Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A valláskritika az pontosan...

A valláskritika az pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
Megkritizálom a vallást, hogy nem igazi? Én ilyet nem tennék. Vagyis a vallással nem mindig értek egyet, de az Istent elhiszem.

2022. ápr. 23. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan dolgokra hívod fel a figyelmet, amik:

- ellentmondásosak,

- vagy homályosak,

- nem kellően alátámasztottak,

- a valóságnak látszólag nem felelnek meg.

A célja nem a vallás mindenáron történő megsemmisítése, hanem valóság megvédése a vak hittel szemben. Tanulás, megértés, bizonyság.

2022. ápr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Melyik istent?
2022. ápr. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

E szerint a többi vallást már meg is kritizáltad, hiszen azokban más isten van.

Amúgy igen, létezik nem igazi vallás is. Például a szcientológia egy haszonszerzési céllal alkotott vallás.

De a hívők számára már ez is igazi.

2022. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
A vallaskritika az amikor a vallásos kritizálja a hívőt, a farizeus a prófétát.
2022. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, az csak egy kis része.

Az is ilyen kritika, amikor a próféta kritizálja a farizeust, vagy az ateista a hívőt, stb. stb.

2022. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

"A valláskritika az pontosan mit jelent?"

Ha a GYAK rovatra gondolsz, akkor ez gyakorlatilag ateistának álcázott sátánisták folyamatos provokációja

2022. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, Kreatti megszólalt.

Tudod, sátánista elég kevés van itt.

Olyan, amelyik be akarna szólni bárkinek is - még kevesebb.

Amelyik még álcázni is akarja magát, és pont ateistának - na, ez meg szerintem nulla felé közelít.

2022. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

6-os vagyok. Gondolotam, hogy meg is jelenik az egyik sátánista. Ők provokálják tele a topikot


Szegénykém nem érti, hogy nem az vagy, aminek mondod magad, hanem, ahogy viselkedsz. Aszongya ateista, utána meg habzó szájjal szidja Istent. Ki az aki azt szidja, akinek nem hisz a létezésében? Az elmebeteg és a sátánista.

"Gyümölcséről ismerszik meg a fa"

2022. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Aszongya ateista, utana habzó szájjal szidja Istent"


Ateista vagyok, istent nem szidom, mert szerintem nem létezik. Az istenképetekről, amit ti közvetítetek (vagy éppen a biblia, stb) viszont lehet véleményem. Eszerint a biblia egy undorító könyv, az istenetek pedig olyan szinten erkölcstelen, hogy nem is értem, ki gondolhatja ezt az istenképet jónak.

2022. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9# ja főleg hogy istenre mit is tudunk ráhúzni mint negatív tulajdonság


Rasszista (érdekes csak nekünk az istenünk a többi fajnak vagy épp egy idegen civilizációnak már nem)


Tömeggyilkos (több millió embert ölt meg mert nem úgy cselekedtek ahogy ő azt kitalálta


Környezetet pusztítja (szintén az özönvíz)


Saját fiát megöleti


Náci (tekintve hogy halältábor helyett pokolra küld mindenkit aki neki nem tetszik hitler 2.0 😬)


És hülyíti a népet


Pozitívum


.... (nos ja isten szeret😂)

2022. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!