Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a kereszténység monoteista...

Ha a kereszténység monoteista vallás. akkor miért van benne külön istennő (Mária) és alárendelt istenségek (szentek, angyalok), illetve két főisten (Jahve és Jézus)?

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 18:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
56%
Mária nem az angyalok királynője?
2021. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
76%
Mária nem istennő. A szentek, angyalok sem istenek, és Jézus sem.
2021. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
53%
Ezt a sok zagyvaságot magadtól szedted össze?
2021. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
77%
Egyik sincs ezek közül.
2021. nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 KZitus ***** válasza:
52%

Szia

Hát ez az! A Biblia nagyon egyszerűen leírja, hogy Jehova az egyedüli igaz Isten, sőt másat is elmond az egyedülállóságáról:

„Én vagyok Jehova. Ez a nevem. Senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott bálványoknak” Ézsaiás 42:8, vagy:

„Én vagyok az ÚR, ez a nevem, nem adom dicsőségemet másnak, sem dicséretemet a bálványoknak” Ézsaiás 42:8

Isten saját maga adta magának ezt a nevet, és magyarul többnyire úgy adják vissza, hogy Jehova :2Mózes 3:14, 15. Habár Isten neve közel 7000-szer fordul elő az Ószövetségben (Héber–arámi iratokban), sok fordítás felcserélte az „ÚR” (nagybetűkkel) címmel.

Tehát nincsenek sem istenek, sem istennők, csak az emberi elme találta ki őket.

A fentiek szerin Jézus nem Isten,hiszen Ő is teremtve lett. De abban is különbözik a többi teremtménytől (angyaloktól is), hogy Ő Isten első teremtménye. Pál ezt írta erről:"Ő pontosan olyan, mint a láthatatlan Isten, és ő az egész teremtés elsőszülöttje," Kolossé 1:15. A Jelenések 3:14-nem Krisztus ezt mondja magáról:"Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, Isten teremtésének a kezdete:"

2021. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, ez melyik kereszténység? Ezt nem ismerem. Ez nem az, amivel általában találkozni lehet. Még csak nem is a katolikusok. (Bár felteszem rájuk gondolsz.)

Nézd, ha ezt komolyan kérdezed, akkor csak azt tudom javasolni, hogy olvasgass még a témában, mert súlyos tévedésekben vagy. Mária nem istennő, az angyalok és szentek nem alistenek, az Atya és a Fiú meg nem két főisten, ahogyan azt te elképzeled. Igen, amit te gondolsz az már tényleg nem monoteizmus, csakhogy amit te gondolsz az nem azonos azzal, amit a keresztények gondolnak.

2021. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
59%

Egy olyan keresztény dokumentum sincs, amiben Mária "istennő" vagy az angyalok, szentek alistenek.

Ez vagy a te agyszüleményed, vagy nem vagy tisztában a fogalmakkal. Vagy mindkettő.

2021. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%

"Ha a kereszténység monoteista vallás. akkor miért van benne külön istennő (Mária)"

Ez új. Először is ez nem általános keresztény tan, hanem katolikus, de még ők sem nevezik Máriát istennőnek, szóval még csak nem is katolikus tanítás. Ilyen nem létezik

2021. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Nincs benne. Az Apostoli hitvallás így kezdődik: Hiszek egy Istenben...
2021. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
2021. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!