Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van a szexualitás...

Mi értelme van a szexualitás keresztény szemléletéről vitatkozni, ha a vallásos emberek többsége is ugyanúgy él, mint más?

Figyelt kérdés

Én valahogy nem értem ezt a képmutatást, ami ebben a témakörben megy a magukat vallásosnak tartó emberek közt. Egyrészt mindenki tudja, hogy a Biblia milyen mércéket állított fel és azon most vitatkozni lehet, hogy az akkori embereknek írták, nem a mostaniaknak, de ha őszinték vagyunk a keresztények szexuális szokásait is inkább a fogyasztó társadalom befolyásolja, mint a Biblia. Ezek a mércék nyilván magasak, de annyit érnek, amennyit az emberek betartanak belőlük. Ha úgysem tartják be őket, akkor sok értelmük nincs és nem segít abban, hogy a közösség bizalmat építsen rájuk.

A keresztény fiatalok is kvázi hasonló életet élnek, mint a máshonnan valamilyen belső, szubjektív erkölcsi mércét felépítő világiak. Nem is értem miért kellene mások legyenek, ha egyszerűen ugyanazokat a filmeket nézik, zenéket hallgatják, kulturális termékeket fogyasztják, akkor azok nyilván hatnak a gondolkodásukra. Ifjúsági közösségekben is ez megy, kicsit járok ezzel is, azzal is, váltogatom a partnereket, mint bárhol máshol. Én nem azt mondom, hogy ez rossz, de akkor nem kell erkölcsi magasságokra hivatkozni és másokat kritizálni.



2022. márc. 25. 18:24
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
30.: Inkább, mint egy jósolgatós ezoterikus kamus.
2022. ápr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
84%

Én már megéltem néhány világvégét. Amik elmaradtak.

De "mindenki" tudja, hogy 2038-ban lesz világvége. Január 19.-én. Pí-kor. (óra három, 14-kor)

2022. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%
32 Az elég közel van, nem gondolod? Csak 16 év.
2022. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
33.: Még mindig nem hagyod abba, hazug kamus ezós?
2022. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!