Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Pár száz év, és a kereszténysé...

Pár száz év, és a kereszténység egy elfeledett/jelentéktelenné váló vallás lesz?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 9. 12:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
23%
10-es mi van akkor, ha a robotba belekódolják, hogy kötelező kereszténynek lennie és akkor Jézusnak élne egészen mindvégig. Így fennmaradna a kereszténység és akkor a mesterséges intelligencia üdvözülne?
2022. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

#11


Hát szerintem így már tovább fentmaradna a kereszténység, mint az emberekkel, de az teológiai kérdés, hogy tudna-e egy robot üdvösségre jutni. Szerintem nem, hiszen nincs lelke, ráadásul ha belé lenne programozva a vallásosság, az nem tenné igazi hívővé.


Az igazi érdekesség szerintem az lenne, ha a robotok maguk választanák(!) a kereszténységet. Én a mesterséges intelligencián ugyanis azt értem, hogy önálló gondolatai vannak. Tehát maga döntene úgy, hívő akar lenni.


Kérdés, hogy vajon a keresztények befogadnák-e a rohotokat az Egyházba. Szerintem lenne egy konzervatív többség, aki nem, mondván, hogy a megváltás csak az emberekre érvényes. És talán lenne egy liberális kisebbség, aki szerint joga lenne a robotoknak is a kereszténységet gyakolni.


Érdekes helyzet alakulna ki, az biztos. Nem tudom, hogy a kereszténység mennyire lesz felkészülve arra, hogy évszázadok múlva esetleg a mesterséges intelligencia egy része is csatlakozni szeretne hozzájuk.

2022. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%
*robotokat az Egyházba
2022. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%

Ne feledjük Európán kívűl azért van még régiók ahol erős kereszténység van.


Nem véletlenül dél-Amerikábol választottak pápát, hogy friss lendületet hozzon.


Távol-keleten pedig felfutóban volt a kereszténység, lásd Fülöp-szigetek, dél-Korea, Kína.


Érdekes, hogy a látnok Nostredamus azt írta a XVI. században, hogy Kínában fog megujulni a kereszténység.


Európa kifulladt.

2022. ápr. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem hiszem, hogy eltűnne, hiszen az egész Európa, Amerika, Afrika magába szívta ezt a hitet.

Ha azt kérdezed, hogy mi fog maradni az őskeresztények hitéből a jövő egyházának, akkor már rosszabbak a kilátások.

Ha az egyház nem lesz képes válaszolni a mai kor kihívásaira: válás, homoszexualitás, gazdagság-szegénység, befogadás, az egyház politikai prostitúciója, öregedés/halál elfogadása, akkor elveszíti a hívők nagy részét, mintahogy Európában konganak az állami pénzen felújított templomok, a gyönyörű(vé varázsolt) egyházi tulajdonokban csak lézeng a Szentlélek.

2022. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
23%

"Pár száz év, és a kereszténység egy elfeledett/jelentéktelenné váló vallás lesz?"

Nem.


"3-as igen és a homoszexualitás elfogadása, vagy biszexualitás felé tolódás. Sőt szerintem az állatokkal való szexet is jobban elfogadják majd. Sőt később már robotokkal lesz a szex, meg szabadon lehet orgiákat tartani még hullákkal is, ha valaki olyat akar. Azt mondom, az emberi találékonyság határa a végtelen..."


Közben persze ingyen kokainfolyó is legyen... :)


"Nekem nincs bajom a homoszexualitással, mert egy természetes biológiai jelenségnek tartom"

Főleg az ivaros szaporodásnál látszik, hogy mennyire "természetes".


"Mit is tehet akkor egy meleg keresztény? Éljen cölibátusban, vagy hazudjon magának, és vegyen feleségül egy nőt?"

Amit sok meleg keresztény megtett. Elment pszichológushoz, aki meggyógyította. ÉS igen, elvettek nőt feleségül és máig boldogan élnek. NA persze ez ma már nehezebb, mivel az lmbtq lobbi elérte, hogy nem lehet pszichés betegségként számon tartani, de azért még vannak keresztény pszichológusok, akik máig gyógyítanak.

