Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan működik a Szenteltvíz?

Godaime kérdése:

Hogyan működik a Szenteltvíz?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem a dolog menetjét, tehát ha van itt szakértő világosítson fel. Egy pap egyszerre mennyi vizet képes megszentelni? Képes megszentelni pl. egy tavat? Egy óceán megszenteléséhez hány pap kellene? Különböző papoknak más és más a megszentelő ereje attól függően, hogy mennyire hisznek vagy mindenkinek egyforma? Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. dec. 3. 11:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Peegy pap is meg tudja szentelni az óceánt,,de annak olyan kicsi lesz a szentségsűrűsége, hogy elhanyagolható.


Viccet félretéve, nincs olyan hogy szenteltvíz, ez egy szertartás, és maga a szertartásosság a fontos. A folyamat, a ráfordított idő és figyelem, és az teszi valódivá, vagy értékessé.

2021. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem olvasol?

[link]


Szerintem gyorsabb lett volna, mint kérdést kiírni, persze sokaknak nem megy a netes keresés sem...

2021. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
10%

Nálunk az ortodox templomban (vagyis nem nálunk mert én igazhitü református vagyok) évente egyszer, azt hiszem Vízkereszt napján megszentel 2 nagy bidon ( szóval ilyen nagy hengerszeru de mi bidonnak hívjuk Nagyváradon) vizet de csak imádkozik rá, nem tesz béke sót sem. Sót sem tesz bele, olyan íze van mint a rendes víznek és eláll évekig. Ez a kis Szenteltvíz. Van a nagy, azt nem tudom mikor szentelik és a templomom kívül tartsák, abban van bazsalikom Decsi nincs benne. Az a nagy szenteltvit és azt keresztelokor meg havonta egyszer mikor van a betegeknek hogy megkenik őket meg imádkoznak értük akkor használják. Kiosztják a jonepnek.

Keresztény Reformátuskent mennyire bibliai eredetű a Szenteltvíz....arról volna mit írni. Mert nem az.

2021. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
5%

De az egy másik téma. Katolikzsokkal raimadkoznak meg sót tesznek bele.

Egyes ortodox hívek ha van bőrbetegségek vagy fáj vajamilyuk tesznek rá kicsi szenteltvizet mert mondom hogy van a templomban 2 nagy bidonban és abból lehet maximum fél litert elhozni. Egyes babonás ortodoxok avval kenik magukat ahol fáj.

2021. dec. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy direkt akartál megdöbbentőt írni az óceán szentelésével, utalva a vízmennyiségre. Nos, óceánt én még nem láttam szentelni, de a folyókat a görögkatolikusok szokták vízkeresztkor.

pl. itt a Dunát: [link]

Egy pap is (ha bűnös, akkor is) meg tud szentelni akár egy egész óceánt, mert a szentelés igazából nem más mint a teremtett világot vagy pl. embertársunkat Isten szeretetébe, szolgálatára ajánlani. Persze, a teremtett világ mindig Isten szolgálatában van. Ezért a szentelés igazából nekünk szól. A szentelések, akár a vízszentelés nem egy varázslat. Nem a paptól függ, hanem az egész Egyház imájának erejéből származik.

2021. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
11%
mintha lehugyoznád magad csak nem huggyal hanem antioxidánsokkal és isteni energiákkal
2021. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Tehát ötös vajaszoo, a vizszentelesnek nincs bibliai eredete mert így is úgy is Isten szeretetében vagyunk.
2021. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
17%

Válaszoló.

Végig gondolod a bibliai történeteket sehol nincs arra utalás se hogy vizet kell szentelni. Még jelképes értelme sincs. Akkor már inkább van a Tömjénnek mert avval az ószövetségi én meg dolgoztak. Még a Jelenésekben is van egy helyen.

2021. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

5/

Tehát a megszentelés a folyó egész hosszára vonatkozik? Forrástól amíg beleömlik egy másik folyóba? Az a másik folyó ( vagy tenger ) ettől szintén meg lesz szentelve, vagy csak a benne lévő víz egy része? Ha ez így van, akkor csak részleges védelmet nyújt a gonosz ellen?

2021. dec. 3. 16:35
 10/24 A kérdező kommentje:
Ha pedig nem varázslat, akkor mi értelme van? A papok csak úgy tesznek, mintha varázsolnának?
2021. dec. 3. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!