Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ragaszkodnak a hívők a...

Miért ragaszkodnak a hívők a szélsőséges példákhoz? (lent)

Figyelt kérdés

Rengetegszer találkozok azzal hogy a házasság előtti szex tiltása teljesen jó mert ha házasság előtt szexelsz akkor abból gyerek lesz egyből és tönkre megy az életed.

Ez így nem reális. Valóbban van olyan aki teherbe esik. Ismerek is ilyet és nem ment tönkre az élete. DE ott van az esetek nagy része amikor egyáltalán nem lett belőle gyerek. Megismerkedik a pár, járnak és idővel lefekszenek.


Mégis úgy állítják ezt be mintha ezt csak úgy lehetne hogy házasság után vagy úgy hogy minden jöttmenttel össze vissza védekezés nélkül.

Arról nem is beszélve hogy ismerek olyat is akik össze házasodtak, lett gyerekük és csak azért nem váltak el mert akkor vissza kéne fizetniük a kölcsönt. Egyébként meg külön élnek már teljesen.



Aztán ott vannak azok is amikor előkerül a homoszexualitás. Ilyenkor előszeretettel hozzák fel a pedofíliát vagy zoofíliát. De ezek egyáltalán nem olyanok mint a homoszexualitás. Ezt vagy nem látják de akkor valami nagy baj van ott vagy pedig szándékosan próbálják rossz színben feltüntet a homoszexualitást azzal hogy ezekhez hasonlítják.


Aztán ott vannak azok is amikor valaki előhozakodik azzal hogy a vallás korlátozza az embereket. Ekkor rendszerint egyből a hívőknek csak is a 10 parancsolat létezik. Elfelejtik az összes többi szabályt és egyből azzal jönnek hogy "ne ölj" vagy "ne lopj". Valóbban ezek is benne vannak.

De ha arról van szó hogy a vallás korlátozza az emberek életét nem arra gondolnak az emberek amik a törvények között is szerepelnek. Erre könnyedén rá lehet jönni.

Aztán meg játsszák az ostobát hogy miben is korlátozza az embert a vallás.



Miért kell így ferdíteni a valóságot főleg ha ennyire átlátszó?



2022. febr. 24. 15:51
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
14%

"Ezt vagy nem látják de akkor valami nagy baj van ott vagy pedig szándékosan próbálják rossz színben feltüntet a homoszexualitást azzal hogy ezekhez hasonlítják."


Aki libsi szatyorban él annak egyenlő ez a cselekedet a házasélettel is. :d Pedig száz éve börtön járt érte. Tudod a rómaiak sem üldözték a keresztényeket azért mert bűnnek tartották a homoszexualitást, de a libsik simán elmennek odáig. Pedig az ókori róma is erkölcsi fertő volt, és ez a római jog mondta ki, hogy a házasság egy férfi és egy nő életreszóló elköteleződése. De a libsiknek semmi se szent. Börtönnel, pénzbirsággal fenyegetik azt aki ki merészeli mondani, hogy a homoszexualitás bűn.

2022. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
56%
Mert ha nem a szélsőségekkel példáloznának, hamar kibukna hogy általában semmi realitása az extremizmusuknak.
2022. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
85%

1.

Beidéztél egy részt arról hogy szándékosan ferdítenek a dolgokon vagy baj van -e velük.

Aztán pedig azt írod hogy:


"Aki libsi szatyorban él annak egyenlő ez a cselekedet a házasélettel is."


Tehát akkor az "egyenlő ez " részből az "ez" mire is vonatkozik?

Mi olyan mint a házasélet?



"Pedig száz éve börtön járt érte."

Ahogyan nem olyan rég sok helyen törvényes volt a rabszolga tartás is. Akkor azt is hozzuk vissza? De volt még jó pár hasonló dolog amit ma már tiltanak.

De ha ennyire fejlődés ellenes valaki akkor ne álljon meg a törvényeknél. Dobja ki a telefonját, számítógépét, stb. Vagy csak az a jó ami a te saját kényelmedet szolgálja?

