Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A papok a templomban a szentel...

Treafóház kérdése:

A papok a templomban a szenteltvizet tényleg felszentelik vagy csak bele öntenek egy vödörrel azt annyi?

Figyelt kérdés
2022. jan. 9. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg. Az más kérdés, hogy történik is-e bármi...anyagi szinten valószínűleg nem.
2022. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy tudom, hogy csak akkor szentelik újra, ha valami miatt már nem tekinthető szentnek. Alapból csak felöntik, a szentség meg elkeveredik az új vízben is. A szenteltvíz végtelenül hígítható, nem lesz kevésbé szentelt.
2022. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy pontosan mikorra érted, de most volt Vízkereszt ünnepe, amikor a templomokban vizet szenteltek tényleg és nem csak beleöntöttek egy vödörrel.
2022. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az ortodox templomban a Iordan vizéből hoztak vizet, raimadkozitt a pap meg bazsalikomot mártott bele és meghintette a népet. Az a nagy Szenteltviz. De van kicsi is, az itteni víz amit megszentelni és bármikor ihatod a templomban míg előbbit betegek és bűnösök kenetére, valami ikont felszentelni használod.

Katolikusoknal nálunk a püspök raimadkozitt a sora meg a vízre aztán a sót beletette a vízbe és osszekavarta.

Katiknál nincs bazsalikom, ortiknál nincs só

2022. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Tényleg megszentelik: ez a szertartás most volt január 6-án, vízkeresztkor. A szenteltvíztartókba ebből a vízből tesznek az év folyamán. Tehát nem folyton "szentelgetik", hanem egyszer többet. :))
2022. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Közben én is megkérdeztem szakértő rokontól.

Vízkeresztkor a templomban több hordó vizet megszentelnek, aztán ott tárolják. Elhozni is lehet belőle, meg a szenteltvíztartót is ebből öntik fel. (Az viszont fennáll, hogy korlátlan mértékben lehet hígítani, az "ereje" ettől nem csökken.)

2022. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Ministráns koromban betekintést nyertem ebbe a témába, ugyanis a plébánosunk elég elfoglalt ember volt és rendszeresen üresre száradt a szenteltvíztartó. Ezt ha észrevettem, nekem kellett feltöltenem, és a víz nem hordóból, hanem a sekrestye konyhájában található csapból származott. Az a víz szent szavakat nem hallott, ellenben a "haladjál már" vagy "talán ha nem ötvenkor esnél be" kifejezéseket annál gyakrabban. Persze az is lehet, hogy Imre atya a távollétemben megáldotta a csaptelepet.
2022. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát igen, a hivatalos verzió meg a valóság ugyanolyan távol esik egymástól a templomban is, mint a kormányszóvivői sajtótájékoztatón.
2022. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Én is hallottam egy olyat hogy a katolikus pap Nagyváradon a ház szentelésre a csapból toltotte a vizet a konyhában ahol szentelt.

Minek is fizet az ember papnak a szentelésre, nálunk Nagyváradon 50 lejt kell adni. Menjen el az ember ortodox vagy katolikus templomba, ott kap Szenteltvizhez. Hazaérve egy flakon ők bespriccolod a házat kereszt alakban és imádkozod hogy a rossz szellemek kerüljék el a hazat. Ha ortodix vagy szedsz bazsalikomot, csokorba kotid, bejemartid a vízbe és belocsood vele a házat. Istenem....már ezért is fizetni kell amit mi magunk is meg tudunk csinálni? Azt mondta anyu meg akitől hallotta ezt a csapból toltotte vizet hogy a papok azért csinálják hogy kérjék el érte a pénzt az emberektől. Az ortodox pap is elker 50 lejt. Van itthon kretad, felrajzood hogy G+M+B+K+2022

2022. jan. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!