Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hittérítők azt gondolják,...

A hittérítők azt gondolják, hogy nekik bizonyítékaik vannak a vallásuk mellett? Vagy ők hogyan állnak ehhez az egészhez?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre tőlük kapnád a legpontosabb választ

Én úgy gondolom, számukra ez kicsit egy érveléses vita, amiben meg kell győzni a másikat. Persze nem látok a hittérítőkbe, csak ezt tudom elképzelni. Számukra alap a hit, és szeretnének meggyőzni arról, hogy ez így van rendjén

2022. febr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

1. Nincs szukseguk bizonyitekra, nem igenylik

2. Mast ertenek bizonyitekon, mint amit a tudomany

Valassz batran a fenti ket pont kozul, ezek lefedik a hitteritok kb 99%-at

2022. febr. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "hit" szó pont azt jelenti, hogy igaznak fogadni el valamit bizonyíték nélkül. Az persze más kérdés, hogy ki mit fogad el annak.
2022. febr. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
A többség elég buta - vagy félre akar vezetni téged - még ezzel egészíteném ki a kettest.
2022. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A hithez nem bizonyitékokon keresztül vezet az út hanem megtérésen keresztül. Hit - > téritő. A megtérés pedig az akaratban gyökerezik. Egy hittéritőnek hirdetnie kell az embereknek a keresztény hit személyes alapját, Jézus Krisztust és vagy létrejön a hallgatóban egy vágy, hogy úgy éljen és olyan legyen mint Jézus Krisztus, vagy nem. Erre az akarati döntésre kell vezesse a hittéritő a hallgatóit mert ez a megtérés lényege, és ez vezet a hithez. Senki nem tud megtérni az akarata megváltozása nélkül. Jézus ezt hirdette: "térjetek meg és higgyetek az evangéliumban!" , "térjetek meg mert elközelitett a mennyek országa!". A tanitványok akarata akkor változott meg igazán amikor hallották beszélni Jézust és látták a cselekedeteit. Belekerülnél a tengeren egy olyan viharba, hogy majdnem elsüllyedne a hajód, és egy "tanitó" ráparancsolna a tengerre és a szelekre és azonnal lenyugodna a tenger és a szél, akkor nagyon valószinű te is megtérnél. Mert a jelek is kijelentik Jézus örökkévaló egzisztenciáját. Az igazi megtérés egy döntés, hogy eddig a magam eltévelyedett útját jártam, de mostantól Jézust mint Urat "akarom" szolgálni. Nem csak néha, hanem minden egyes napon minden mondatom, minden cselekedetem őt dicsőitse és neki tetszen. Ez vezet a hithez. Arra pedig semmilyen garancia nincs, Ha szembetalálkozol egy hittéritővel, vagy olvasol valamit az interneten, vagy nézel valamit, és megragad a mondandója, de elveted a megtérés gondolatát, semmilyen garancia nincs rá, hogy Isten újból foglalkozni fog veled, vagy lesz-e alkalmad később megtérni. Ezek a pillanatok az ember életében a legkritikusabbak.
2022. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, szerintük az amiben hisznek az magában meggyőző mivel őket is meggyőzte amikor hallották.


Olyan ez mint mikor valaki azzal jön hogy olvasd el a Bibliát és majd megérted és megtérsz mert pl.: milyen szép dolgok vannak leírva/Isten milyen kedves.

2022. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Van egy alapszabály: mindenki csak saját magánál butább embereket tud megtéríteni.

Azért, mert velük tudja elhitetni azt, hogy a hite egyben tudást is takar, vagy annyira jó, vagy bármi más módon.

2022. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!