Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bal oldalon elhelyezkedő...

A bal oldalon elhelyezkedő vallások primitívebbek, a jobb oldalon elhelyezkedőknél?

Figyelt kérdés

A jobbkezes vallások támogatják az önmegtartóztatást és hisznek a tettek következményében (pl.: karma, Isten előtti elszámoltatás, alvilág stb.), ellentétben a balkezes vallásokkal, amelyek annyira támogatják a hedonizmus különböző formáit, akár a tudatmódosítók használatát (pl. alkohol), akár a szexuális hedonizmust, akár az indulatok kiélését, hogy a szertartásaikba is belevonják azokat, illetve több irányzatuk nem zárkózik el a fekete mágiától sem.


A jobb oldalon helyezkedik el többek között a kereszténység, iszlám, judaizmus, zoroasztrianizmus, buddhizmus, klasszikus hinduizmus, taoizmus, a pogányságok közül több irányzat (pl.: a hellenizmus bizonyos ágai, mondjuk a püthagoraszi), valahány ezoterikus és misztikus irányzat (pl. rózsakeresztesség) illetve ezek szinkretizmusai, mondjuk a bahá'í hit, vagy a manicheizmus.


A bal oldalon a sátánizmus összes formája (legyen az teista vagy ateista), egyes pogány áramlatok (például bizonyos szexkultuszok), egy csomó afroamerikai vallás (mondjuk a vudu), bizonyos hedonizmushoz vagy szexualitáshoz kötődő tantrikus irányzatok és bizonyos ezoterikus, mágikus irányzatok (pl. Crowely) és ezek vegyítése.


Ha jól értelmezem, akkor ameddig a jobb oldalon lévő vallások és hitek az ember ösztöni mivoltát, tudatlanságát pont hogy legyőzni kívánják, addig a bal oldalon lévők, pont inkább feléleszteni akarják azt.


Szerintetek is így van?



2022. márc. 30. 18:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező nem unod még a vallással kevert jobb oldali propaganda kérdéseidet?

Nem unod még hogy folyamatosan lejáratod magadat ezekkel?


"Szerintetek is így van?"

Szerintem nagyon tudakozatlan vagy azok alapján amiket leírtál. Vagy csak próbálod terjeszteni a hazug propagandádat.

2022. márc. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
"Kezdhetnéd a nyelvtudomány remek szegletével, " -> Vannak diszlexiások. Őket a helyesírásuk miatt kicsúfolni nem egy szép dolog. Csak olvastam mik mentek és mint diszlexiás gondoltam megemlítem. Lehet az 1. válaszoló is az.
2022. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#3.

Elismerem, nem volt szép tőlem ez a fajta stílus, elnézést is kérek a válaszolótól, ha megbántottam, de az ő stílusa is rendkívül bosszantó tud lenni. Bár az én hitem szerint a cél, pont az indulataim teljes kioltása.

2022. márc. 30. 22:16
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Magamat konzervatívnak és kereszténynek vallom, és azt kell mondjam, kérdező, hülyeségeket írtál le.
2022. márc. 31. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4.

Babám, kérlek nézz utána a fogalmaknak, vagy legalább olvasd el a tiédet megelőződ válaszokat! Köszi!


Ugyanazt tudnám leírni, mint az első válaszolónak.


Eleve nem értem, hogy minek írtam egyáltalán ki, ha az oldal 95%-a nem érti és még egy keresést sem tud lefuttatni...

2022. márc. 31. 08:03
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg, ha kerestél volna, akkor nem maradtál volna szégyenben. Nem tudni nem szégyen, én sem tudok egy csomó dolgot, de a saját tájékozatlanságod miatt másokat ledöngölni már nagyon is az.
2022. márc. 31. 08:05
 7/16 A kérdező kommentje:

#1. #4.

Kedves kettő lekezelő válaszoló (akkor leírom még egyszer)!


Nézzetek rá a nyelvtudomány és a grammatika helyesírással foglalkozó szegletére! Ti eléggé világosan keveritek a politikai jobboldallal, amit egybeírnak. Már a helyesírása sem egyezik.


Aztán folytassátok a vallástudománnyal, illetve a teológia és filozófia különböző ágaival, ugyanis a vallástani jobb oldal ösvénye/palettája és a bal oldal ösvénye/palettája létező fogalmak a fent felhozott tudományokban (is).

[link]


Majd jöhet az illemtan, mivel nem szép dolog másokat lekezelni, ráadásul oly módon, hogy előtte nem is tájékozódsz. Egy egyszerű keresést az interneten miért nem lehet lefuttatni?

2022. márc. 31. 08:14
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
A vallásban nincs jobb és bal oldal, az a politikában van.
2022. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8.

Előbb művelődj! Vagy ha nem, legalább olvasd el a 7. válaszom!


[link]

2022. ápr. 4. 14:58
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Javaslom, hogy kezeltesd magad, kedves kérdező! Sok sikert a kezeléshez és jobbulást!
2022. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!