Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki a bibliai korban, vagy a...

Aki a bibliai korban, vagy a középkorban angyalokat látott, az kiváltságos ember volt. Ma őrültnek mondják, vagy azt mondják, hogy hazudik. Miért? Csak régen láthattak, vagy mégis a tudománynak van igaza?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 01:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy nem paraképességről van szó.

Lehet, hogy tényleg vannak olyan földönkívüliek, akik úgy néznek ki, amilyeneknek leírják az angyalokat. Látogatást tettek a Földön és csak kevesek látták őket.

Van a Youtube-on egy csomó videó, ami a földönkívüliek fajait taglalja, és köztük vannak a kinézetük alapján angyaloknak és démonoknak beazonosítottak is.

2013. márc. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Másrészt én ismerek olyan embereket, akik saját bevallásuk szerint látták az angyalokat, vagy most is látják.

Egyébként az egyik verzió szerint a fotókon látható kis fehér gömbök az angyalok:

[link]

2013. márc. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Amikről te beszélsz, egyiket se ismeri el az egyház szerintem.
2013. márc. 18. 03:20
 4/29 anonim ***** válasza:

És ez hogy jön most ide?:)

Azt kérdezted, miért mondja az ilyen emberre a tudomány, hogy hazudik. Erre válaszoltam.

2013. márc. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ez igaz, ez csak újonnan jutott eszembe. De a tudomány sem ismeri el. Meseljék csak el ezek az emberek a haziorvosuknak. Hová fogja őket utalni? ;)
2013. márc. 18. 04:41
 6/29 anonim ***** válasza:

Minek mesélnék el a háziorvosuknak?

Orvos meg miért utalná? A világnézet és tapasztalatok nem betegség.

2013. márc. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Mert viszont ez volt az eredeti kérdés. Ha elmeséli neki, megtudja, mi a tudomány álláspontja róla.
2013. márc. 18. 04:57
 8/29 anonim ***** válasza:

Ja! Hát akkor kérdezd meg a háziorvosod, hogy mi az álláspontja róla. Egyébként ő nem a tudomány, hanem egy ember, aki használja a tudomány felfedezéseit is, hogy segítsen az embereken. De azon, hogy valaki angyalt látott, mit kéne segíteni? Csak ha valaki szenved ettől és segítséget kér.

De ez éppen ellekezőleg van, aki angyalt lát, az jobban van, mint az, aki nem. Azért aztán ő kezd el arra motivált lenni, hogy másoknak segítsen.:)

2013. márc. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Mellebeszed! Én kérdezzem meg? Én nem láttam soha.

Azért hoztam a háziorvos példáját, hogy hátha megerted, mire gondolok -és itt atfogalmazom, csak mert inkább ebbe kötöttel bele válasz helyett-, mi a tudományos álláspont.

2013. márc. 18. 05:48
 10/29 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy ő baromi jól érzi magát, és ez az ő hite, meg szentül meg van győződve, h mit látott, de ez meg csak az ő álláspontja. Ha elmondja a dokinak megkapja a tudományos álláspontot. Szerintem botegyszeru. Ha erre valaszolsz, h szerinted mit mondana, végre taglalhatnank mélyebben az alapkerdest.
2013. márc. 18. 05:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!