság különös elegye oly mértékben elborította az agyadat, hogy a jelek szerint képtelen vagy különbséget tenni egy kicsiny radikális kisebbség és a kib@sz0tt világ között.
2021. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
92%

9-nek:


Minden tiszteletem a Jehova Tanúké, ezzel együtt ők nem keresztények, mert nem ismerik el Jézust Megváltónak. Nem veszekedni akarok.

2021. okt. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
32%

A katolikus egyház nem a Sátán egyháza, hiszen a Sátánnak saját egyháza van, és az nem a római katolikus egyház.


A római katolikusok története dióhéjban az, hogy Jézus amikor elkezdte a hivatását a Földön, akkor elhívott tanítványnak 12 apostolt. Miközben folytatta 3 és fél éven át a tanítást, egyre többen lettek a tágabb köreiben is tanítványok.


Jézus halála és feltámadása után a 12 apostol előbb további 72 másik apostollal, majd a következő generációkból kikerülő püspökökkel folytatta az Evangélium terjesztését, tanították és megkeresztelték a zsidó hitről illetve a pogány hitről áttérő keresztényeket, szervezték és irányították a közösségeket.


Lassan megszerveződött a korai Ősegyház, kialakultak a patriarchátusok, élükön egy-egy patriarchával.


1054-re, amikor az első nagy egyházszakadás történt, amit addigra több kisebb is megelőzött, kialakult az öt patriarchátus, Róma, Konstantinápoly, Alexandria, Antiochia és Jeruzsálem központokkal.


A nagy egyházszakadás során a római patriarchátus elszakadt az Egyháztól és a másik négy patriarchátustól.


Az 1054-es nagy egyházszakadást követően a volt Római patriarchátusból, a későbbi Római katolikus egyházból további részek szakadtak ki. Először a protestáns egyházak, majd a protestáns egyházak is tovább töredeztek kisebb egyházakra.


A Sátánnak ellenben saját egyháza, saját papjai, saját hívei és saját rítusai vannak.

2021. okt. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező biztos úgy értette hogy a katolikus egyház a nagy babilon ami a sátáné. Nem úgy hogy satanistak. De mondom, az ortodox meg fanatikusabb mint a katolikus. Katolikus és ortodox kéz a kézbe járnak. Ketten eggyütt kitennenek Egy Apostoli Vallást de külön külön egyik sem
2021. okt. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
83%
Én csak azt nem tudom megérteni, hogy miért mondják, hogy bálványimádók vagyunk. Gyerekkorom óta járok misére, és soha sem láttam bálványimádást. Ábrázolni valakit vagy bálványozni egy szobrot nem ugyan az...
2021. okt. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
69%

#14 Teremtő szemében mindenki sátánista aki nem Úgy él ahogy ő elvárja


Nem a Teremtő szemében, hanem a te lelki vezetőd szemében aki ezt a kis fejedbe sulykolja.

2021. okt. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
0%
#22 értelmezni se tudtad amit irtam ostoba
2021. okt. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
3%
#22 Satanisták ugyanazt muvelik amit a világ 99% nem véletlenül mondta Jezus hogy ugy lesz mint Noe idejeben hogy nagyon keves ember udvozul
2021. okt. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
27%
#27 Semmilyen lelki vezetom. Ez tenyleg igy van. A Teremtő szemében aki nem úgy él ahogy ő elvárja az a sátán (beliál) fia... De ezt azt hittem nem kell Magyarázni
2021. okt. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!