Másik ember meg le van szarva.


"Börtönnel, pénzbirsággal fenyegetik azt aki ki merészeli mondani, hogy a homoszexualitás bűn."

Erre tudnál valami cikket küldeni?

Egyébként sokszor nem állnak meg ott a dolgok hogy azt mondják bűn.

2022. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
56%
"Biblikus álláspontja miatt bíróság elé állították Finnországban az ország korábbi belügyminiszterét " [link]
2022. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
95%

Ebben a vitában valóbban úgy tűnik át estek a ló túloldalára. Bár nem tudom hogy minden részt megtaláltam-e.

Annyit tennék hozzá hogy gyűlölet keltésért akarják lecsukni tudtommal. De se a tweet-ben se az idézet részben nem találtam különösebb durvaságot.

Részemről mindkét oldallal egyetértek részben egyenlőre.

2022. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Jó volt ez a kis kitérő. De ha megkérhetem ne térjünk el a tárgytól.
2022. febr. 24. 19:16
 7/49 anonim ***** válasza:
8%

neked miért kell naponta keresztény gyűlölködő dolgokat kiírni? ennyire ez van csak a fejedben? mert akkor nagyon szánlak és bánlak...


a házasság előtti szex lényege az volt:

nem volt védekezés

nem volt elismert a gyermek és kétes eredetű volt ergo nem örökölhetet címet és földet!

fattyú lett amit meg az állam nem ismert el! (voltak esetek amikor igen de ott is csak azért mert a nő ágyas volt ja és csak akkor mikor már az összes törvényes örökös kihalt és már nem volt senki sem!)


ezt miért olyan nehéz meg érteni? miért nincs 90-nél nagyobb iq?

a homoszexualitást sehol sem nézték jó szemmel! iszlámiában meg is ölnek érte és szó szerint üldöznek... itt meg a keresztény világban meg együtt is élhetnek max pár rossz pillantást kapnak!


hagyjuk már ezt a kitaszítottságót! cigánynak lenni még mindig nehezebb mint homokosnak! ahogy néztem több előítéletet kapnak ha lássák hogy cigány mintha meleg lenne!


még az ateisták sem szeretik a melegeket csak is a melegek szeretik a melegeket... ennyit erről


és azért valljunk be! nem a szexi tanárnéni megy rá a kiskorú diák srácra hanem a legtöbb esetben homoszexuális pedofiliáról beszélhetünk amikben 40-es férfiak izgulnak és követnek el bűnt nemiérés előtti vagy közbeni fiúkkal!

azaz adam sandler film nagyon jól kiparodiázta ezt mert ott a szexi tanár néni megy rá a fiatal gyerekre és ugyan úgy börtönt kap érte...


ja amúgy láttam már olyant hogy a 40-ves tanár a 15-16 éves diák lányokra megy rá volt is egy az én sulimban ahol megszoptatta a csajt...

persze a csaj már akkor egy nagy gép volt...


arra is könnyen rá jöhetsz hogy az állam is olyan szinten korlátozz hogy emiatt a legtöbb ember az örökös szegénység és nyomorban fog élni! ja ez már nem számít ugye? ez tök okés hogy olyan szintű a korruptság mindkét oldalról hogy ezért magyarország az unió legszegényebb országa és ezért már szinte tényleg itt is albán meg észtország/litvánia esetek vannak!

2022. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Legutóbbi kérdés amit kiírtam vallás/valláskritika témában az Január középén volt és az volt az első ilyen jellegű kérdésem.

Egyébként nem utálom a keresztényeket. Én is keresztény vagyok. De ezek a szándékos utálkozó ferdítéseken megakadt a szemem.


Szánjál, bánjál. Nem tudd érdekelni.


"a házasság előtti szex lényege az volt:"

Igen. Ez előtt nagyon régen. De képzeld azóta a világ megváltozott.


