Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamed hamis próféta lehetett?

Mohamed hamis próféta lehetett?

Figyelt kérdés

Krisztus feltámadása után azt mondta a tanítványainak hogy a jövőben lesznek hamis próféták akikkel vigyázni kell.


Szerintem Mohamed az lehetett mivel arra tanítja a muszlimokat hogy Isten(Allah) nevében öljék meg azokat akik elutasítják vagy megtagadják az Iszlám vallást.


A radikális muszlimok pont ezt csinálják. Például ISIS, Al-Queda, Al-Nusra, Boko-Haram stb…


Nem hinném hogy Isten valóban ezt akarja a követőitől ilyen szörnyűségeket csináljanak a nevében…



2022. jan. 9. 01:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/162 anonim ***** válasza:

"Miért fordítaná maga ellen az egész társadalmat? És nem csak a mekkaiakat hanem a keresztényeket és a zsidókat is."



Ezer oka lehet. De leginkább az, hogy messiáskomplexusa volt. Azonkívül, ahogy írták előttem, belátta, hogy a már egyistenhitben élő zsidókhoz és keresztényekhez képest az arabok lemaradtak a társadalmi fejlődésben. Úgy döntött, hogy ad nekik egy erős, egységes istenképet, amiben hihetnek és ami néppé kovácsolja az egymással marakodó törzseket. Ez józan belátás. Egy törzsszervező államférfi volt, olyan, mint Attila vagy Nagy Károly vagy Dzsingisz Kán. De ezek ettől még nem próféták.



"Volt felesége, gyerekei és ekkor már betöltötte a 40-et ami abban az időben már azért elég koros. Tehát egy ilyen háttérrel rendelkező embernek nagyon sok vesztenivalója van és amit Mohamed próféta tett az nagyon kockázatos."


Akkor indult el Medinába (amit akkor még Dzsatribnak hívtak), amikor Hadidzsa meghalt. A nagybátyja is meghalt.



" A mekkai politeisták vallását hamisnak nevezte, az istenségeiket szintén."


Kivéve Al-láhot, a legerősebb törzs bálványát, amit nem annyira nevezett hamisnak, hanem inkább megtette az egy igaz istennek...



"És ami ennél is fontosabb az egész tárdalami berendezkedést kritizálta. Miért tenne ilyet mikor ebben rendszerben gazdagon, jómódban élt?"


Mert beházasodott a jómódba, de nem beleszületett, ezért megmaradt a kisebbségi érzése, azonkívül pedig Mekkát a zsidó elit irányította, ő pedig új elitet akart, arabokból.



"Keresztények behazudják hogy a zsidó meg keresztény vallásból másolt, de mit vett át?"


Az ábrahámi leszármazást, Jézus, Mária és egyéb bibliai személyek történeteit, az egyetlen igaz istent, csak hogy néhányat mondjak. Az iszlám istenkép kb. ugyanaz, mint a zsidóké.



"Tehát a keresztényeket is maga ellen fordította. A zsidókat szintén valláshamisítónak nevezte és azt mondta megölték a prófétákat és Jézust is meg akarták ölni. Tehát gyakorlatilag mindenkivel szembefordult. Egy hamisító aki tömegeket akar meggyőzni, soha nem tenne ilyet."


De igen, mivel nem éltek azon a területen tömegesen se keresztények, se zsidók. Ő a tömeg élére állt és a kis számú zsidó arisztokráciát hívta ki. A keresztényekkel csak később került összeütközésbe.


"Alapítana mondjuk egy keresztény irányzatot, itt-ott tenne néhány módosítást de az alapja megmaradna. "



Arra az arab törzsek nem lettek volna vevők. Azért is nem terjedt, mert nem volt olyan egyszerű görög műveltség nélkül értelmezni. Meg egyébként Mohamed se értett hozzá. Az elején az iszlám inkább egy szakadár zsidó szektának tűnt.



" Medina városa fogadta be őt és a többi muszlimot mikor menekülniük kellett Mekkából. Medina miért kockáztatta volna a háborút a sokkal gazdagabb és erősebb Mekka ellen?"


