Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidók miért támogatják...

A zsidók miért támogatják ennyire az abortuszt?

Figyelt kérdés

A zsidó vallás egyáltalán nem tiltja az abortuszt, sőt nyíltan felvállalja nézetét, hogy nem is ember az embrió.


"További vélemények azon az állásponton vannak, hogy negyven napos terhesség előtt az embrió kevésbé szigorú elbírálás alá esik, hiszen „negyven napig csupán víz az”(Talmud, Jövámot 69b)."


Sőt még a Bibliában is más fordításuk van egy igére miszerint nem, bűn ha valami ütés hatására meghal a baba, csak pénzt kell érte fizetni.


"Ha a férfiak veszekednek, és az egyikük terhes nővel ütközik, vetélést okozva, de további károk nélkül, a felelős személyt a nő férje által kiszabott pénzbírsággal büntetik, amelyet a bírák előtt kell megfizetnie."


Én azt hittem ennél emberbarátabb az a zsidó vallás



2022. jún. 22. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Megint egy fals állítás, kérdés formájába burkolva.


Ha valamit nem tiltanak, az nem jelenti automatikusan hogy támogatják...


a következtetéseid meg igencsak ingatag lábakon állnak.

2022. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Az Ószövetségben is az szerepel, hogy a gyermek fogantatásától fogva gyermek, nincs különbségtétel 40 napos korra, de még 2 naposra sem. A Talmud csak káros, rossz emberi hagyomány, nem Isten szava, nem a próféták írása.
2022. jún. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem szimplán biológiai okai lehetnek. Az első három hónapban sokkal gyakoribb a vetélés is, nem véletlen nem vallják be sokan az első trimeszterben, hogy babát várnak (nehogy elkiabálják). Nem, nem gyerek fogantatásától kezdve... Különbség van zigóta, magzat és gyerek közt.
2022. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, miért kell szimpla bioszos tényeket leszavazni.
2022. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is, nincs olyan, hogy "zsido vallas". Tobb iranyzata van. Abban egyeznek, hogy ha a no elete veszelyben van, akkor megengedik, sot tamogatjak az abortuszt. Hogy mas okokbol megengedheto-e moralisan, abban elternek.


"nem bűn ha valami ütés hatására meghal a baba, csak pénzt kell érte fizetni"


Ha penzbuntetest kell fizetni, akkor buncselekmeny.

Az okori zsidok szamara a szent iratok torvenykonyvkent szolgaltak, nem csak moralis tanitaskent, hiszen nem volt jogallam.

A fenti szabaly arra vonatkozott, hogy ha valaki ugy megveri valakinek a terhes feleseget, hogy az elvetel, akkor fizessen karteritest (a meg nem szuletett gyerekert).

Ennek semmi koze a magzatelhajtashoz.

Izraelben egyebkent megengedett az abortusz, bizottsag ele kell jarulni, amely az esetek tobbsegeben engedelyezi, kb. mint Magyarorszagon a szocializmus alatt az ab. bizottsagok. Ez pedig a jog. Nem a vallas tanitasa.

2022. jún. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nem zsidó vallás hanem a biblia része pontosabban mózes könyvei mindegyik bibliában megtalálható
2022. jún. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Milyen jó, hogy a világ manapság szekularizálódik, és a vallás már csak a saját hívei életébe szólhat bele.


Az átlag nő esetében már ő dönti el, hogy megszakítja-e a terhességet, vagy sem.

2022. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Az Ószövetség része a keresztények Bibliájának is, törvényei meghatározták a kereszténységben alkalmazott törvényeket is.

A keresztények csak az utóbbi időkben váltak ilyen izgatottá az abortusz kérdésében, nem volt ez mindig így. A Biblia azt is meghatározza, hogy a pap hogyan kell magzatelhajtást végezzen a hűtlenséggel vádolt asszonyon. Ne játsszuk már el, hogy a zsidók a "rosszak" és a keresztények a "jók".

2022. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eddig én rabbik közül szinte csak elítélő véleményekkel találkoztam.
2022. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!