"miért nincs 90-nél nagyobb iq?"

Aztán még a hozzád hasonlók nevezik magukat hívőnek. Hozzád hasonlók miatt nézik le annyian a hívőket.


"a homoszexualitást sehol sem nézték jó szemmel! "

Értem. Szerinted ha a másik belerúg a földön fekvőbe akkor neked is bele kell rúgnod. Érdekes nézeteid vannak állítólagos hívő létedre.



"cigánynak lenni még mindig nehezebb"

Tehát mivel van más akinek szintén rossz akkor már ez feljogosít téged a gyűlölködésre? Ez pusztán annyit jelent hogy akkor rajtuk is segíteni kéne hogy elfogadják őket az emberek. Hogy jobb életük legyen.

Ez megint csak terelés egyébként. De így lett még egy példa fentiek közzé.



"még az ateisták sem szeretik a melegeket csak is a melegek szeretik a melegeket... ennyit erről"

Te már csak tudod ateistaként. De nem minden ateista olyan mint te. Sok ateistát ismerek és nem gyűlölik a homoszexuálisokat. Pedig nem homoszexuálisok.

Sokkal több jóság és szeretett van ezekben az ateistákban mint sok hívőben akik csak utálkoznak a Bibliára hivatkozva.

Máskor legalább egy kis kutatást végez el még mielőtt ennyire téves kijelentéseket teszel főleg hogy a kérdést nem tudtad értelmezni de az IQ-mat megpróbáltad lekicsinyleni.

Egyébként én se vagyok homoszexuális. Mégsem utálkozom. Elfogadom őket olyannak amilyenek. Nem ártanak vele senkinek, ők így lesznek boldogok, én azonban nagyon is ártanék ha nem így tennék. De nincs is semmilyen jogom se indokom beleszólni az életükbe.


"és azért valljunk be! nem a szexi tanárnéni megy rá a kiskorú diák srácra "

Több olyan eset is volt amikor tanár néni feküdt le a kiskorú diáksráccal. De ez teljesen lényegtelen a kérdés szempontjából. Csak egy újabb terelés.


"hanem a legtöbb esetben homoszexuális pedofiliáról beszélhetünk"

Tanulmányok vannak arról hogy attól még hogy egy férfi kiskorú fiúval fog lefeküdni attól még nem lesz pedofil.

Az pedig már csak az utálkozás magas foka amikor azt hiszik hogy azért mert meleg valaki majd biztos rá fog mászni a kisfiúkra. Ez akkora ostobaság hogy arra nincsenek szavak.

Heteró, biszex, homoszexuális, stb. Ezekből nem következik a pedofília. Bedőltél te is a szokásos homoszexuális ellenes propagandának? Ha ilyeneket hallasz attól még hogy neked tetszik mert azt utálják amit te is attól még el kéne gondolkodni hogy van -e valóság alapja.



" ja ez már nem számít ugye? ez tök okés hogy olyan szintű a korruptság mindkét oldalról hogy ezért magyarország"

Nem tudom hogy feltűnt-e. De ez nem a politika kategória.

Annyira próbálsz terelni hogy már másik kategóriát is felhoztál. De a kedvedért reagálok. Korruptság van az országban és elég intenzíven tönkre vágták az országot. Kik is? Azok akiknek olyanok a nézeteik mint neked.

2022. febr. 25. 08:15
 9/49 anonim ***** válasza:
17%

"Értem. Szerinted ha a másik belerúg a földön fekvőbe akkor neked is bele kell rúgnod. Érdekes nézeteid vannak állítólagos hívő létedre."


