Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van a szexualitás...

Mi értelme van a szexualitás keresztény szemléletéről vitatkozni, ha a vallásos emberek többsége is ugyanúgy él, mint más?

Figyelt kérdés

Én valahogy nem értem ezt a képmutatást, ami ebben a témakörben megy a magukat vallásosnak tartó emberek közt. Egyrészt mindenki tudja, hogy a Biblia milyen mércéket állított fel és azon most vitatkozni lehet, hogy az akkori embereknek írták, nem a mostaniaknak, de ha őszinték vagyunk a keresztények szexuális szokásait is inkább a fogyasztó társadalom befolyásolja, mint a Biblia. Ezek a mércék nyilván magasak, de annyit érnek, amennyit az emberek betartanak belőlük. Ha úgysem tartják be őket, akkor sok értelmük nincs és nem segít abban, hogy a közösség bizalmat építsen rájuk.

A keresztény fiatalok is kvázi hasonló életet élnek, mint a máshonnan valamilyen belső, szubjektív erkölcsi mércét felépítő világiak. Nem is értem miért kellene mások legyenek, ha egyszerűen ugyanazokat a filmeket nézik, zenéket hallgatják, kulturális termékeket fogyasztják, akkor azok nyilván hatnak a gondolkodásukra. Ifjúsági közösségekben is ez megy, kicsit járok ezzel is, azzal is, váltogatom a partnereket, mint bárhol máshol. Én nem azt mondom, hogy ez rossz, de akkor nem kell erkölcsi magasságokra hivatkozni és másokat kritizálni.



2022. márc. 25. 18:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha ők keresztények akarnak maradni, akkor egész életükben cölibátushan kellene élniük. Az ellenkező nemmel nem igazán tudnak nemi kapcsolatot létesíteni házasság után sem, hiszen nem vonzódnak hozzá. A saját nemükkel meg tilos, mert a kereszténység szerint az bűn."


Csak kiegészíteném ezt azzal hogy képzelje el valaki hogy ott van a párja aki szeret, akihez vonzódik és szinte hozzá sem érhet. Tiltja és elítéli a vallás azt hogy szeretik egymást.

Ez pedig én legalábbis csak kegyetlennek és gonosznak tudom jellemezni.



"Arról nem is beszélve, hogy miknek vetik alá ezeket az embereket bizonyos felekezetekben, hogy "meggyógyítsák" őket."

Nem csak a "meggyógyítás" során ártanak. Már az is hogy megpróbálnak megfelelni egy elvárásnak aminek sosem tudnak megfelelni, közben pedig elítélik azért ami és amit érez. Ez tönkreteszi az embert.

Szoktak is néha linkelni egy videót egy homoszexuális srácról. Le is írta a videó alatt hogy a vallás tanításai miatt mennyi és milyen mentális problémái lettek.

A még szomorúbb az hogy odáig fokozták ezeket a betegségeket hogy már bemesélte magának hogy "meggyógyult".

Nem csodálkoznék azon ha azóta már öngyilkos lett volna.


A tanítások megkárosítása egyébként a heteroszexuálisokra is vonatkozik. Ismerek olyat akinek szexuális problémái lettek amiatt mert a családja nagyon vallásos és nagyon mélyen bele nevelték hogy a szex rossz.

2022. márc. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

Hit = só


Mi általában ezt nevezzük a sónak, a hitet. Mivel itt sózunk, ezért sokan utálnak minket, mert terjesztjük a hitet. A hit nélküli ember a sótlan. Ez van.

2022. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 ...Laci ***** válasza:
43%

Szerintem is van egy óriási ellentmondás a keresztény tanítások és a valóság között.


Ennek egyik oka, hogy kevés az olyan példa, hogy valaki büszkén felvállalja a házasság előtti tisztaságot. Ma ez a sarkából kifordult társadalmi környezet inkább azokat bátorítja, akik eltérnek a konzervatív értékektől.


A másik okot abban látom, hogy nem magyarázzák el világosan és biblikus alapon, hogy miért kell a kapcsolatok tisztaságra törekedni.


Az én olvasatom szerint a következő miatt. Bocsánat, ha ez hosszú lesz! Ott van a mindenki által többé kevésbé ismert teremtéstörténet, ami csak egy kiragadott példa a sok közül. Ádám és Éva szégyellte teste also részét a bűnbeesés után, amit egy gyümölcs elfogyasztása okozott.

Nem abszurd dolog ez, ha szó szerint értelmezzük? Szinte természetesen adódik, hogy a gyümölcs a szexuális kapcsolatuk jelképe volt. Én pl. nem kockáztatnak az életem egy kis csemegéért. A "ne egyetek" pedig csak addig szóló figyelmeztetés volt, amíg "termékennnyé" nem válnak. Nemcsak és nem elsősorban biológiai értelemben. Ők azonban a bűnbeesésük után eltakarták nemi szerveiket, ami közvetett utalás arra, hogy mit tettek. Törvénytelen szexuális kapcsolatra léptek, mert idő előtt tették.

Következésképpen végignézhetjük, hogy mennyire lealacsonyodott a történelem folyamán a szex értéke. Mondhatjátok, hogy most aztán már elég, túl messzire mentem, ez már belemagyarázás. De szerintem a bűnbeesés oka és a mai zűrzavaros nemi erkölcs között szoros összefüggés van.

Köszönöm, hogy vegigolvastatok!

2022. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
... Laci ez nézőpont sok sok év hittan után sem esett le hogy ezt jelentheti a tiltott gyümölcs, wow.
2022. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 ...Laci ***** válasza:
43%

Tkp. Jézus az is azt mondta(Mt 15.11), hogy nem az szennyezi be az embert, ami bemegy a száján, hanem ami elhagyja a száját.

Tehát egy ehető dolog nem okozhatta a bűnbeesést. Ráadásul az eredendő bűn generációról generációra továbbadódott. Inkább utal ez is arra, hogy szeretettel kapcsolatos bűn lehetett.

2022. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
48%
Jaja teljesen logikus, arról nem beszélve hogy, akkor Szűz Mária ugye bűntől mentes, ez ugye elsősorban arra utal a szeplőtelenesège hogy bűn nélküinek született mentesült az eredendő bűn alól. De hát akkor az egyenlő azzal hogy szűz.
2022. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
84%
A kereszténység abszolút nem tud azzal mit kezdeni, hogy az embernek van szexualitása, mindenkié különböző ráadásul. Bűnként kezeli, és mindenkire az élethosszig tartó házasságot erőlteti, akkor is, ha az működésképtelen. Egyébként legjobb barátnőm is ilyen, lenyomorította a vallás. 30 múlt és masszív aszexuális, egy szimpla csók gondolatától is hányni tudna, a szülei meg most hisztériáznak, hogy jaj, hogy lesz így unoka...
2022. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%
17-es világvége előtt minek már az unoka?
2022. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

18.

Világvége előtt minek a pénz?

Add nekem. Az jó cselekedet is.

2022. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
18.: Tudsz valamit, hogy jön a világvége? Egyébként ha a fejükre állnak se lesz unokájuk, a csaj szexualitása egy életre el lett intézve, gyereket meg abszolút nem akar, de partnert se.
2022. ápr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!