Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen felekezetű keresztény...

Milyen felekezetű keresztény családban dönthet úgy egy házaspár, hogy nem akar egyáltalán gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Ferenc Pápa nincs jó véleménnyel azokról, akik nem akarnak gyereket vállalni. De azt sem tartja jónak, ha egy pár 1 gyereket vállal:


"„Úgy tűnik, hogy sokan inkább gyermek nélkül élnek, sok pár inkább gyermektelen marad, vagy csak egyetlen gyermeket vállal, s ez tragédia” – jelentette ki akkor Ferenc pápa"


Forrás itt: [link]


A fentiek alapján felvetődik a kérdés, hogy mi a helyzet más felekezetekben:


Mi újság a protestáns egyházakkal, illetve az ortodox kereszténységben?


Köszönöm a válaszokat.


2022. jún. 16. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem tragédia. Felelős döntés. Ferenc pápának hány gyereke is van????
2022. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ortodoxok ilyen téren igazából még Ferenc pápánál is... ortodoxabbak.
2022. jún. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#3


Ezt hogy érted?

2022. jún. 16. 18:01
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

A Bibliában az emberek számára két út rajzolódik ki, ebből az egyik a házasság, család, gyermekek. Természetesen előfordul, hogy valami biológiai oknál fogva nem születhet gyermekük, de ilyenkor is dönthetnek örökbefogadás mellett, ha szeretnének, ez a párra van bízva.

A másik út pedig az Istennek szentelt élet, amikor az egyén lemond a párról, családról, gyermekekről és Istennek, illetve embertársainak él. Ferenc pápa ezt az utat választotta például.


De olyan út nincs benne, hogy valaki karrier miatt nem akar gyermeket, vagy mert nyűgnek tartja.


Tehát olyan biblikus keresztény felekezet nem létezik, amit te keresel.

2022. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Ismerek katolikus hitoktatót egy gyerekkel, de olyat is, akinek abortusza volt. Nagymamámnak is, és ő is csak egy gyereket szült. Köze nincs ennek az önzőséghez, mindenkinek annyi legyen, amennyit vállalni tud. Nem mindenki családcentrikus, és így van ez jól. Gyereket ne azért vállaljunk, mert jaj, az egyház/társadalom/anyám kínja... Az egyedüli, amivel egyetértek az örökbefogadás népszerűsítése azoknak, akik szeretnének gyereket.
2022. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Minden keresztény egyház családpárti. De nem feltétlenül tekintik bűnnek a gyermektelenséget. Protestáns vagyok, a protestánsok biztos nem.


De személyes véleményem, hogy nem úgy kell egyházat választani, hogy melyik a legmegengedőbb velem szemben. Hanem hogy melyik képviseli énszerintem legjobban Isten akaratát.

2022. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Ha Isten nem akarja azt hogy tönkre tegyük (még jobban) a művét és kiirtsuk az embereket nem zavarja ha valaki nem vállal gyereket és ezzel is segít a túlnépesedés vissza szorításában.
2022. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Igaza van Ferenc Pápának.
2022. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
8.: Nem, nincs. Aki nem akar gyereket, arra nem lehet ráerőltetni, mert úgyse szeretné. Van épp elég szeretetlen gyerek.
2022. jún. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyi mindentől függhet, hogy egy házaspárnak miért nincs gyereke, vagy miért csak egy, hogy kár ebből általánosítani...

Ismerek olyan nőt, akinek borzalmas terhessége és szülése volt, ezért van csak egy gyerekük, mert nem akarja újból végigcsinálni. Akkor ez elítélendő? Mert szerintem nem... Vagy bizonytalan a munkahelyük, netán problémás a gyerek és minden energiát elvesz.


Egyébként Ferenc pápa nem is olyan rég azt is mondta, hogy nem attól lesz valaki jó katolikus, hogy nyúl módjára szaporodik.

Őszinte leszek, én sem vágyok gyerekre, egyszerűen nincs türelmem hozzájuk. Ráadásul világéletemben nem tudtam jól kezelni őket, voltam táborban segítő, ott jöttem rá erre. Ellenben a házasságot fontosnak érzem és szeretnék feleség lenni. Ha ezért "liberálisnak" számítok, akkor ám legyen...

2022. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!