Mekka riválisuk volt, kapóra jött nekik Mohamed, akinek ráadásul erős pártfogója is volt.



"Mohamed próféta ellen többször kíséreltek meg merényletet, állandó életveszélyben élt. Egy csaló hamis próféta már réges régen feladta volna. Ezt csak azt tudja végigcsinálni aki meggyőződésből teszi."


Mi nem mondtuk, hogy ő nem hitt magában. Félreértesz minket. Mi annyit mondunk, hogy nem hozott új spirituális tartalmat a világba. Nem volt elég felvilágosult és elég magas spirituális szinten ahhoz, hogy új vallást hozzon, ezért csinált egy népegyesítő ideológiát.

2022. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/162 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor a muszlimok mindezekből győztesen kerültek ki Mohamed próféta akkor is visszafogotan élt. Nem érdekelte a vagyon. Nem alapított dinasztiát, "


Nem volt fiúutódja, úgyhogy nehéz lett volna. A nőket és a meghódolt törzsek hódolatát azért szerette.

2022. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/162 anonim ***** válasza:
90%

"Utolsó: megelőztelek, de látom, egy rugóra jár az agyunk :D"

Igen, látom. Előbb írtál, mint én. Bár, ahogy látom nem pont ugyanazt idéztük, szóval talán nem is baj.


A hasonlóság az írásunkban gondolom abból ered, hogy a tények ismeretében könnyen juthatnak ugyanarra a végkövetkeztetésre teljesen különböző emberek.


Egyébként dr. Rashwan Mohamed-del nekem az a bajom, hogy sértőnek érzem a stílusát és szerintem néhol talán túlzás is amit állít, bár neki is vannak jó meglátásai.

2022. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/162 anonim ***** válasza:
90%

"Én meg ezt egyáltalán nem látom, mert semmi nem utal erre. De akkor nézzük meg hogy lehetett-e Mohamed csaló hamis próféta akit csak vagyon/hatalom érdekelt."


Az a probléma, hogy te leakarod egyszerűsíteni a dolgokat. Mohamed 20 évig tevékenykedett aktívan. 20 év alatt sok mindenen keresztülment, csalódott, sikeri voltak, egyáltalán nem biztos, hogy ő kezdetben tisztában volt vele, hogy pl. egy ideig elfogják utasítani. Joggal gondolhatta, hogy a családja támogatni fogja. Ráadásul az emberek összetett lények, mint írtam már fiatalon is jelen volt egy reform megállapodásnál. Tehát eleve úgy nőtt fel, hogy ő akarta a változást, voltak példaképe stb. Ráadásul nyilván hatott rá a kereszténység és a zsidó vallás is, valamint szinten beépültek az erkölcsi érzékébe. Gondolod a kolostorokban élő szerzetesek vagy a felesége nagybátyja soha hozzá se szóltak? A medinai zsidókkal soha nem beszélgetett? Ez nem életszerű. Az emberek beszélgetnek.

Egyértelműen sok minden közrejátszhatott az ő esetében.

Őszintén szólva én a Koránból a csalódottságát érzem ki és a néhol a dühét Mohamednek, hogy nem mentek simán a dolgok és sokszor nem is értette szerintem, hogy a keresztények, vagy a zsidók mit akadékoskodnak vele, amikor ő ugyanazt mondja, amit ők, csak "alig másként". Szóval nem érzékelte a különbséget aközött, amit ő mond és a zsidó vagy keresztény kultúra között és neki szerintem keserves volt rádöbbennie, hogy ők nem fogadják el, vagy hogy az arabok nem hallgatnak rá.

Az is lehet, hogy Mohamed a közös vallásban látta a környező népek sikerének az okát és úgy gondolta, hogy ahhoz, hogy az arabok sikeresek lehessenek kell egy közös kapocs, egy eszme, ami összefogja őket.


"Ha pedig Mohamed próféta vallási tanításat nézzük szintén egyáltalán nem utal arra hogy hamis próféta lenne."

Meg arra sem utal semmi, hogy igaz lenne. Már mondtam, nem nagy teljesítmény az ismert és ott helyben lévő vallásokból egy szinkretista vallást a saját ízlésének megfelelően megalkotni.


