Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetetek léteznek démonok?

Pietrosol kérdése:

Szerintetetek léteznek démonok?

Figyelt kérdés
Nem inkább arról lehet szó,hogy az ember a saját egós vágyait hárítja el egy külső identításra,hogy elfusson a felelősség elől?
2012. nov. 8. 14:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet,de nem ezen a Földön. A Világegyetem végtelen.. Gondolj csak bele.
2012. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezt akár Istenre is lehetne mondani.
2012. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

"Nem inkább arról lehet szó,hogy az ember a saját egós vágyait hárítja el egy külső identításra,hogy elfusson a felelősség elől?"


Igen,nagyjából erről van szó.A legtöbb ember nem szereti az önző énjét,mert azt neveli bele a társadalom,hogy önzőnek lenni bűn,meg akármilyen rossz dolog.Pedig az önzés hozzátartozik az emberi énhez,ha tetszik,ha nem;

"Megváltoztathatja-e a párduc az ő foltosságát,vagy a tigris az ő csíkosságát?" -Jézus ezt így próbálta szemléltetni.

De azt is meg kell érteni,hogy azért vagyunk itt ezen a bolygón,hogy fejlődjünk,változzunk,tanuljunk.Tehát amíg valaki nem volt önző,addig nem tudhatja azt sem,milyen nem önzőnek lenni.A démonok pedig úgy jönnek ide,hogy az ember mivel elítéli saját magát,mert nem tudja elviselni,hogy önző,főleg,hogy a külső nyomás is ránehezedik,mert a többi ember is elítéli,ezért mégiscsak kell valami elfogadható kibúvó,hogy "Hát igen,én tettem,de mégsem én,mert a démonok kísértettek meg,én pedig gyenge,esendő ember vagyok,meg különben is az eredendő bűn..."

Tehát démonok nincsenek.Max.az emberek fejében.Csak mi vagyunk,saját magunkat kell(lehet)legyőznünk,saját magunkkal kell szembenéznünk.Nos,ez a legtöbb embernek valóban olyan nehéz,mintha valódi,szárnyas,szarvas vicsorgó démonokkal nézne szembe...

2012. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Akik azt hiszik hogy nincsenek démonok nagyon bátor emberek...


(K.Gy)

2012. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Márk3,14"És választa tizenkettőt, hogy vele legyenek, és hogy kiküldje őket prédikálni, 15. És hatalmuk legyen a betegeket gyógyítani és az ördögöket kiűzni.."


Nos vannak . Azok hatalmukba kergetik úgy hogy az ember befogadja őket.

(varázslás,szellemidézés)

(K.Gy)

2012. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A Bibliából egyértelműen kiderül hogy vannak.

De kiderül az is, hogy nem háríthatjuk rájuk a felelősséget. A rossz dolgokért, "saját egós vágyainkért" MI IS felelősek vagyunk meg ŐK IS.

2012. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Zsizsik666 ***** válasza:
75%

Én a teszkóban láttam már.


[link]

2012. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
1-es: a Világegyetem a tudomány mai állása szerint sem feltétlenül végtelen, lehet önmagába záródó is. De ez már inkább fizika.
2012. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Léteznek. Hétköznapi szóval embereknek hívják őket.
2012. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia !



Nem ! az Evangéliumokban található leírások ellentmondanak a feltételezésednek.



Máté Evangéliuma 8,16-17:


16.Amikor beesteledett, sok olyan embert vittek hozzá, akikben gonosz szellem volt. Jézus pedig szavával ûzte ki a gonosz szellemeket, és minden beteget meggyógyított.



17.Így teljesedett be, amit Ézsaiás próféta mondott: „Õ vette el gyengeségeinket, és õ hordozta betegségeinket.”

(Ézsaiás 53,4)



Máté 12,22:


Ezután egy vak és néma férfit vittek hozzá, akiben gonosz szellem volt. Jézus meggyógyította őt, és a férfi beszélni kezdett és látott.