Higgyétek el, a bré a "jó meleg kakiban" az aberráció, nem természetes dolog.

2022. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%

#16


"Amit sok meleg keresztény megtett. Elment pszichológushoz, aki meggyógyította."


Az általad említett "keresztény pszichológusok" nem igazi szakemberek. Ők áltudományos módszerrel, - a tudományos gondolkodásnak teljesen ellentmondva - vallási alapon közelítenek meg egy olyan kérdést, mint a nemi identitás.


Az említett módszer a "reparatív terápia", amely áltudományos módszer ellen már az EU is felszólalt:


A reparatív terápia (ritkábban konverziós terápia) olyan áltudományos beavatkozás a pszichológiai, valamint pszichiátriai munkában, amely célja a kliens/páciens károsnak ítélt szexuális viselkedésének, vágyainak, szexuális identitásának, szexuális irányultságának, nemi identitásának megváltoztatása, leginkább a homoszexualis irányultság heteroszexuálissá változtatása érdekében... Az Európai Unió sürgeti minden tagállamát, hogy tiltsák be az ilyen átnevelő terápiákat. Az erre vonatkozó indítványt az Európai Parlamentben 2018. március elején, az alapvető jogok európai uniós helyzetéről tartott megbeszéléseken nagy többségben megszavazták. (435 igen, 109 nem és 70 tartózkodás)[6][7].


Forrás itt: [link]


"ÉS igen, elvettek nőt feleségül és máig boldogan élnek."


>Nem, ezek az áltudományos terápiák biztosan sikertelenek voltak. Két eset lehetséges:


1. Vagy az történt, hogy a melegek, megtagadták önmagukat, és felességül vettek egy nőt, akit ezzel megtéveszttettek.


Danielle Steel - Egy rendkívüli nő című könyvét ajánlom elrettentő példának:


[link]


A történet elején kiderül, egy a nő férje, akihez hozzáment feleségül, meleg. Aki ezzel nagy bajba sodorja a nőt, mert mindenki azt hiszi, hogy azért váltak el, mert a nő hűtlen volt, holott arról volt szó, hogy a pasi nem tudott már tovább hazugságban élni...


2. Az illető eleve biszexuális volt, tehát a nőkhöz is vonzódott, tehát a terápia nem használt semmit.


Egyébként ha felszaporodnak az ilyen keresztények, mint te, akkor hamarabb véget er a kereszténység, mint hinnéd. :D


A Z generáció nyitott az LMBTQ emberek elfogadására, de ez igaz, a haladóbb szellemiségű Y generációra is.


A legtöbb társat talán az elöregedett X generációban találod a melegellenes eszméket illetően...

2022. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Nagyon remélem, hogy igen.💆🏻‍♀️ Elég kártékony egy vallás, persze nem csak a keresztény, ugyanez elmondható az iszlámról és a többiről is. Teljesen visszamaradott a vallásos emberek gondolkodása (tisztelet a kevés kivételnek), szűklátókörűek, nem tudnak és nem is akarnak lépést tartani a világ változásaival. Egyáltalán nem elfogadóak más emberekkel szemben, max az olyanokkal, akik ugyanazt a nézetet/vallást gyakorolják. Így könnyű. Ki lehet mondani, hogy a vallás a nem összeegyeztethető a fejlődéssel, gondoljunk csak arra, hogy hogy elítéli pl az abortuszt. Nem, nem volt soha abortuszom, nem ezért emeltem ki, szimplán csak egy példa volt, de fel lehetne sorolni 100 másikat is. Egyszóval vicc az egész. Képzeletbeli dologokban hinni amúgysem az én asztalom.
2022. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Ja, a pedofíliát már nem is említem. Undorító, hogy ezek a csőcselékek prédikálnak másoknak arról, hogy hogyan kéne élni. Hahahaha. Jó vicc. Mint írtam, egy kártékony vallás. Tudnám sorolni estig, hogy miért, de most nem ez volt a kérdés.
2022. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19-es mondjuk Noé és Mózes idején el lehetett venni feleségül a 13 éves lányt. A mai világ a "beteg", mert mindent pedofíliának gondol.
2022. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!