Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért feketében...

A keresztények miért feketében szomorkodnak, hiszen hitük szerint egy jobb világban van szerettük?

Figyelt kérdés

Utóbbi héten több temetésen is voltam...

Nagyon érdekes volt ahogy a temetésen a nyugati keresztény kultúrában mindenki szomorú, gyászol, feketében van, sír stb.

Ezzel szemben a egyes keleti vallásokban ünnep, színesben buliznak, táncolnak boldogok, mert hisznek abban hogy jobb helyen van, közelebb került a Nirvánához stb.

Talán gyenge a hitük és félnek hogy mégsincs semmi a halál után? Netán azért mert félnek hogy mégis rossz helyen van szerettük? Vagy egész egyszerűen önzőségből, mert nekem fáj, hogy már nincs?


2021. szept. 24. 20:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Igen "egyszerű onzesbol" mert már nincs velünk. Egyébként én nem gondolom hogy akik látszólag buliznak a temetésen, azok orulnek, csak így vezetik le a gyászt. Aztán otthon sírnak.

Az meg kulturális dolog hogy európában a fekete lett a gyász színe mint más kultúrákban pont a fehér vagy épp a színes.

2021. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Godaime ***** válasza:
61%
Valahol mélyen szerintem mindenki tudja, hogy a halál végleges és soha nem látjuk többé azt a személyt.
2021. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
6%

Nem tudom mit fogok tenni ezek után... de eddig egyetlen rokonom temetésén sem ejtettem könnyet.


Mindannyian a Kegyelmes Allah kezében vagyunk. Akik meghalnak fel fognak támadni. Ők csak ideiglenesen haltak meg, a Magasztos Allah fel fogja támasztani őket az utolsó napon.


Abdullah

2021. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Godaime ***** válasza:
24%
Így is túlnépesedés van, nem tudom mit csinálunk ha több tízmilliárd ember visszajön :D Remélhetőleg Allah meglengeti az ő varázslatos vesszőjét és megtízszerezi a Föld méretét ( bár akkor a hatalmas gravitáció végezne velünk )
2021. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
21%

#2: Én úgy érzem, hogy "valahol mélyen" tudom, hogy a halál csak ideiglenes.


Még 15 évvel valaki halála után is, arról álmodok hogy találkozunk és vidáman pacsizunk, és én el kezdem mesélni mi történt velem az elmúlt 15 év alatt.


Abdullah

2021. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem azért szomorkodunk egy ismerős, barát, rokon halálakor, mert nem hiszünk a feltámadásban, hanem, mert egy időre el kellett búcsúznunk és a továbbiakban már nem osztozunk a földi életben. Ettől függetlenül, hisszük és reméljük, hogy feltámadt, örülünk is neki, de a hiánya szomorúvá tesz. Mint, ahogy például szakításkor sem azért sírunk, mert nem hisszük, hogy lehetünk még boldogok mással, hanem, mert a személy, akit szerettünk többé nem részese az életünknek (ez egy elég sarkított példa, de na). A fekete pedig egész egyszerűen a gyász színe a kultúránkban. Nagypénteken is feketébe borul a templom és “megsiratjuk” Jézus halálát, hiába tudjuk, hogy 3 nap múlva feltámad, meggyászoljuk, hogy meghalt a bűneinkért, hogy aztán majd új életre kelve ne legyen többé gyász.
2021. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Godaime ***** válasza:
14%
Én meg nagyfarkú vámpírokról és teltkeblü sellőlányokról álmodtam múlt éjjel, Ez még nem azt jelenti, hogy ezek valós dolgok.
2021. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
8%

Ne féljetek a haláltól. Inkább használjátok ki az időt és igyekezzetek úgy élni, hogy elnyerjétek Allah tetszését a földi életben. Mi csak átutazóban vagyunk itt a Földön.


Abdullah

2021. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Nem csak a gyász színe a fekete, nem csak temetésen viselnek hagyományosan feketét. A fekete elegáns, ezzel megadják az elhunytnak a tiszteletet. Nem csak a hívők viselnek feketét. Nem minden hívő visel feketét. Ennyit a faék egyszerű "okos kérdésedről".

De ha tényleg érdekel:

[link]

2021. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Akkor leszel igazán szabad amikor elég erős a hited, hogy ne félj a halàltól.


A covid jàrvàny idején döbbenten làttam egyesek hogy féltik rövid evilàgi életüket.


Abdullah

2021. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!