Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Pár száz év, és a kereszténysé...

Pár száz év, és a kereszténység egy elfeledett/jelentéktelenné váló vallás lesz?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 9. 12:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
36 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%

Mt 24:35

"Ég és föld elmúlik, de az én igéim el nem múlnak."

2022. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem gondolom, hogy egy kétezer éves vallás csak úgy eltűnik a süllyesztőben. Lehet, hogy átformálódik, lehet, hogy megújul, de szerintem ilyen vagy olyan formában megmarad.
2022. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem is veszik annyiran komolyan majd az emberek a vallást, azért ez egy olyan kulturális identitás is, amitől sokan nem akarnak szabadulni. Meg aztán több országban öszeszövődött a nemzeti identitással a vallás, amit nem hiszem, hogy teljesen szét lehetne már bogozni. Pl katolikus-protestáns ellentét nem fog eltűnni, amíg létezik nacionalizmus a brit szigeteken. Meg aztán sokan alulbecsülik a vallásosságot a nyugati államokban úgy általánosságban. Hollandiában élek, az emberek döntő többsége nem foglalkozik a vallásokkal, de teljes települések vannak, ahol konkrétan közlik veled a szomszédok, hogy vasárnap nem szabad kiteregetni a ruhát, mert az az úr napja.


Ami sokkal valószínűbb szerintem, hogy a vallásos tömegek világnézete egyre világibb és moderáltabb lesz a közeljövőben. A házasságon kívüli szex, illetve a nem gyereknemzés célzatú szex már teljesen normális lett, miközben régen az is elképzelhetetlen volt. Valószínűleg ez a tendencia fog folytatódni. Pl a katolikus, relatíve vallásos Írország az egyetlen ország, ahol népszavazással vezették be az azonos neműek házasságát, szóval rengeteg keresztény igennel szavazott.

2022. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
11%

Elfeledett biztosan nem lesz, mivel az európai történelemre gyakorolt hatása nagy. A kereszténység térítette meg a Római Birodalmat, és a középkorban is központi szerepet játszott. Ezért a művelt emberek képében lesznek ezzel a vallassal.


Az viszont valószínű, hogy jelentéktelenné fog válni. Mondok ezt úgy, hogy én magam is keresztény voltam. Kisebb részben a tudományos/technikai fejlettség és a szekularizáció miatt lesz jelentéktelen, de nagyobb részben kereszténység belső állapota miatt. Nekem egyáltalán nem szimpatikus, ami a kereszténységben zajlik, hiteltelen egy vallás, így nem lesz szükség rá.


Majd lesznek új vallások, amikkel az emberek jobban tudnak azonosulni.

2022. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
17%
3-as igen és a homoszexualitás elfogadása, vagy biszexualitás felé tolódás. Sőt szerintem az állatokkal való szexet is jobban elfogadják majd. Sőt később már robotokkal lesz a szex, meg szabadon lehet orgiákat tartani még hullákkal is, ha valaki olyat akar. Azt mondom, az emberi találékonyság határa a végtelen...
2022. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%
Vagy pár száz év, és bizonyított tény lesz.
2022. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

#5


Félreértesz.


Nekem nincs bajom a homoszexualitással, mert egy természetes biológiai jelenségnek tartom. A kereszténység viszont nem tart lépést fejlődő világgal, hogy ne tekintsünk már bűnösnek azért valakit, mert a saját nemével tudna boldog lenni... Mit is tehet akkor egy meleg keresztény? Éljen cölibátusban, vagy hazudjon magának, és vegyen feleségül egy nőt? Komolytalan lehetőségek.


Talán a kereszténységnek azok az ágai fogják tovább húzni, akik eltérnek a hagyományos nézetektől, és pl. Jóvá hagyják a felekezeten belül az LMBTQ emberek némi életét.


Az állatokkal és a halottakkal való fajtalankodást meg nem valószínű, hogy elfogadják majd... Az még társadalmi szinten is elítélendő (nagyon helyesen).


Orgiak sem hiszem, hogy lesznek. A robotokkal való neki kapcsolat meg... Szerintem az elfogadható, bár nem hinném, hogy a kereszténység elfogadja.

2022. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
*nemi életét
2022. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
10%
7-es érdekes amúgy, hogy ki mit tart elfogadhatónak. Szabályok nélkül. Valaki pl. visszataszítónak tartja a szilikon szexbabákkal az aktust, stb. Ki dönti el mi a helyes és mi nem az. Szerintem a hullákkal való nemi közösülés is elfogadott valakinek, legalább az már nem él, atrocitás nem éri. Sok orvos megdugja a hullákat a kórházban.
2022. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

#9


Nem hinném, hogy "sok orvos" ilyet tenne, de ha ezzel nem értesz egyet, linkelhetnél valami forrást, mert ez sértő az orvosokra.


A kettő pedig nincs egy szinten azért. A nekrofília kegyeletsértő, és taszító, a szexrobotokkal való nemi kapcsolat meg csak egy furcsa, 21. századi szokás, ami nem bánt senkit.


Még ehhez hozzáteszem azt, hogy ha a szexrobot elkezdene olyan szinten lenni, hogy a mesterséges intelligenciájával megfogalmazhatna saját gondolatokat is, (pl. elutasítást) akkor már nem valószínű, hogy kitennék ezeket a robotokat a nemi aktusoknak. Talán ők is jogokat kapnának.

2022. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!