Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem szereti az angyalokat?

Isten nem szereti az angyalokat?

Figyelt kérdés

Szolgálniuk és imádniuk kell őt és ha valamelyik nem értett egyet vele akkor azt megbűntette.


Mintha csak a rabszolgái lennének. Ennyi erővel agyatlan robotokat is csinálhatott volna.


2022. júl. 19. 09:03
1 2
 1/19 Drakula ***** válasza:
100%
Az nem csak nem értett vele egyet de másoknak ártott.
2022. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Miféle jelentéssel bír egy agyatlan gép imádata?
2022. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
Isten mindenkit egyformán szeret.
2022. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Miféle jelentéssel bír egy agyatlan gép imádata?"


Hogy érted?

2022. júl. 19. 12:58
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Ez az, hogy nem értem, ezért kérdezem. 🙂


A kérdésed alapján arra következtetek, hogy a tudattal bíró lények szolgálata és imádata kiváltható agyatlan robotokéval. Erre kérdeztem, hogy ha az angyalok létének célja az is, hogy Istent imádják, hogyan váltható ez ki egy robottal? Ha én beprogramozok egy számítógépet, hogy időnként kiírja nekem, hogy nagyszerű ember vagyok, jelent az valamit?

2022. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mert ha teremtesz valamit amit rátudsz és rá is kényszerítesz arra hogy imádjon az jelent valamit?
2022. júl. 19. 14:18
 7/19 munyamunya ***** válasza:
44%

Vajon az Örökkévaló azt hallgatja, ahogy angyalok (és emberek) 'időnként' elmondják Neki, hogy Ő 'nagyszerű'? Ezt értjük imádás alatt? Ez lenne a szolgálat?

Szerintem ez teljesen antropomorf elképzelés. Az Egyetlen Igaz Istennek, minden élet forrásának, magának a szeretetnek semmi szüksége nincs semmire. Neki nem kell a szolgálat, sem imádás, nem lesz attól kevesebb, ha senki nem dícséri.

Teljesen más célja és értelme van a teremtésnek, a szellemi és anyagi teremtmények létezésének.

2022. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Isten szereti az angyalokat, még a lázadókat is. Ezért van ennyi rossz a világban.
2022. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

Magán kívül szeret bárkit is?


Tisztában volt azzal, hogy az angyalok egy jelentős része és az ember is el dog fordulni tőle, mégsem tett semmit ennek megakadályozása érdekében.


Ő magát szereti, illetve az tetszik neki, ha valaki teljesen behódol neki.

2022. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%
*el fog
2022. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!