"Ha valaki keresztényeket akar meggyőzni, miért olyan könyvekből venne át történeteket amiket a keresztények kukáztak? Tehát a keresztényeket is maga ellen fordította." Mivel ezeket ismerte és nem tudta milyen minősítésben szerepelnek az adott valláson belül, mivel 1. abban az időben voltak épp abban a térségeben, eretnek közösségek, akik használtak eretnek írásokat, 2. valamint egyes templomoknak voltak olyan sajátos szokásai, hogy nyilvánosan felolvastak apokrif iratokat is. Az, hogy ezzel nem volt tisztában, csak tovább erősíti, hogy nem volt próféta.

Ráadásul nem a keresztényeket akarta meggyőzni, mivel ő az araboknak prédikált elsősorban, másodsorban meg az ott élő zsidó törzseknek. A keresztények csak akkor lettek érdekesek, amikor pl. a keresztény Abesszíniába kellett menekülniük, nagy létszámban nem éltek Mekkában keresztények. Ráadásul te abból indulsz ki, hogy Mohamed valami tudós professzor volt, aki tökéletesen ismerte a zsidó, meg keresztény vallást. Ez már önmagában szembe menne azzal, amit a mainstream iszlám gondol Mohamedről. Szerintük még írni-olvasni sem tudott. (Mondjuk ezt én kétlem, tekintve, hogy képezték a jómódú arabokat és pl. Oszmán tudott olvasni, sőt még Oszmán huga is, pont Mohamed nem tudott?)


"Alapítana mondjuk egy keresztény irányzatot, itt-ott tenne néhány módosítást de az alapja megmaradna."

De ő nem akart keresztény lenni! Ő arab volt, arab kultúrában élt, a környező keresztény államokat az ellenségüknek tekintette vagy legalábbis vetélytársuknak, egy saját vallást akart létrehozni, saját politikai hatalommal. Ott, nekik! Aminek Mekka a központja! Ahol ő élt! Hogy teszed meg a kereszténységen belül Mekkát központnak? Ne szórakozzunk már! Komolyan ilyen nehéz ezt meglátni?


"Medina miért kockáztatta volna a háborút a sokkal gazdagabb és erősebb Mekka ellen?" Ha olvastad volna Martin Ling könyvét értenéd.

Egyfelől Medina és Mekka vetélytársak voltak. Másfelől a zsidó és arab törzsek már kimerültek a belső konfliktusaik miatt, már az fenyegetett, hogy elpusztul az egész város. Úgy gondolták, hogy áthívják Mohamedet, aki megbízható ember hírében áll és mint pártatlan fél fog igazságot tenni közöttük. Ráadásul az arabok hasznot is reméltek ettől, hiszen nagyon is tisztában voltak vele, hogy Mohamed a rokonuk, tehát úgy gondolták, egy "testvér", azért mégis csak őket fogja erősíteni. A zsidók meg épp "Messisás váró hangulatban voltak", mivel valami helyi ember, mondott valami próféciát és így amikor halottak Mohamedről, sok fiatal, lelkes zsidó férfi, akik arra gondoltak, hogy lehet, hogy Mohamed, akire várnak, győzködte az idős zsidókat is, hogy hívják át Mohamedet, mert lehet, hogy ő az akire várnak. (Persze, nem. De ezek a várakozások is erősítették a prófétaságába vetett hitet egy ideig. Mire ez kiderült, hogy tévedtek és Mohamedet teljesen elvetették, addigra már késő volt. Mohamed végül a négy zsidó törzsből (úgy emlékszem négy volt) hármat száműzött és mindenüket hátrahagyva elkellett hagyniuk Medinát, egyet meg gyakorlatilag kivégzett.)


"Láthatod, a hit szemüvege nékül levezettem neked, hogy Mohamed nem lehet csaló hamis próféta."

Jaj, hagyjuk ezt. Nem olvastad a könyvet. Mohamed életét sem ismered rendesen, ezt már bizonyítottad párszor, szóval hagyjuk. Komolytalan ez a beszélgetés.

