Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mégis miért kéne szeretni az...

Mégis miért kéne szeretni az ellenségeimet?

Figyelt kérdés

Mai szentmisén ez volt a prédikáció fő üzenete. Eléggé mellbevágott ez a dolog. Hogy tudnám szeretni azt, aki mondjuk súlyosan ártott nekem, vagy a szeretteimnek? Vagy megölte egy családtagomat. Meg hogy aki arcul csap engem, tartsam oda a másikat is.

Tudom, hogy ez képletes, de miért tartsam oda? Nem épp, hogy el kéne kerülni? Ha valaki lerúgja a fél vesémet, hagyjam, hogy lerúgja a másikat is? Vagy aki leüvölti a fejemet, ordibál velem, akkor mosolyogjak neki és bólogassak hozzá? Én ezt nem tudom értelmezni. Tudom, hogy képletesen van írva, de ez nekem magas, mint az Eiffel-torony.

Miért kéne szeretni az ellenségemet? Úgy biztosan nem tudnám szeretni őt, mint a családtagomat, barátaimat. Max nem gyűlölöm, de szeretni nem tudom. Nekem az ellenségem nem a felebarátom.



2022. febr. 20. 12:26
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
5%
Nem érdekelnek a muszlimok!! Az érdekelne, hogy milyen bizonyíték van Jézus létezésére!! Egy krónikás sem írt róla egy betűt sem, sőt még saját maga Jézus sem írt egy betűt sem, pedig állítólag tudott írni olvasni!!!
2022. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
27%

Vidiripi


"Majd akkor okoskodj, ha Jézus létezésére lesz bizonyíték a Biblián kívül!"


Van a Biblián kívül is! A Korán is ír Jézusról!


"Kit érdekel Jézus!!"


Ha ez kérdés akart lenni, akkor a válaszom az hogy a keresztény hívőket érdekli.


"Két milliárd ember hisz Jézusban. 5.6 milliárd pedig nem!!! Szerinted akkor 5.6 milliárd ember idióta!! Ugye??"


Nem!

Egyszerűen, hitetlen. Ez teljesen logikus, ha nem hisznek benne akkor hitetlenek!

2022. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
39%

"Van a Biblián kívül is! A Korán is ír Jézusról!"


Vallási könyvek nem bizonyítékok!! El vagy tévedve!!


"Egyszerűen, hitetlen. Ez teljesen logikus, ha nem hisznek benne akkor hitetlenek!"


Mert tudják, hogy nem létezett, ezért nem is tekintik semminek!!


De ne add fel!!

2022. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
78%

Vidiripi


"Vallási könyvek nem bizonyítékok!! El vagy tévedve!!"


Miért ne lenne bizonyíték? Te vagy eltévedve!

Azt kérted hogy a Biblián kívül. Hát ez a Biblián kívül van!


"De ne add fel!!"


Mit ne adjak fel?

2022. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
5%

Vallási könyvekkel bármit lehet bizonyítani!!

Azt is, hogy lehet a vízen járni! Sajnos nem lehet, és ne példázz a rovarokkal légyszíves!

2022. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
31%

Nincs olyan, hogy ellenség. Mindenki isten. Nincs elkenség. A jobb kezed ellenségnek tekinti a bal kezedet?

Hogy létezhetne ellenség, ha minden létező testvére minden másik létezőnek?

2022. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
31%

ennek az a fő iránya hogy ne a gyűlölet vezéreljen ne a bosszú mert sajnos sosem lesz jó vége! nem az a lényege hogy hagyjad magad hanem védd meg magad és másokat is de ha valaki árt neked akkor azt nem kell megtorolni mert sosem lesz vége a gyűlölet és bosszú körének! a szeretet itt azt jelenti hogy nem kell bosszút állni kerüld el hagyd békén...


VY2015ef azért ne akarj olyasmit bizonygatni amire vannak írások! ott vannak a római történészek által írt dokumentumok! pl tacitus

tacitust a modern világ a római birodalom legnagyobb történészének tekintik! akkor nyugi van kis csira

2022. febr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
11%
+ ott van még Flavius Josephus zsidó-római térténész...
2022. febr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
31%

várj találtam még! Mara bar Sarapion szíriai filozofus

Suetonius római történész!

és ezt csak a magad fajta keresztény ellenesek hangoztatják!

a tudományos világ elfogadja jézus létezését! ne már az ilyen műveletlen gyökerek akarjanak a világ elismert tudósai és kutatói ellen felszólalni hogy mégsem létezett trust me bro i said that!

2022. febr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

Tudnád idézni a felsoroltaktól a JÉZUSRA (és nem a kereszténységre) vonatkozó részeket?

---


Szerintem ugyanis:


Összesen egyetlen szerző (Flavius) említi őt név szerint ("Ebben az időben élt Jézus, ez a bölcs ember, "), ugyanakkor a Jézusra vonatkozó további részeket utólagos keresztény betoldásként tartják számon. [link]


Mara sem nevezi őt nevén (kb. 40 évvel Jézus halála után kelt levelében), csupán Királyként említi, akit kivégeztek és akinek a tanítása tovább él. Ő sem a csodatételeket, sem a feltámadást, sem a mennybe menetelt nem említi, azaz a Király nála csupán emberként jelenik meg.


Az összes többi írásban a kereszténységet említi meg a szerző, és nincs bennük utalás magára Jézusra.


---


"a tudományos világ elfogadja Jézus létezését! "


Mondjuk inkább úgy, hogy nem utasítja el Jézusnak, mint embernek a lehetséges létezését.

2022. febr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!