Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényeknek nem tűntek...

Keresztényeknek nem tűntek ezek még fel?

Figyelt kérdés

Az istenháromság már a kereszténység előtt fellelhető egy csomó vallásban.

És ugye a pokolnak 7 hercege van, már a kelták is hasonlóba hittek.


2021. okt. 21. 11:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

"Az igazság az, hogy meg sem próbáltál gondolkodni, csak zsigerből trollkodni"

Én feltettem egy kérdést, hogy kiderítsem, milyen logikai összefüggés alapján gondoltad relevánsnak a reakciód a kérdező észrevételére.

Hogy végül ilyennel nem tudtál szolgálni, az nem az én saram.

2021. okt. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%

"Az istenháromság már a kereszténység előtt fellelhető egy csomó vallásban."

Feltűnt. Ahogy az is, hogy pl. az ókori vallásos istenhármasai kb, mindenben másak, mint a Szentháromság, azt leszámítva, hogy 3 tagot neveznek meg. Ez nagyjából olyan logikai következtetés, minthogy a békának is négy lába van és az elefántnak is, tehát a kettő egy faj. A biológusoknak nem tűnt még ez fel?

2021. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nekem már sokkal előbb feltűnt hogy valamit elkumálnak előlünk.


Amit a legjobban utálok az előítéletesség. És miért ítélték el a sátánt ha nem is ismerem? Honnan tudhatom hogy Isten mondta ezt? És hogy neki elhigyjem e? ....khm..

2021. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%
Képzeld most a két haverommal hármast alkotunk és isszuk a három sörünket egy asztalnál egy pókerpartin. Szerintem Istennek nincs köze hozzá. Tehát még attól, hogy három még semmi isteni nincs benne.
2021. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

"Én feltettem egy kérdést, hogy kiderítsem, milyen logikai összefüggés alapján gondoltad relevánsnak a reakciód a kérdező észrevételére."

Én meg leírtam. HA nem érted az amúgy elemi logikai összefügést benne, az nem az én saram. Majd, ha nagy cégnél fogsz dolgozni és tanultok kommunikációelméletet, akkor már érteni fogod. De semmi baj, én nem igénylem, hogy magyarázkodj

2021. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
*összefüggést.
2021. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Az istenháromság már a kereszténység előtt fellelhető egy csomó vallásban."

Felkapott szöveg, hogy a háromság a pogány vallásokból átemelt dolog. De az a baj, és ezt sokan nem értik, hogy a háromságtannak semmi köze a pogány vallásokhoz. Egyszerűen a következménye a Biblia értelemzésének. Gondolom ezért van az, hogy amiket pogány példákként felszoktak hozni és én ismerek, azok igazából távol állnak attól, amit a keresztények gondolnak.


"És ugye a pokolnak 7 hercege van, már a kelták is hasonlóba hittek."

A pokolnak 7 hercege van? Lehet van ilyen hagyomány vagy elképzelés, de nem szerves része a kereszténységnek. Semmi bibliai alapja ennek a kijelentésnek. Nincs kedvem utána nézni, de biztosra veszem, hogy ez valami középkori elképzelésre vezethető vissza, ami akár a kelta hagyományokból is eredhet (főleg, ha az illető, aki kitalálta abból a térségből származik). Nem tudok róla, hogy ezt bárhol is kötelező jelleggel tanítanák.

2021. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

És?

Felőlem szitakötőnek vagy szúnyoghálónak is hívhatod. Nem kell kereszténységnek lennie. A lényeg, hogy istent szolgáld.

2021. okt. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Minek? Kell neki a szolga?


A lényeg, hogy élj, és ne sorvadozz egy képzelt lény rabigájában.

Kár elrontani vele az életedet (és másokét is).

2021. okt. 23. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Godaime ***** válasza:
A kereszténység nem több, mint az ősi vallások feldolgozása. Szinte egyetlen eredeti motívum sem található benne.
2021. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!