Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ábrahámita vallások közül...

Az ábrahámita vallások közül az iszlám áll a legingatagabb alapokon?

Figyelt kérdés

A zsidók és a keresztények szent iratai már régen készen voltak, amikor az iszlám keletkezett. Azt állítják, hogy a Biblia meg lett hamisítva. Nos, a szövegkritika valóban kimutatott a kéziratok között eltéréseket, de a tudósok folyamatosan frissítik a tudományos bibliakiadásokat, és rekonstruálják az eredeti szöveget.


Ami azonban itt érdekes, hogy olyasmire, amit az iszlám állít, nincs bizonyíték.


Például úgy tudom, hogy az iszlám szerint Izmael volt feláldozva Izsák helyett. Nincs ilyen ószövetségi szövegvariáns!


Azt is hallottam, hogy az iszlám szerint Jézus nem halt meg a kereszten. Nincs olyan újszövetségi kézirat, amiben ez lenne.


Én nem vagyok keresztény, tehát nem a kereszténységet akarom védeni. De úgy látszik, hogy a zsidó, a keresztény és az iszlám vallás közül a harmadik áll a legingatagabb helyen.


2022. márc. 5. 20:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Amúgy senki vallását nem akarom megsérteni, elnézést, ha valaki így értelmezi. Én csak feltettem egy kérdést. Nem is foglalok abban állást, hogy melyik az igaz vallás (ha van ilyen).


Üdv. egy agnosztikus

2022. márc. 5. 21:18
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Egyetlen vallásnak sem az ad stabilitást hogy mennyi tárgyi "bizonyítékot' (?) tudnak felvonultatni a követőik.
2022. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor mi ad stabilitást?
2022. márc. 5. 22:20
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Az evilági életben az hogy a követői mennyire hisznek benne és mennyire veszik komolyan a vallàsukat. Én sem azért vagyok muszlim, mert tàrgyi "bizonyítékok" meggyőztek volna. A vallàs alapja a HIT.
2022. márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4%

3 magyarán hogy fogd be a pofád és mohamed az úrad! :D kb ez ad stabilitást-... sajnos abdullha nem beszámítható mert nagyon sok keresztény ellenes megnyilvánulásai vannak pedig aztán európai (divat muszlim) nagyon sok hazugságot állított amikor meg fel lett kérdezve (bizonyítva hogy hazudik) arra válaszolni sem válaszolt :D ő és godaime ugyan olyan... gátlástaéan keresztény utálók akik hazudnak is!


kérdező a muszlim sajnos 600-800 évvel ezelőtt jött létre mikor már a kereszténység és judaizmus már középkoróak voltak!

+ nagyon sok a nembeszámítható muszlim írás...


jézus kereszt haláláról elég sokan írtak utólag és köztük zsidók rómaiak, és még arabok is!


igen az iszlám áll a legingatabb lábakon mivel

1. nem mernek a koránhoz nyúlni


2. maga a főproféta egy sajnos véreskezű hadúr volt aki a saját kinyilatkoztatásait is megszegte és át formálta! (most akkor az örökbefogadott gyermek a sajátom és mindenben támogatom! ...hu de jó nője van neki... oké mostantól nem lehet örökbe fogadni téged pedig elkergetlek a nődet pedig deleségül veszem! ) na kb ez volt a nagy profétával...


amit mond meg amit csinált két teljesen más dolog volt...


3. abszolútizmus van azonban a modern világ ezt nem szereti! a fejlődés érdekében muszáj a nőknek is dolgozniuk és tanulniuk különben az ország szegény marad! lásd afganisztánban a koránt tették meg törvénykönyvnek és most a férfiaknak kötelező a muszlim szakál a nők pedig többet nem járhatnak iskolába sem munkába! igazi gyöngyszem nem? :D

2022. márc. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

"Akkor mi ad stabilitást?"


Semmi nem ad stabilitást, ha stabilitást keresel, akkor a tudományhoz fordulj. Ha hitet keresel, akkor azt vizsgáld meg, hogy melyik áll legközelebb a szívedhez.


Ha életfilozófiát keresel, akkor azt vizsgáld meg, hogy melyik eredményez teljesebb életet élő, szabadabb, egészségesebb embereket, és hogy melyik vallással lehet jobban együtt élni.


Az iszlámmal nekem az a bajom, hogy sok szépet bele lehet magyarázni, de a gyakorlatban az látszik, hogy önállótlan, kollektivista embereket nevel, akik onnantól kezdve semmi másra (pl. tudományra) nem lesznek fogékonyak. Az iszlámnak volt egy felívelő szakasza, amikor átvette a hellenizált világ tudományos eredményeit és még fejlesztett is rajtuk, de aztán győzött a fundamentalista nézet, miszerint egyedül a Korán magyarázza a világot, és az iszlám azóta is megrekedt a középkor szintjén. Nem tudom, melyik vallás áll stabilabb alapokon, de az biztos, hogy a zsidó a legrégebbi és a keresztény volt képes a legjobban meghaladni magát és átalakulni egyfajta felvilágosult humanizmussá. Az iszlám meg nagyjából ugyanott tart most is, mint amikor elkezdődött. És most nem arról beszélek, hogy hány muszlim tudós meg filozófus volt annak idején, hanem arról, amit az iszlám a tömegeknek nyújt. Nem nyit kaput az önálló igazságkeresésre, lelkiismereti szabadságra meg más világnézetek megismerésére. Előír neked pár szabályt, amiket kollektíve betartanak és kész. Egy egyszerű világmagyarázatot ad, ami miatt megrekedsz egy szinten, amint az történt magával a vallással is.

2022. márc. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem szimpatikus az iszlám, mert nem tetszik, hogy a nőknek azt a fejkendőféle ruhát kell hordani. Ez olyan elnyomásnak tűnik nekem.
2022. márc. 6. 00:16
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
7 mert az :D viszont a fejkendő nem ezért alakult ki hanem a sivatag miatt! megakadályozza a hőgutát...! viszont megint más ha azért veszik fel ma mert divat és kulturális érték meg megint más mert ha nem akkor szó szerint kővel dobálják meg őket és szépen fizikailag bántalmazásban lesz részük... esetleg jogi büntetést is kapsz érte pl szép nagy pénz bírság utána a férj jól meg ver vagy pedig börtönt...
2022. márc. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
A muszlimàk a hijab vagy niqab viselésével (is) vetik alà magukat Allah akaratànak, hiszen ez is az Iszlàm lényege. Nagyon sok betért európai nő is ÖNKÉNT kezdi hordani ezeket. Mashaallah, nekem nagyon tetszenek a szép színes kendők ! :)
2022. márc. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül, hogy önként mennek bele, mert valami miatt gyakorolni akarják ezt a vallást, még elnyomás ez a törvény a női nemmel szemben.
2022. márc. 6. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!