Márk Evangéliuma 1,34:


Jézus sok embert meggyógyított, akik különféle betegségekben szenvedtek, és sok gonosz szellemet is kiűzött. A gonosz szellemeket azonban nem engedte megszólalni, mert jól ismerték őt.



Lukács Evangéliuma 6,18-19:


18.Mindannyian azért jöttek, hogy hallgassák őt, és hogy meggyógyuljanak betegségeikből. Azok is meggyógyultak, akik gonosz szellemektől szenvedtek.




19.A tömegből mindenki meg akarta érinteni Jézust, mert erő áradt belőle, és mindenkit meggyógyított.



Lukács 7,21:


Abban az idõben Jézus sok beteget és szenvedõt gyógyított meg. Sok gonosz szellemet ûzött ki, és sok vaknak is meggyógyította a szemét.



Lukács Evangélium 8,2:


Volt velük néhány asszony is, akiket Jézus gonosz szellemektől szabadított meg és betegségektől gyógyított meg: a magdalai Mária, akiből hét gonosz szellem ment ki,





Lukács Evangéliuma 8,27-33:


27.Amikor Jézus partra szállt, odament hozzá egy ember, akiben gonosz szellem volt. Régóta nem hordott ruhát, és nem házban, hanem sírok között lakott.



28.A gonosz szellem már régóta fogva tartotta őt, ezért az emberek láncokkal és bilincsekkel kötözték meg és őrizték őt. Õ azonban mindig letépte magáról a láncokat, és a gonosz szellem a pusztába vezette.



8,29.Amikor az ember meglátta Jézust, felkiáltott, a lába elé borult, és ezt kiabálta: „Mit akarsz tőlem, Jézus, a Magasságos Isten Fia? Kérlek, ne kínozz engem!” Jézus megparancsolta ugyanis a gonosz szellemnek, hogy menjen ki belőle.



30.Jézus megkérdezte tőle: „Mi a neved?” Az pedig így felelt: „Légió”, mert sok gonosz szellem volt benne.



31.A gonosz szellemek kérlelték Jézust, hogy ne küldje őket a pokolba.



32.Legelészett a hegyoldalon egy nagy disznónyáj. A gonosz szellemek arra kérték Jézust, hogy küldje őket a disznókba. Jézus megengedte nekik.



33.Így a gonosz szellemek kijöttek az emberből, és belementek a disznókba. A disznók pedig a meredek hegyről a tóba rohantak és belefulladtak.





Lukács 9,38-43:


A tömegből egy ember ezt kiáltotta: „Mester! Kérlek jöjj, és nézd meg a fiamat, mert egyetlen gyermekem õ.



39.Időnként egy gonosz szellem támadja meg úgy, hogy a fiú hirtelen fölsikolt, rángatózik, és habzik a szája. Nagyon megkínozza, és nehezen hagyja el őt ez a gonosz szellem.



40.Megkértem a tanítványaidat, hogy ûzzék ki a fiamból, de nem tudták megtenni.”



41.Jézus ekkor így szólt: „Ó, ti hitetlen és eltévelyedett emberek! Meddig kell még veletek maradnom? Meddig kell még türelmesnek lennem veletek? Hozd ide a fiad!”



42.Amíg a fiú közeledett, a gonosz szellem a földre vetette, és megrázta őt. De Jézus ráparancsolt a gonosz szellemre, meggyógyította a fiút, és visszaadta az apjának.



43.Az emberek pedig mind megdöbbentek Isten nagyságán. Amíg az emberek csodálkoztak mindazon, amit Jézus tett, ő ezt mondta a tanítványainak:



Lukács Evangéliuma 11,14:


Egyszer Jézus kiűzött egy gonosz szellemet egy emberből, aki azelőtt nem tudott beszélni. Amikor kiment belőle a gonosz szellem, az ember elkezdett beszélni. Az emberek nagyon elcsodálkoztak ezen.





2012. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!