Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen vallású legyek, ha...

Milyen vallású legyek, ha aggályaim vannak a katolikus vallással kapcsolatban? Többi lent.

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok papíron, meg voltak fellángolások mikor gyakoroltam. A történelmi szerepét is elismerem, kult téren is, oktatásilag.


Azonban úgy látom, hogy csak egy klubb lett a katolikus egyház, ilyen neolibsi pápával, mint ez.

(Mellesleg bele lehetne menni, hogy kb. a megválasztásától kezdve elég komoly média hátszelet kapott h egy cukimukipápa és szeretni kell.)


A zárójeles részhez még annyit fűznék hozzá, hogy természetesen Ő a pápa, meg katolikusként ezt el kell fogadni, és pont. De amiket művel, azt azzal tudnám leírni, amit itt írtak gyakorin róla; "olyan alapvető dolgokat nem tart be, ami miatt egy paptanoncot már kivágnának." kb. Meg a gyűrű csókolást sem hagyja, sőt, üt. :D


A protestáns felekezeteket meg ignorálom. Luthert végtelenül tisztelem, mert javító szándékkal lépett fel. Viszont végeredményben vallásháborúk lettek az eredmények, sok milla halottal. Feladva az akkori világ egységes keresztény identitásképét, tudatát.


Muszlim nem lennék.

Zsidó pláne.


Ortodox kereszténység talán.


Ja igen, ilyen szektás meg pláne nem lennék, mint a gyüli meg a jehovás bolondok. Utóbbiak ne is probálkozzanak.



2022. aug. 10. 00:03
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
18%
Ez egy közösségi platform, de akkor hárítsál az érvelés helyett. Agyhalott
2022. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
82%
Jó tehát nem vagy vallásos, hanem csak jöttél tanácsot adni a kérdezőnek és vitatkozni a bűnről a hivőkkel. Eddig csak azért irtam mert azt hittem van egy közös nevező amiből kiindulhatunk de igy csak felesleges szószaporitást műveltem. Megyek bűnvallásra.
2022. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagyok egy adott vallás híve, nem mondhatok véleményt az értékeiről? Ez megint kifogástalan logika.


A politikusok, teológusok is foglalkoznak az iszlámmal, a buddhizmussal, egyéb vallásokkal. Gondolkodnak azok értékeiről, pedig csak 1 vallásuk van, vagy egyiknek sem.

2022. aug. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
15%
Tanulmanyozd a buddhizmust. Én megtalaltam benne amit kerestem.
2022. aug. 13. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
18%
Vizsgáld meg, hogy a Biblia alapján mi jellemzi az igaz vallást, és ezután már tudod fogod, hogy mit keress egy vallásban. Például Jézus azt mondta, hogy az igaz követői szeretik egymást és az ellenségeiket is, sőt imádkoznak értük, valamit hirdetik Isten királyságát. Gondosan vizsgáld meg, hogy melyik vallás teszi ezt.
2022. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

na, a #35-ös is jó választ írt.


És hogy most elhúztak - remélhetőleg - az LMBTQ+-os betegek (nem a melegekre értem, őket tolerálom.), akkor ezen kérdés kapcsán IS lehet egy filózást indítani.


Szóval Jézus az érved szerint Jézus azt mondta szeressünk mindekit meg az ellenséget is. És ez így van.


Viszont, én erre képtelen vagyok. Ám úgy gondolom, hogy ez nagyon nem csak rám igaz, és nem is feltétlenül a keresztény emberekre.

De a kereszténységnél maradva, főleg a rómainál. Akkor nem hiszem, hogy ez, hogy úgy érzem nem tudom szeretni az ellenségeim kizáró ok lenne.


Láttam egyszer interjút pár éve egy egyházi személlyel. Pappal. (Direkt nem mondom meg ki).

Ő ENNEK kapcsán azt mondta, hogy soha az életben fiatal felnőttként, sorkatonai szolgálat letöltésénél volt ez, NEM tudta akkor szeretni az ellenségeit, meg imádkozni értük. Na meg említett egy sor csúnya személyes keresztbe tevést. Nem a szokásos szívatások, meg azt hiszem nem is a kötelező sorkatonai szolgálatot érintette.


Szóval ha egy egykoron erre a szeretetre (akkor) képtelen ember, vezető lett, akkor ki vagyok én?

Nem ok a római katolikus vallás ellen ez, önmagában.


De igen, erre én képtelen vagyok... legalábbis most... (sokat bántottak stb)

2022. aug. 17. 23:13
 37/39 anonim ***** válasza:
0%
Legyel afeista. Hálás leszel magadnak
2022. aug. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
35%
*ateista
2022. aug. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%

Szerintem tanulj. Olvass/nézz utána minél többfélének, hátha tetszik valamelyik.

26 éves vagyok és csak mostanra jutottam el oda, hogy elfogadjam, hogy van isten.

Fenntartásokkal kezelem a "vallás" témát, de a világ működését szerintem a buddhisták látják legjobban. Nem is igazán vallásnak, inkább gondolkodásmódnak nevezném azt, amit és ahogy csinálnak.

2022. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!