Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted vannak olyan papok,...

Szerinted vannak olyan papok, akik nem hisznek Istenben?

Figyelt kérdés

2021. dec. 9. 16:48
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
61%
VAZ 2101 Zsiguli?
2022. febr. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
61%
Igazad lehet, akad olyan, akinek a pásztorbotja is többet ér, mint a kocsija. De azért a kosár almát ő se a piacon veszi.
2022. febr. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

Mivel tudod bizonyítani, hogy nem a piacon veszi? Veheti egyébként az Auchanban is, vagy közvetlenül termelőtől. De azért kíváncsi vagyok.

A pásztorbot pedig nem az övé, akkor kapja, amikor kinevezik, ha meghal, akkor visszakerül a kincstárba.

2022. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
61%

A vatikáni bíborosoknak Forintba átszámítva kb. 5 millió Forintos havi illetményük van, pedig nem kell költeniük a gyermekeik iskoláztatására, legalábbis a többségnek, mert bu-zik, a férfi prostituáltakra és kokainra megy el sokuk fizetése.


Részlet egy vatikáni 4 éves kutatás eredményeként született könyvből:



"

Elöljáróban


– Ő is „a parókiához tartozik” – suttogja fülembe a főpap az összeesküvők hangján. A Római Kúria egyik érseke ejti ki első ízben előttem ezt a kódolt kifejezést. – Tudja, ő nagyon „buzgólkodik”. „A parókiáról való” –ismétli lehalkított hangon, a Vatikán egyik híres bíborosának, II. János Pál pápa hajdani „miniszterének” az erkölcseire célozva, akit mindketten jól ismerünk. Majd hozzáteszi: – Ha elmesélném, amit tudok, nem hinne a fülének! És természetesen elmesélte. Többször találkozunk még e könyv lapjain ezzel az érsekkel, az elsővel ama papok hosszú sorából, akik leírták nekem a valóságot, amit már sejtettem ugyan, de amit sokan merő koholmánynak fognak tartani. Légből kapott mesének. – A baj csak az, hogy ha elmondja az igazságot „a szekrényben rejlő csontvázakról”, a Vatikánt átszövő különös baráti szálakról, senki nem fog hinni magának. Merő kitalációnak fogják tartani. Mert a valóság itt meghaladja a fikciót – panaszolta el bizalmasan egy ferences pap, aki maga is a Vatikánvároson belül él és dolgozik több mint harminc éve.


És mégis szép számmal akadtak olyanok, akik kiteregettékelőttem a szennyest. Egyeseket szorongással töltött el, hogy mitkészülök nyilvánosságra hozni. Mások először suttogva tártákfel előttem a titkokat, majd hamarosan már hangosan beszélteka botrányokról. Megint mások bőbeszédűnek mutatkoztak, csakúgy folyt belőlük a szó, mintha évek óta arra vártak volna, hogyvégre megtörhetik a csendet. Körülbelül 40 bíboros és több százpüspök, főpap, pap és nuncius (pápai nagykövet) egyezett bele,hogy találkozzon velem. Köztük néhány vállaltanhomoszexuális személy, aki nap mint nap jelen van a Vatikánban, bevezetett a beavatottak világába. Nyílt titok? Vagy puszta szóbeszéd? Rágalom? Olyan vagyok,mint Szent Tamás: ahhoz, hogy higgyek, szükségem van a megbizonyosodásra. Hosszas nyomozásba kellett hát kezdenem, alá kellett merülnöm az egyházban. Havonta egy hétre áttelepültem Rómába, sőt rendszeresen a Vatikánvároson belül kaptam szállást azoknak az egyházi főméltóságoknak a vendégszeretetét élvezve, akikről néhány esetben szintén kiderült, hogy ők is „a parókiáról valók”. Beutaztam továbbátöbb mint 30 országot Latin-Amerikában, Ázsiában, az Egyesült Államokban és a Közel-Keleten, hogy találkozzam az ottani papsággal, így ezernél is több beszámolót és vallomást sikerült összegyűjtenem. Hosszú oknyomozásom folyamán mindenévben közel 150 napot voltam riporteri úton, távol az otthonomtól, Párizstól.

"

2022. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

#54

Attól, hogy valaki valamit leír, nem lesz egyből igaz.


Nézd magad, te vagy erre a legjobb példa, aki sátáni szívvel próbálja a katolikusokat botrányosnak ható hazugságokkal éjt nappallá téve lejáratni.


