Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az agynak állítolag van egy...

Az agynak állítolag van egy természetes védekező mechanizmusa amikor fals hireket kap akkor védekezik.Nekem akkor is bekapcsol amikor Jézus csoda tevéseit olvasom vagy látom.Nektek is van ehez hasonlo Jézussal és a bibliával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 14:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/213 anonim ***** válasza:
54%
A bibliai tele van ellentmondásokkal, számomra egyáltalán nem hiteles.
2022. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/213 anonim válasza:
73%

“…amikor fals hireket kap akkor védekezik.”


Én meg pont azt tapasztaltam (sokszor), mikor az illető hitrendszerét megcáfoltam, (mert könnyebb hinni, mint gondolkodni, nyitottnak lenni) automatikusan bekapcsolt nála a kognitív disszonancia.

Aztán vagy agresszív lett, vagy érvelés helyett tagadott és elfordította a fejét.


A bibliával kapcsolatban nálam nem a védekezés van jelen, hanem a kritikai gondolkodás.

Példa:

Keresztények, biblia:

- A keresztények szerint, a szeretet Isten. Isten mindenek felett áll.

Szerintem:

- Vagy inkább a szeretet az, amit istenesítenek?

Ha szeretet Isten és tudjuk, hogy a szeretet jellemzői az odafigyelés (hangnem, egészség stb.), törődés, legjobbat akarás, megbocsátás, akkor miért így működik a világunk?

Ez bizony hamisság, ellentmondás, nem az igazság, nem a valóság.


Természetesen, ha valaki a kereszténységben (vedd fel a kereszted) talál értelmet a világképét, élet értelmét tekintve, áldásom rá.

Viszont úgy gondolom, hogy nem kell ahhoz a biblia, tóra, tipitaka stb., hogy valaki tisztességes, értelmes ember legyen vagy érzelmileg tudatossá váljék vagy más világképpel rendelkezzék.

2022. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/213 anonim ***** válasza:
23%
gratulálok a militáns ateizmusodhoz második
2022. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/213 anonim válasza:
83%

Kedves 3-as válaszoló.

Én nem vagyok ateista. Az ateista elutasítja, kizárja isten létezését.

- Mondjuk, pontosan micsoda vagy kicsoda Isten? Egy érzelem? Ha már szeretet.

- Mik az összetevői Istennek?


Én nem elutasítom Istent, hanem, nem hiszek vakon. De!

- Miért ne létezhetne Isten?

- Miért ne létezhetnének Istenségek?

Viszont jelen állás szerint erre vagy ezekre nincs bizonyíték. De ettől még nem zárom ki Isten létezését, tehát nem vagyok ateista.

2022. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/213 anonim ***** válasza:
82%

"De ettől még nem zárom ki Isten létezését, tehát nem vagyok ateista."

Ez tévedés a részedről.

Ha NEM HISZEL abban, hogy léteznének istenek, AKKOR ateista vagy. Függetlenül attól, hogy lehetségesnek tartod-e a létezésüket. Az ateista NEM BIZTOS, hogy tagadja az isteneket!

2022. aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/213 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Az ateista elutasítja, kizárja isten létezését.”

“De ettől még nem zárom ki Isten létezését, tehát nem vagyok ateista.”


Aki konkrétan kizárja/ elutasítja istenek létét az “erős ateista” vagy jobban mondva antiteista. Ők viszonylag vékonyabb rétegei az ateistáknak.

A többség inkább “gyenge ateista” vagy agnosztikus ateista azaz nem tagadják istenek létét, csak simán nem hisznek bennük. Ahogy azt te is írtad. Szóval ha nem hiszel istenekben akkor ateista vagy, de ha nem zárod ki a létüket akkor agnosztikus.

2022. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/213 krwkco ***** válasza:
98%

"Az agynak állítolag van egy természetes védekező mechanizmusa amikor fals hireket kap akkor védekezik. Nekem akkor is bekapcsol ..."

Ezt a csodálatos adottságot nem kellene a bibliára pazarolnod. Pl. feleslegessé válhatna az összes tudományos kutatás. Csak megfogalmaznánk a kisérletek várható kimenetelét, és ha az agyad "bekapcsol", már nem is kellene elvégezni.

Rengeteget lehetne spórolni ezzel. :-(

Próbáltad már, hogy valaki felsorolja neked a jövő heti lottószámokat. 85 "bekapcsolás" és már meg is van a nyerő ötös.

Mindettudás és magabiztosság. Bámulatos kombináció! Irigyellek. :-(

2022. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/213 anonim ***** válasza:

"Nekem akkor is bekapcsol amikor Jézus csoda tevéseit olvasom vagy látom.Nektek is van ehez hasonlo Jézussal és a bibliával kapcsolatban?"


Nem.

Nekem akkor kapcsol be mikor helyesírási hibákat látok.


[link]

2022. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/213 anonim válasza:
100%

Kedves 6-os hozzászóló.


Köszönöm a pontosítást.

2022. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/213 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ilyen természetes védekező mechanizmusa az agynak 🙂 a tudat a korábban felépült gondolkodásmintákra és modellekre vetíti rá az érzékleteket, és aszerint értelmez. Ha történetesen egy maladaptív minta van az ember fejében, akkor azt az információt fogja elvetni a gondolkodás, aminek a befogadása amúgy segítené. Ezért nem tudsz egy összeesküvéselmélet-hívőt tényadatokkal meggyőzni, de amúgy ebbe a csapdába lépten-nyomon minden ember beleesik, pont azért, mert a fentebb említett mechanizmus nem létezik.
2022. aug. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!