Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van a szexualitás...

Mi értelme van a szexualitás keresztény szemléletéről vitatkozni, ha a vallásos emberek többsége is ugyanúgy él, mint más?

Figyelt kérdés

Én valahogy nem értem ezt a képmutatást, ami ebben a témakörben megy a magukat vallásosnak tartó emberek közt. Egyrészt mindenki tudja, hogy a Biblia milyen mércéket állított fel és azon most vitatkozni lehet, hogy az akkori embereknek írták, nem a mostaniaknak, de ha őszinték vagyunk a keresztények szexuális szokásait is inkább a fogyasztó társadalom befolyásolja, mint a Biblia. Ezek a mércék nyilván magasak, de annyit érnek, amennyit az emberek betartanak belőlük. Ha úgysem tartják be őket, akkor sok értelmük nincs és nem segít abban, hogy a közösség bizalmat építsen rájuk.

A keresztény fiatalok is kvázi hasonló életet élnek, mint a máshonnan valamilyen belső, szubjektív erkölcsi mércét felépítő világiak. Nem is értem miért kellene mások legyenek, ha egyszerűen ugyanazokat a filmeket nézik, zenéket hallgatják, kulturális termékeket fogyasztják, akkor azok nyilván hatnak a gondolkodásukra. Ifjúsági közösségekben is ez megy, kicsit járok ezzel is, azzal is, váltogatom a partnereket, mint bárhol máshol. Én nem azt mondom, hogy ez rossz, de akkor nem kell erkölcsi magasságokra hivatkozni és másokat kritizálni.



2022. márc. 25. 18:24
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
19 nincs pénzem, egy hívő általában szegény.
2022. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
85%

Valamennyid biztosan van.

Tudsz ide írni így biztos van valami.

Eladhatod a tulajdonod világvégénél úgy sem kell.

Felvehetsz hitelt is és azt a pénzt is nekem adhatod. Világ vége után nem kell aggódnod az adósságok miatt. Úgy se lesz semmid mivel mindent nekem adsz így nem kell aggódnod amiatt sem hogy bármi földit elvegyenek tőled.

2022. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
85%
18.: Mekkora szégyentelen kamugép vagy... Meg van írva, hogy ember nem tudhatja a napot és az órát, te meg itt jósolgatsz? Még, hogy te lennél a hívő, aki a világ sója... Ócska kamu jóslás vagy csak.
2022. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
23 nem csak egyedül vagyok így, hanem sokan vagyunk, akik érzik a vég jövetelét. Ez viszont benne van a Bibliában. Azt viszont nem tudom, hogy órára, percre pontosan mikor lesz, ez is benne van a Bibliában. De érezzük, hogy lehet már holnap hirtelen itt lesz, ezt szabad. Ahogy Besenyő Pista bácsi mondja: "LEGÁLIS..."
2022. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
89%
24.: Kamu vagy, jósolgatsz, pedig ez hited szerint szigorúan tilos. Nem emberre tartozik a találgatása, olyanba mászol bele, amihez semmi közöd! A világban mindig volt valami amire hivatkozva azt lehetett mondani, hogy most lesz a vég. Te ezós vagy a válaszaidból leszűrve.
2022. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

25-ös


8De ha a szolga hitvány, s magában azt gondolja, hogy »Késik a gazdám« – 49ezért ütni-verni kezdi a többi szolgát, és együtt eszik-iszik a részegekkel; 50ura egy olyan napon jön meg, amikor nem várja, és olyan órában, amikor nem is sejti. 51Kettévágatja és a képmutatók sorsára juttatja. Ott sírás és fogcsikorgatás lesz.

2022. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
89%
Irreleváns igehelyet hoztál, próbálsz megfélemlítően hatni, de nem jött össze. Senki nem állított olyat, hogy késne. A kérdésem arra vonatkozott, hogy honnan tudod, hogy nemsokára itt a világvége? Azóta se tudtál rá válaszolni, csak jósoltál egyet, azóta pedig terelsz. Kamu vagy.
2022. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
27-es majd meglátod...
2022. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
85%
Jaj mit, kamugép? 😃 Hazudtál egy nagyot, amit számonkértek tőled, de erre már egy releváns választ sem tudtál kinyögni. Igen, megláttam, hogy egy jósolgatós ezós vagy.
2022. ápr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
29 Te meg egy agresszív kismalac vagy.
2022. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!