Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azért kell kötelezően templomb...

Azért kell kötelezően templomba járni hogy az egyház gazdagodjon?

Figyelt kérdés
Tehát minél több hívő jár templomba annál jobban tud pénzt szedni perselybe és egyházi adót beszédni..
2021. dec. 24. 16:29
1 2
 1/11 Demion ***** válasza:
53%
Nagyjából igen.
2021. dec. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ki mondta, hogy kötelező templomba menni? A családi kényszerítést ne számítsd ide!
2021. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
És penzt dobni se kötelező...
2021. dec. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem ismeritek az egyház 5 parancsolatát..


2. 1. Vasárnap és parancsolt ünnepeken vegyél részt a szentmisén és tartózkodj a munkától és az olyan tevékenységektől, amelyek akadályozhatják e napok megszentelését;

2021. dec. 24. 17:32
 5/11 A kérdező kommentje:
3. 5. lehetőségeid szerint segítsd az Egyházat anyagi szükségleteiben.
2021. dec. 24. 17:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 &5 Ezek az adott egyház híveire vonatkoznak, másokra nem.

Amit a #4-ben írtál, a katolikusokra vonatkozik, ha jól tudom. A katolikus parancsok a nem-katolikus keresztényekre sem vonatkoznak.

2021. dec. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

amúgy máshogy is lehet értelmezni a "kötelezőt", mióta a kisvárosunkban újra vallásos lett minden suli talán egy kivételével, egy hónapban egyszer rákényszerítik a gyerekeket hogy részt vegyenek egy Istenteszteleten, ilyen pecsételős füzetben kell igazolni hogy megjelent.


kérdező amit írtál az első a vasárnapos talán azért lett megalkotva régen hogy erősítsék az egyházat, meg ne gyengüljön a hatalmuk biztosítsák be magukat hogy legalább vasárnap mindenki azzal foglalkozzon. viszont a másodikra hogy anyagiakkal segíts azt sajnos tényleg nem tudnám hová tenni csak haszonszerzéshez

2021. dec. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elég baj hogy rákényszerítik. De örülj neki hogy nem evangélikus iskolába jársz. Ezerszer elmennek katolikus templomba mint egyszer evangélikusban
2021. dec. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a lényege a közösség formálása, az sokkal inkább a vallásban tud tartani, onnan lesznek barátaid, kapcsolatod stb.
2021. dec. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a 5. válaszban leírtad: LEHETŐSÉGEID szerint támogasd az Egyházat. Ha neked annyi fér bele, hogy havonta adj egy 100-ast, akkor annyit adj. Mióta megszülettem katolikus vagyok. Soha egyetlen alkalommal sem kérdezték meg tőlem, hogy miért ennyit adok. Sőt, ha tudnád hányszor volt, hogy misén nem adtam perselypénzt, mert egyszerűen otthon hagytam a pénztárcámat..
2021. dec. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!