Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az megy papnak, aki máshova...

Az megy papnak, aki máshova nem kéne?

Figyelt kérdés

Többedik olyan pappal beszélek, aki rosszindulatú, emberileg hulladék úgy és olyan lekezelően beszél az emberekhez, mintha diktátor uralkodó lenne.

Miért ez, az ilyen minősségű emberek jók az ilyen helyeken dolgozni? Mást nem találnak erre a munkára őket meg máshol nem tűrnék meg?


2021. dec. 2. 03:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
80%

Nem.


En rengeteg orvossal, tanarral, bolti eladoval, vasuti kalauzzal es vizvezetekszerelovel beszelek, aki "rosszindulatú, emberileg hulladék úgy és olyan lekezelően beszél az emberekhez, mintha diktátor uralkodó lenne".


A papok meg ugyanolyan emberek, mint a tobbi.

2021. dec. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
12%
Azért olyanok mert elhiszik magukról hogy ők valakik.Tisztelendő urak.Volt idő amikor talán tényleg azok is voltak,mert az egyháznak hatalma volt,a hatalom pedig tiszteletet,félelmet ébreszt az emberekben főleg ha vissza is élnek vele.Szerencsére azok az idők már elmúltak,nem kell már hajbókolni a végtelenül buta,undorító,semmirevaló,ingyenélő,pedofil fajtájuk előtt. Már nem tudnak máglyára vinni senkit mint a régi “szép”időkben.
2021. dec. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Nem ugyanolyanok, ők isten kiválasztottjai. Biztosan jól át van szűrve, hogy ki legyen az.


Csak, ha madarat tolláról, akkor....

2021. dec. 2. 04:57
 4/42 anonim ***** válasza:
96%
Többi ember is Isten "kiválasztottjai" nem állítja egyik pap sem, hogy ő magasabb rendű lenne ez csak a fejecskédben van így.
2021. dec. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
90%

Tanárokra szokták ezt mondani, illetve úgy, hogy tanárszakra az megy, akit máshová nem vettek fel. :)) Véletlenül sem tudják elképzelni, hogy valakinek ez hivatás. Ahogy a papság is.

Én nagyságrendekkel több nagyszerű papot ismerek, mint akik nem azok. Egy jóbarátom a pszichológusi pályát hagyta ott azért, hogy pap lehessen, szóval nem igaz, hogy "máshová nem lenne jó".

2021. dec. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
53%

"Nem ugyanolyanok, ők isten kiválasztottjai. Biztosan jól át van szűrve, hogy ki legyen az."


Egyáltalán nincs át szűrve. Ezért is mennek pedofilok is papnak. Tökéletes munka kör számukra.


Nem állítom hogy minden pap az lenne. Nem kell félre érteni de az tény hogy vannak.

Rajtuk kívül pedig azok mennek papnak akik elégé hisznek és szeretnék ezt csinálni. (bár a kettő nem zárja ki egymást, a hívő is vétkezik).


Ezenkívül még lehet vagy százféle indok hogy miért megy valaki papnak. Ha tényleg kíváncsi vagy rá azt tudom javasolni hogy menj el a templomokba és kérdezd meg őket. Vagy írj nekik emailt vagy egyéb módon üzenetet/hívd fel. (bár ha az elején említett kategóriába tartoznak akkor nem valószínű hogy bevallják)


Lehet egyébként lehet sok személyes esemény is. Például ha egy pappal gyerek korábban történt valami nagyon rossz amin egy pap és a vallás segítette át. Ez után pedig ő is ugyan így akart segíteni másoknak. Ez is egy elképzelhető lehetőség szerintem.

2021. dec. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 tgt ***** válasza:
94%
A papok is elfáradhatnak, kiéghetnek, a hitük is csökkenhet idővel, de nehéz pályát módosítani, hiszen sokszor nem értenek semmi máshoz, mint az egyház dolgaihoz. Szóval inkább paposkodnak tovább.
2021. dec. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
93%

6.

Semmivel nincs a papok kozott tobb pedofil, mint a tobbi gyerekekkel foglalkozo palyan. Pl. bolcsodai gondozo, tanar, fociedzo, zenetanar, apolono, logopedus - vagy reformatus lelkesz.


A botrany targya a katolikusoknal az volt, hogy a feletteseik nem inditottak eljarast ellenuk, ahogy a torveny eloirja. Nem az, hogy feltunoen sok volt.

Es ez nem is tegnap volt.


Azota viszont, legalabbis Angliaban, kb. sehol nincs nagyobb biztonsagban a gyereked, mint a katolikus egyhazban. Annyi intezkedest vezettek be kezzel-labbal, hogy soha nem marad a gyereked egyedul egy felnott-tel sem. Egy pillanatra sem.

2021. dec. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
41%

8.

Nem állítottam hogy többen lennének. Csak azt mondtam hogy vannak. Ezt pedig te sem cáfoltad.

2021. dec. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
21%
Van benne valami. Egy miseszöveget be lehet tanulni meg jobbára könyvből olvassák. Tegnap is figyeltem a Szentmisén Úrfelmutatáskor a papot hogy lehajtott fejjel nézte a könyvet. A többi katolikus is mind lehajtotta a fejét, meg felajánláskor is. De ha lehajtom a fejem nem látok semmit ezért nézni szoktam ahogy a pap olvassa könyvből az egészet, keresztet vet az oltárasztalon a pohárral meg az ostyaval és felemeli egyszer az ostyát egyszer a poharat. Van benne valami hogy az megy katolikus papnak aki másra nem jó mert Hodász András is gyűlöli a reformátusokat még látod itt Váradon a mi vagyis a környékbeli katolikus pap is, ez a Péter atya. Még a mellettem lévő ortodox pap is. Vazze lehet nem lehet másképp papnak menni csak ha gyűlölöd a protenstábsokat, onnan fenntről lehet ez. Akibe nincs meg a gyűlölet azt nem veszik be.
2021. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!