2022. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/162 anonim ***** válasza:
7%

"Tényleg? :) Hát, akkor rossz hírem van, barátom, mert emberedre akadtál, ugyanis nem te vagy az egyetlen, aki hajlandó kilométer hosszan idézni, ha a vita azt kívánja. Parancsolj, és előre is elnézést kérek, amiért egy világot döntök össze benned:"


Hát ezen jót nevettem :))) Veletek mindig élmény vitázni :) Germanus Gyula egy 19. századi magyar orientalista. Függetlenül attól hogy mit írt, te komolyan azt hiszed hogy egy 150 éve élt magyar orientalista vélémye kicsit is számít nekem vagy más muszlimoknak? :) Ma csak Magyarországon van egy rakás orientalista aki mindenféle marhaságot összehor az iszlámról. Állítólag muszlim volt? Ma több olyan hamis iszlám irányzat is van amit konkrétan keresztények hoztak létre. A Korán pedig számtalanszor figyelmeztet az olyanokra akik muszlimoknak adják ki magukat. Szóval ha egy világot akarsz összedönteni bennem, akkor egy kicsivel többet kell felmutatnod mint egy 19. századi magyarorientalista :)



"Bajban vagytok Germanus Gyulával, ugyanis nem tagadható, hogy hithű muzulmán volt, de ugyanakkor ízig-vérig európai és rendelkezett azzal a történelmi műveltséggel és nyugati történettudományi szemlélettel,"


Hithű muzulmán, naná :))) Végigolvastam ezt a sok marhaságot. Ez olyan mintha egy keresztény írta volna, azok hazudozzák ezeket. Azt állítja hogy Allah egy bálvány a sok közül. Egy ilyen ember szerinted lehet muszlim? Ez totál nevetséges vicc kategória. Szerinted lehet valaki zsidó ha azt mondja Jahve egy bálvány a sok közül? Vagy lehet valaki keresztény ha azt mondja Istn egy ókori bálvány? És te egy ilyen embert hoztál fel mint bizonyíték? :)))



Nézzük miket írt még:


"Mivel békés eszközök nem vezettek eredményre. Mohamed erőszakhoz folyamodott."


Ez egy tipikus keresztény hazugság hogy békés eszközökkel nem ért el semmit ezért erőszakoz folyamodott, szóval nem nehéz belőni merről fúj a szél :) Végül is csak egész Medina városa átért az iszlámra úgy hogy Mohamed próféta ott sem volt és Mekkaiak között is nem kevesen áttártek.



"A megbabonázástól való félelmének köszönheti a korán 113. és 114. fejezetének eredetét, amelynek ráolvasásszerű ritmusa szinte démoni erejű."



"A megbabonázástól való félelmének köszönheti a korán 113. és 114. fejezetének eredetét, amelynek ráolvasásszerű ritmusa szinte démoni erejű."


Telejesen hihető hogy hithű muszlim és démoni eredetűnek nevezi a Korán fejezeteit :)))



"a prófétán, aki ebbéli tudását csak hallomásból szerezte, és a legkínosabb ellentmondásokba keveredett."


Itt meg azt állítja hallomásból szerezte a tudását és kínos ellentmondásokba keveredett. Most képzeled hogy valaki azt állítja Jézusról hogy csak hallomásból szerezte a tudását és kínos ellentmondásokba keveredett. Te elhinnéd róla hogy keresztény? :)



Most komolyan? :) Az iszlámot akarod kritziálni és ennyit tudsz felmutatni? Egy 19. századi orientalistát aki amúgy keresztény csak behazudta hogy muszlim? :)

2022. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/162 anonim ***** válasza:
90%

"Veletek mindig élmény vitázni :)"


Veled kevésbé.

Te írtad, hogy Germanus Gyula ilyet biztos nem írt. Erre, amikor idézzük, hogy, de írt. Akkor már Germanus Gyula is csak egy 19. századi magyar orientalista.

Komolyan nem értem mire olyan nagy a mellényed, amikor egyértelmű, hogy fogalmad sincs soha semmiről, amiről éppen beszélsz.