Például írod:

"A vatikáni bíborosoknak Forintba átszámítva kb. 5 millió Forintos havi illetményük van"

Vagy közveszélyesen hülye vagy és két számot sem tudsz összeszorozni, vagy ördögien hazug. Gyanítom inkább utóbbi. Ezzel szemben az igazság:


"Szivárgó hírek szerint egy-egy Vatikánban vagy Rómában élő bíboros havonta 4000 és 5000 ezer euró között keres."

[link]


A cikk egyébként megemlíti, hogy ez is csökkent 10%-kal.


Ez pedig vezető pozícióban már itthon se kiemelkedően magas. Például kíváncsi lennék, hogy egyes bizniszszekták vezetői hány milliós fizetésből szedtek össze annyit, hogy több száz milliós villát építsenek Budán, vagy offshore céghálón keresztül felvásárolják az ATV csatornát.


"És mégis szép számmal akadtak olyanok, akik kiteregettékelőttem a szennyest."

Hát ez teljesen hihető dolog. A vatikáni bíborosok egy teljesen ismeretlen újságírónak fognak "gyónni", hogy mindezen információ alapul szolgájának készülő botránykönyvéhez.

2022. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
73%

A pedofil botrányokat a római katolikus "Egyházi iratok" alapján az "Egyház" hozza nyilvánosságra.


A nyugdíjás expápa, Benedek papa nyilatkozta például, hogy a római katolikus papi szemináriumokban nyílt meleg klubok működnek.


McCarrick bíborost, a pápa egykori személyi tanácsadóját az "Egyház" vizsgálta ki, és adta ki a McCarrick dossziét, amelyben le vannak írva a botrány után menesztett bíboros botrány előtti bűnös cselekedetei, pl. kisfiúk combjának a belső részét simogatta a pedofil bíboros.

2022. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
73%

Sok gyermeknek meghalnak a szülei, vagy alkalmatlanok a gyermekek felnevelésére (betegség, börtön, stb.). Ezek a gyermekek árvaházba kerülnek, ahol a szüleik helyett mások gondoskodnak róluk, nevelik fel őket. Vannak olyan gyermeknevelő intézmények is, ahol a gyermekek betegsége miatt nehezebb a felnevelésük a családjukban, ezért speciális nevelésre van szükségük, amit leginkább egy erre jól felkészített intézetben tudnak megkapni, szakképzett ápolók segítségével.


Vannak árvaházak egyházi kézen is, nézzünk meg egy római katolikus árvaházat, hogyan teljesítik ezt a nemes feladatot, hogyan nevelik a rájuk bízott gyermekeket a római katolikus papok és szerzetesek (ha már nekik nincsen, más gyermekeivel hogyan bánnak):


[link]

"

Az olaszországi Antonio Provolo Intézetet kifejezetten beszéd- és hallássérült gyerekek nevelésére alapította a katolikus egyház. A Daily Beast cikke szerint (amelyet a 444 szúrt ki) a gyerekeket nemcsak nevelték, hanem ki is használták: az intézményben rendszeresek voltak a szexuális bűncselekmények.


A lapnak egy Giuseppe álnéven szereplő áldozat mesélt arról, hogy mit élt át az intézetben, ahol nemcsak a jelnyelvre tanították meg, hanem olyan „különleges, titkos jelekre” is, amelyekkel a maszturbálásra, orális szexre, péniszre és ánuszra lehetett utalni.


„A dolog akkor világosodott meg előttem, amikor kettesben maradtam egy pappal, aki egyszer csak az orális szex jelét mutatta nekem, majd elővette az álló péniszét és belenyomta a számba” – idézte fel Giuseppe, aki szerint rendszeresen előfordult, hogy a papok ilyen jelekkel hívták ki a gyerekeket félreeső helyiségekbe. Mivel a papok kivételével mindenki hallássérült volt az intézetben, senki sem hallotta meg az áldozatok sikolyait.


Giuseppét hét éven át, egészen 18 éves koráig folyamatosan zaklatták. Mivel a speciális jeleket más nem értette, hosszú időbe telt, mire egyáltalán meg tudta értetni másokkal, hogy mi történt vele az intézetben.


A veronai ügyészség 67 fiút tudott megnevezni, akiket a közel tíz éve tartó nyomozás adatai szerint több, mint két tucat pap és szerzetes zaklatott.

"


A veronai ügyészség sátáni hazugságot terjeszt, vagy pedig ez az igazság, a római katolikus papok, szerzetesek tényleg ilyen aljasul bántak a rájuk bízott gyermekekkel a nevezett gyermeknevelő intézetben? Vagy az ügyészség lenne egyházellenes?



Az eredeti angol nyelvű hír itt található:


[link]

2022. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
61%
Van olyan pap aki a buszon is térített most meg olyan ateista, hogy az agad keresztény védő szervezet hozzá képest.
2022. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!