Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy Isten (HA...

Lehetséges, hogy Isten (HA létezik) nem "segít" hanem hátráltat?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam egy vallásos ember, de mostanság elkezdtem valamennyire hinni benne. Az elmult időben viszonylag sokat "beszéltünk". Mióta Ő része az életemnek és azoknak amikről beszéltem neki azok nem az hogy esetleg úgyalakultak volna hanem éppen rosszabbak lettek a helyzetek. Olvastam valahol hogy nem ő irányít hanem mi akartunk szerint élünk, így ha akár a lelki ismeretünk alapján kerülhetnénk a Pokolba vagy a Mennybe.

2022. aug. 14. 04:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen helyzetek voltak ezek, amik rosszabbul alakultak?
2022. aug. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia,

Az ember sok mindent olvashat ma mindent leírnak és annak az ellenkezőjét is. A Biblia alapján azonban biztos, hogy az Isten az “aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és az igazság ismeretére eljusson.”

Az érzéseid megcsalhatnak, de Isten szeret téged.

Üdv. Péter

2022. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es, Leginkább valakinek a lelki állapota romlott sokat ez idő alatt amikor én segítséghez fordultam.
2022. aug. 14. 11:42
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 miből gondolod, hogy az a valami az rossz?
2022. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ő se nem segít, se nem hátráltat.
2022. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk, hogy mi rossz és mi nem, mert semminek nem tudjuk a következményét, legyen az a történés akár jó, akár nem.
2022. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem úgy segít, ahogy elképzelted. De segít, ha becsületesen követed a parancsolatokat.
2022. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Istent az ember teremtette magának, hogy legyen kire ráfogni, ha nem sikerülnek a dolgai.
2022. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!