Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az megy papnak, aki máshova...

Az megy papnak, aki máshova nem kéne?

Figyelt kérdés

Többedik olyan pappal beszélek, aki rosszindulatú, emberileg hulladék úgy és olyan lekezelően beszél az emberekhez, mintha diktátor uralkodó lenne.

Miért ez, az ilyen minősségű emberek jók az ilyen helyeken dolgozni? Mást nem találnak erre a munkára őket meg máshol nem tűrnék meg?


2021. dec. 2. 03:43
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
92%

"Akibe nincs meg a gyűlölet azt nem veszik be."

A gyűlölet sajnos leginkább benned van. De én szerencsére remek reformátusokat is ismerek, szóval remélem, hogy mások nem rólad ítélik meg a Református Egyházat sem.

Remélem egyszer elnyered Krisztus békéjét és találkozunk majd az Ő országában.

2021. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 MDaniel98 ***** válasza:
85%
Ez már csak azért sem igaz egyébként, mert rengeteg Papnak volt és van legalább valamilyen tanári, vagy természettudományos végzetsége (többek között a jelenlegi pápának is). Az olyan tanárok pedig azért maradhatnak a pályán, mert nem éppen jólfizetett szakma az övék nálunk és nem állnak sorba azért, hogy 5 év tanulás után bérminimumot keressenek (főleg természettudományos vonalon).
2021. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
62%

Én valóban eléggé csalódtam már két olyan római katolikus papban, akikkel korábban igen kölcsönös szimpátia volt.


Eljutottam mindkettővel oda, hogy volt az egyik részéről csúnya fenyegetés "kitiltással", a másik részéről pedig tartósan haragos tekintet - még a sűrű bocsánatkéréseim közepette is.


A csúnyán fenyegetővel eljutottunk egy csendes nyugvópontra kölcsönös megegyezéssel. Határokat húzott, hogy mikor, mivel lehet felkeresni.


El tudom képzelni mindkettő esetében, hogy a pályaválasztásukkal van gond (féltek udvarolni valaha is egy lánynak...) a haragos tekintetű saját bevallása szerint már legszívesebben nem is élne. (Célzott rá nemegyszer, hogy legszívesebben megnősült volna.)


Most dolgozom egy olyan harmadiknak, akit nagyon csendesnek, tűnődőnek és tiszteletreméltónak tartok. Ez utóbbi esetében semmiféle konfliktusos helyzetet nem tudok elképzelni, mert annyira misztikus kisugárzású.


Általában az a tapasztalatom, hogy a protestánsok inkább kiegyensúlyozottabbak és nyugodtabbak, mint a római katolikusok - nemcsak papok, a hívők is hasonlóképpen vannak ezzel.

2021. dec. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
30%

"A papok meg ugyanolyan emberek, mint a tobbi."


Az #1-es megmondta, ezt kellene megérteni.

2021. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
77%

Ismerek egy papot, pár éve szentelték fel, mérnök végzettsége van. Tehát a rövid válasz, nem, nem azért mennek papnak.

Azért mennek papnak, mert úgy érzik, ez az ő hivatásuk, Isten erre hívja őket. Gondolj bele kérdező, hogy te és a hozzád hasonló végtelenül gonosz, megátalkodott emberek folyamatosan szidják őket, kígyót békát kiabálnak rájuk, s ők mégis kitartanak ebben. Ezt hívják hivatástudatnak, amit valószínűleg te messziről se ismersz.

2021. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
5%
Jól mondod 13- as felelő. Ezek.a katolikus papok nem is tudnak mást csak kitiltani ha nem térdelsz, nem vetsz keresztet. Én nem dolgoznék még saját református egyházam által működtetett munkahelyen sem mert 4 év elég volt a reformátusok ól nemhogy még a katolikusoknál.
2021. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%
Református vezetőségből. Addig ment jól ott is a munkaheky míg a római katolikus Tünde működtette. Tündér elüldözte a református feksovezetoseg és az új vezetőség szar volt.
2021. dec. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

13

Elkepzelheto, hogy benne van az, hogy a colibatus megviseli oket, illetve, elmondasuk szerint az, hogy az ures lakasba megy este haza. Karacsonykor akkor megy emberek koze unnepelni es egy igazi jot enni, ha egy csalad a kedves hivok kozul meghivja, hiszen a rokonai sokszor mas varosban elnek, neki pedig karacsonykor rengeteg dolga van.

Mig a protestans papok, bar leterheltek, megis szokott feleseguk lenni, gyerekeik, tehat sajat csaladjuk varja oket otthon, es van vasarnapi ebed, karacsonyi vacsora.

Az is lehet, hogy a papokat tulterhelik, az egyhaz vagy a hivok, ezert ingerlekenyek, faradtak, esetleg betegek, fajdalmaik vannak az idosebbeknek.

En dolgoztam rovid ideig egy olyan munkahelyen, ahol volt egy katolikus pap kollegam - a koszonesemet sem fogadta. Es senki maset. (Tehat nem velem volt baja.) Mai napig elkepzelni sem tudom, mi uthetett bele abba az emberbe. Felnezett, koszontem (amig koszontem), majd kozonyosen lenezett az asztalara. Nem sokaig koszontem (ahogy mas sem). Lehet, azt akarta, hogy ne szoljunk hozza? Ezt ha megmondja, tiszteletben tartottam volna.

En nem katolikus vagyok, de az is lehet, hogy az egyhazban egy kicsit istenitik oket egyes hivok. Es ez megy az agyukra.

Ezzel egyutt, en tobb kifejezetten szereny, csendes, joszivu, segitokesz katolikus papot ismerek. Nagy emberismerettel es odafigyelessel. Szoval nem lehet altalanositani.

2021. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
85%

10


Anjutca, te azt hiszed, a papi hivatas abbol all, hogy miset tart?

Mas egyhazakban is felolvassak azt a szoveget, aminek muszaj pontosan ugy elhangzani, masreszt nem minden nap ugyanaz van. Unnepnapok, mas liturgia egyebek.

Tudod, mennyi mas dolga van ezen kivul? amit nem latsz?


Hodasz Andras nem gyuloli a reformatusokat, csak nem ert veluk egyet mindenben, mivel a ket egyhaznak mas doktrinai vannak. Ez csak a te kisse beteges agyadban jelenti azt, hogy "gyuloli", mert nalad csak a gyulolet letezik, meg a kitiltas.


A reformatusok is elmondjak ezeket a doktrinabeli kulonbsegeket, pl. Nagy Gergely a valaszaban, csak te mar azt ugye nem ertetted. Neha a templomban is elmondjak, vagy irnak rola a honlapokon.

Semmi kulonbseg e tekintetben a ket felekezet kozott.


Kereszteny ember senkit nem gyulol. Inkabb ezen gondolkodnal el.

2021. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
0%

,,Neha a templomban is elmondjak, vagy irnak rola a honlapokon.,,

Szégyellem magam katolikuskent hohy hazudok a protenstánsokról. Mivel a hazugság nagy bűn. Katolikus legyek ha te igazat írsz. A rágalmazás meg bűn. Hodász gyűlöli a reformátusokat mert ír róluk.

Most gondold el: Nagy Gergely meg Hodász miért nem találkoznak és személyesen beszélik meg a dolgokat? Miért kell kiírni az internetre? Találkozzanak személyesen és beszéljek meg a vallaskukombseget meg a problémákat és ne a világ előtt.

2021. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!