"Szóval ha egy világot akarsz összedönteni bennem, akkor egy kicsivel többet kell felmutatnod mint egy 19. századi magyarorientalista :)"

Én mutattam neked. Martin Lings könyve. Csak még mindig nem érdekel. Egyetemek használják a könyvét jelenleg és menny fel a youtubra és nézd meg, bármelyik muszlim youtuber, kinek a könyvét fogja ajánlani olvasásra. Biztos benne lesz a top 3-ban, ha nem is első helyre teszi az illető.


"Végigolvastam ezt a sok marhaságot. Ez olyan mintha egy keresztény írta volna, azok hazudozzák ezeket"

Ez nevetséges. Minden egyes megnyilvánulásoddal a tudatlanságodat bizonyítod. Szerinted a keresztények ezeket kiktől veszik? Sajnos még mindig nem sikerült felfognod, hogy a keresztények nem "hazudoznak", hanem többnyire azt mondják vissza, amit muszlimoktól hallottak, olvastak.

Az a baj, hogy te eleve abból a téves előfeltételezésből indulsz ki, hogy minden muszlim pontosan azt gondolja, amit te. Ezért mondom, hogy még az iszlámot sem ismered rendesen.

2022. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/162 anonim ***** válasza:
43%

"Én értem, hogy a kereszténységet nehezebb "megrágni", meg azzal is tisztában vagyok, hogy azért terjedt el olyan viharosan az iszlám, mert az íri-olvasni nem tudó, törzsekben élő közel-keletiek nem tudtak mit kezdeni a görög filozófiával átitatott Szentháromság-tannal meg Jézusnak olyan metaforáival, amikről hitviták folytak sokáig."


A kereszténységet nem lehet megrágni. Te itt arra akarsz kilyukadni hogy a keresztény tanítás megértéséhez nagy tudás kell mert az annyira magasztos, és az írástudatlan arabok túl buták voltak ehhez. A valóság persze az hogy a kereszténység tele van ellentmondásokkal, annyit hamisítottak rajta. Ezért nem értik az emberek. Az iszlám pedig nem állt meg az arab félszigetnél hanem világszerte sokan áttértek.



"De nem attól lesz jó egy vallás, hogy azt a tömegek igényeihez szabják, hanem attól, ha fel kell nőni hozzá."


Az iszlámot nem szabadták senki igényéhez. Pont azt magyaráztam hogy az iszlám ellenement minden más vallásnak. A politisták vallását hamisnak tartja, a zsidó és keresztény vallásokat pedig hamisitottnak.



"Maga Germanus Gyula is leírja, hogy ez az imára hívás gyakorlatilag egy militarizmus, olyan, mint a sorakozó a katonaságban. Ezt a vallást arra találták ki, hogy hódítással terjeszkedjen"


Germáénus Gyula az olvasottak alapján egy keresztény aki muszlimnak hazudta magát. Bemásolom neked az imára hívás szövegét magyarul:


Isten a legnagyobb. Tanúsítom, hogy nincs más Isten az Egyetlen Igaz Iste-nen kívül. Tanúsítom, hogy Mohamed Allah küldötte. Gyertek imára. Gyertek az üdvösségre. Isten a legnagyobb. Nincs más Isten az Egy Igaz Istenen kívül.


Ez neked militaruzmus? Ha valaki az egyistenhitet tanusítja és azt mondja gyere imádkozni az szerinted militarizumis? :)



"és egyszerű legyen követni, főleg férfiaknak. Ezért lett annyira gyorsan annyira népszerű."


Egyszerű követni? Az iszlám az élet minden területére vonatkozik, szigorú számonkéréssel az Ítélet napján, mig a kereszténység néhány üres szlogenből áll és tök mindegy mit csinálsz, Jézus úgyis átvállalja a bűneidet. Akkor melyiket egyszerű követni? Amúgy meg az iszlámra áttértek kétharmada nő.

