Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért bünteti meg...

Isten miért bünteti meg azokat az angyalokat, akik emberi testet öltve vétkeznek?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert Isten nem engedélyezi az angyaloknak, hogy emberként éljenek, mert nem az a rendeltetési helyük.

Ugyan akkor az emberek "lelkei" is büntetést kapnak, ha emberként vétkeznek.

Ezek alapján az élők akármilyen formában is, de büntetést kapnak?

Mennyire mondható el akkor Istenről, hogy Ő az élők Istene, és nem a halottaké? Azért teremtett életet, hogy az véget érjen egyszer....majd újra kezdődjön?



#Halál, élet, #Pusztulás, vagy kínok közt való élet....
2021. júl. 2. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kapunk büntetést a bűneinkért, mert meg lehet bánni és bocsánatot kérni értük.
2021. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azonban Sátán, és a démonainak nincs bocsánat. Tehát ha létezik az embernek "halhatatlan" része, akkor miért bűn egyeseknél ha emberként él, míg másoknál az emberi vétkeiért kap büntetést, nem azért mert emberként élt, hanem elhagyta a rendeltetési helyét.

Mi alapján határozza meg Isten, hogy az egyik angyal emberként éljen, míg a másik nem teheti?

2021. júl. 2. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Tényleg nem értem ezt a kérdést. Lehet túl fáradt vagyok.


Akkor tisztázzuk, mert valahol szerintem te félregondolod a dolgokat.

Szóval az angyalok élnek. Élőlények. Van testük, de nem olyan, mint a miénk. Ők szellemilények. Egy másik faj. Nem halott emberek. Az ember és az angyal az sose lesz egy faj. Tehát amikor egyes angyalok gondoltak egyet és eszükbe jutott, hogy jó lenne összejönni az emberi lányokkal, az kb. olyan, mintha egy ember gondolna egyet, hogy jó lenne összejönni egy csimpánzzal. Nem tudom erre a sztorira gondolsz-e vagy egyáltalán mire?


Ezt az emberként él, emberi vétkekért kap büntetést sem értem. A büntetés a bűnért jár. Sátán és az angyalai rengeteg szenvedést okoztak másoknak, ráadásul olyanokat csináltak, ami tilos és Isten természetével teljesen ellentétes vagyis szembefordultak Istennel. Az ember is ezekért kapja a büntetést, nem azért mert létezik, mert életben van.

2021. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A démonok nem a nefilim-történet miatt vétkeztek, és nem emiatt nincs számukra bocsánat.


A nefilim-történetben ugyan egyes korai keresztények tényleg hittek, de Ágoston óta revideálásra került az egész koncepció.

2021. júl. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Angyalok nem vétkeznek, mert felfoghatatlanul fejlettek, bölcsek.


Isten nem büntet. Már az ember is van annyira fejlett, hogy ne használja a büntetést, nemhigy még az abszolút tökéletes végtelen egység( isten).

2021. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!