Tudod ki árt a homoszexuálisoknak a legjobban? Aki azt mondja nekik, hogy a szeretet az szeretet. Olyan mint amikor a vakot elgáncsolják az úton, vagy gödörbe lökik. Ha keresztény vagy akkor bűnnek kéne tartanod, máskülönben nem tudom milyen alapokon áll a hited. Nem a homoszexuális embert gyülöli a keresztény hanem a bűnt. Nekem leszbikus a nővérem és nem utálom őt Isten látja a lelkem, hogy ugyanúgy viszonyulok hozzá mint a többi 3 tesómhoz. Nem teszek neki szemrehányást, nem vádolom semmivel, egyetlen egyszer se hoztam ezt szóba nála. De ha ő maga szóba hozza egyszer akkor az igazsággal fogom szembesiteni nem majomszeretettel. Mert felelni fog mindenki Isten előtt ha nem inti meg felebarátját, hogy térjen meg hitetlen útjáról. Egyvalami előhozza belőlem a fóbiát, amikor a homoszexualitást jó szinben tüntetik fel, ünnepelik, ideológiákat gyártanak belőle amivel a kereszténységet támadják homofóbiára, gyülöletbeszédre hivatkozva. A Finn képviselőnő esete azért kirivó mert egy államügyész akar beleszólni egy egyházi vitába. Ugyanis a képviselőnő tweetje az egyháza vezetői felé irányult. Még csak nem is a homoszexuálisok felé. Ebben az esetben nem csak a finn képviselőnő van vád alatt hanem minden keresztény aki a hitét a Bibliára alapozza. A Biblia cenzúrája a tét. Ráadásul aki nincs tisztában az üggyel: a rendőrség megszüntette a nyomozást bűncselekmény hiányában. De a főügyész szerint a Biblia idézése is gyülöletbeszéd lett. Hol lesz a vallásszabadság akkor Európában, ha ezt a biróság elfogadja és ez a fajta üldözés végigsöpör a kontinensen erre a precedensre hivatkozva? Te kérdező melyik oldalon fogsz állni? Vagy neked már most sem fontos annyira a Biblia? Ha már most is az fáj, hogy valaki rossz szinben tüntei fel a homoszexualitást akkor neked ez nem lesz nagy próba. Még lehet örülni is fogsz neki, hogy lám a szélsőséges homofób Bibliát idéző keresztények most legalább kikapnak? :d

Sért téged ha azt mondják, hogy a homoszexualitás bűn? Erre válaszolj. Direkt nem keverek ide más cselekedetet, csak erre válaszolj.


@


""Pedig száz éve börtön járt érte."


Ahogyan nem olyan rég sok helyen törvényes volt a rabszolga tartás is. Akkor azt is hozzuk vissza? De volt még jó pár hasonló dolog amit ma már tiltanak.

De ha ennyire fejlődés ellenes valaki akkor ne álljon meg a törvényeknél. Dobja ki a telefonját, számítógépét, stb. Vagy csak az a jó ami a te saját kényelmedet szolgálja?

Másik ember meg le van szarva""


Jó lenne ha nem ragadnál ki mondatokat, hogy szalmabáb ellen harcolj. Ott az előző mondat a kontextus. Jelenleg relativizálják a bűnt és a házasság szintjére emelik. Vagyis jó szinben tüntetik fel. Tudod a házasság Isten adta természetjog. Az első házasságot Isten szerezte két ember között. A homoszexualitás nem egyenlő a heteroszexualitással, főleg nem a házassággal... Nem azért mert én mondom, hanem mert a keresztény hit évezredes alapja a Biblia irja és rendszerezi a bűnöket. A paráznaság es a homoszexualitás külön kategória, nem egyenlő a két fogalom a cselekedetekre nézve. Ezzel van a bajom nem a szalmabáb érveiddel. Nem is gondoltam ilyen butaságokra, hogy vissza kéne hozni a száz éves btk-t.

2022. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Nem sért.

De rendelkezem olyan szuper képességgel hogy empátia. Az én hittem szerint pedig nem szabad ártani másoknak.

Ezenfelül az elavult nézettekkel sem értek egyet. Van saját belső iránytűm. Nem ártok másoknak akkor sem ha erre egy Isten kér.

Főleg ha nincs rá indok csak a maradiság.

2022. febr. 25. 21:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!