2022. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/162 anonim ***** válasza:

"Hát ezen jót nevettem :))) Veletek mindig élmény vitázni :) Germanus Gyula egy 19. századi magyar orientalista. Függetlenül attól hogy mit írt, te komolyan azt hiszed hogy egy 150 éve élt magyar orientalista vélémye kicsit is számít nekem vagy más muszlimoknak? :) "


'79-ben halt meg, te idióta. Utána se néztél, azt se tudod, ki az. Nem 150 éve élt, hanem 137 éve született és 42 éve halt meg. Bőven a huszadik században élt.


Ezenkívül ott volt az ifjútörök mozgalomnál, találkozott az iszlám világ akkori elitjével, köztük pl. a szaúdi királlyal. Az Azharon tanult és sorra hívták meg az iszlám egyetemeire tanítani. Korának egyik leghíresebb orientalistája és muszlim tudósa volt. Goldzicher és Vámbéry Ármin tanította. Azt se tudod ki, fogalmad sincs, mekkora jelentősége és tudása volt.


Felőlem ne számítson neked a véleménye, de ezerszer jobban értett az iszlámhoz, mint te. Hány muzulmán országban jártál? Tanultál te az Azharon? Tudsz arabul? És perzsául? És törökül? Csak mert ő tudott. Nem úgy vette fel az iszlámot, hogy alig tudott róla valamit.



"Azt állítja hogy Allah egy bálvány a sok közül. Egy ilyen ember szerinted lehet muszlim?"


Persze, lehet. Csak neked azért fura ez, mert a muzulmán világban nincs hagyománya az európai elemző, empirikus gondolkodásnak és a szkepszisnek. Azt egyébként magam se értem, hogy Germanus Gyula pontosan miért tért át, ha ennyire világosan látta, mennyire egy kamu vallás az iszlám.



"Itt meg azt állítja hallomásból szerezte a tudását és kínos ellentmondásokba keveredett. Most képzeled hogy valaki azt állítja Jézusról hogy csak hallomásból szerezte a tudását és kínos ellentmondásokba keveredett. Te elhinnéd róla hogy keresztény? :)"



El, de egyébként Jézus nem tudok róla, hogy ellentmondásokba keveredett volna. Az más kérdés, hogy a kereszténység egy bonyolultabb dolog, nehezebb értelmezni.



"Egy 19. századi orientalistát aki amúgy keresztény csak behazudta hogy muszlim? :)"


Az egész életét az iszlámra tette fel. Ha ma érne, a cipője orráig nem érnél fel. Ahhoz képest jó nagy arcod van, hogy azt se tudtad, hogy mikor élt.

2022. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/162 anonim ***** válasza:

"Ez neked militaruzmus? Ha valaki az egyistenhitet tanusítja és azt mondja gyere imádkozni az szerinted militarizumis? :)"


Igen. Kötött időpontokban, kötött mozdulatsorra, kötött szöveggel, kötött irányba. Mint egy hadseregben. Ráneveli az embert egy monotonizmusra, egyfajta önhipnózist hajt végre magán a hívő azzal, hogy egész életében ugyanazokat a formulákat gyakorolja.


Azonkívül nem látom be, hogy mi a f*sz köze van másnak ahhoz, hogy én imádkozom. Univerzális szabály, hogy onnan ismered fel a valódi spiritualizmust, hogy mindig saját út és nem kollektív. Ha semmi mást nem tudnék az iszlámról, önmagában az taszítana, hogy ennyire kollektivista vallás.



"Amúgy meg az iszlámra áttértek kétharmada nő."


Igen? És erről forrásod is van? Linkeld már ide!

2022. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/162 anonim ***** válasza:
90%

"Függetlenül attól hogy mit írt, te komolyan azt hiszed hogy egy 150 éve élt magyar orientalista vélémye kicsit is számít nekem vagy más muszlimoknak? :)

Hithű muzulmán, naná :))) Végigolvastam ezt a sok marhaságot. Ez olyan mintha egy keresztény írta volna, azok hazudozzák ezeket. "


Amúgy gratulálok! Jó nagy tiszteletlenség volt ez részedről. Ha egy kicsit is utána néztél volna az életrajzának, most lesülne a képedről a bőr. Magyar muszlimként ilyet írni, megint csak azt bizonyítja, hogy a tudásod a semmivel egyenlő.

2022. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!