Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az élet megjelenése: bibliai...

Az élet megjelenése: bibliai teremtéstörténet, vagy tudományos magyarázat?

Figyelt kérdés

Bibliai teremtéstörténet, a 6 napos teremtés:


[link]


Tudományos magyarázat, az Abiogenezis:


[link]


2022. márc. 3. 20:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10


Tudom, hogy provokál, ezért mondtam, hogy nem érdemes rá időt vesztegetni, azon kívül, amit úgy gondoltam, le kell írnom. Nem reagálok a butaságaira. Viszont ha tényleg teremtéshívő, akkor elrettentő példának jó, hogy ilyenek is vannak köztük.

2022. márc. 4. 11:33
 12/16 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Esti mese vagy tudományos ismeretterjesztő előadás?

A döntés fejnem dől el...

2022. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
- ha tényleg teremtéshívő, akkor elrettentő példának jó, hogy ilyenek is vannak köztük.- A kérdésed maga egy szerencsétlen ateista provokáció - a szinteden. A hithez fel kell nőni, de te nem az a típus vagy aki nőni képes.
2022. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13


A vallásos hitről magáról nem nyilatkozom, de egy valamit tudok:


Az ilyen, fundamentalista vallásos hitből, miszerint a világot 6 nap alatt teremtették, KI KELL NŐNI (mármint ez lenne az idális, de aki gyermeki lelkű akar lenni, maradjon az).


Ez ugyanis kb. óvodás szint. Az evolúciót már általános iskolában is tanulják, tehát egy 8. osztályos diák már magasabb szinten van, mint te, aki a zsidó-keresztény teremtésmítoszban hiszel, amit már egy felvilágosultabb hívő sem vesz szó szerint. Sőt, talán a szöveg első hallgatói is jelképesen értelmezték.


Amúgy nem vagyok ateista, agnosztikus vagyok.

2022. márc. 11. 17:25
 15/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk az Abiogenezis a kémiai evolúció része, ami inkább 9-es anyag.


Akkor pontosítom magam: egy 9-esnek (vagyis 15 évesnek) több esze van, mint neked.

2022. márc. 11. 17:27
 16/16 A kérdező kommentje:
*9.-esnek
2022. márc. 11. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!