Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet ma még a természetes...

Létezhet ma még a természetes szelekció ebben a formában? (Mentális betegség)

Figyelt kérdés

Ugye az nagyon logikus hogy az evolúció azt “akarja” hogy csak a legerősebb, legjobb szaporodjon.

Ha egy családban sok az öröklődő mentális betegség, leginkább a depresszió és a szociális fóbia, abból egyenesen következik az, hogy az ember nem talál párt, nem lesz képes kapcsolatra, ergo nem tud tovább szaporodni. Meg ugye a gyereknevelésre is alkalmatlan lenne.

A saját példámból kiindulva kérdezem, mi egy nagyon életképtelen, labilis család vagyunk és velem ki is fog halni a vérvonal, 3-4 embert tudnék mondani a szűk családból, akik nem tudtak “szaporodni”. Ezt nevezhetjük természetes szelekciónak?

Talán így könnyebb lenne elfogadni hogy egyedül kell lennem.


2022. jún. 3. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Ne itt keress önigazolást.
2022. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Az evolúció nem “akar” és még csak a legerősebbhez sincs köze. Talán jobb meghatározás az alkalmazkodó képesség, rugalmasság.


Ismerek depresszióra hajlamos embert, több barátnője volt mint nekem…


Szóval ne a világot hibáztasd, ha magadon nem változtatsz, és ilyen értelemben lehet természetes szelekciónak nevezni, mert nem alkalmazkodsz, nem vagy hajlandó változtatni.


Első nekifutásra menj el sportolni, ott fogsz találkozni emberekkel és tanulhatod tőlük a probléma megoldást (ugye ez tanulható, nem veled született képesség), ez némiben építi az önbizalmat is.


Fejlődni csak fáradtságok, fájdalmak útján lehet, ha te ezt nem vállalod az a saját döntésed és nem a világ hibája.

2022. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Bárcsak így lenne, de sajnos nem, és gyerekek nőnek fel olyan szülő(k) mellett, aki(k)nek nem kellett volna szaporodni.
2022. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

"A saját példámból kiindulva kérdezem, mi egy nagyon életképtelen, labilis család vagyunk és velem ki is fog halni a vérvonal, 3-4 embert tudnék mondani a szűk családból, akik nem tudtak “szaporodni”. Ezt nevezhetjük természetes szelekciónak?"

Gyakorlatilag igen, ez így pontosan a természetes szelekció működése. A mai világban is jelen van.

2022. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz igen is, meg nem is.


Ha a családodban olyan emberek vannak veled együtt, akik képtelenek szexuális partnert találni, és teljesen alkalmatlanok a gyereknevelésre, akkor igen, ez az evolúció működese. De nem a természetes szelekció, hanem a szexuális szelekció rostál ki titeket (noha a kettő egy tömb, de nekem jobban tetszik Darwin elképzelése, aki külön választotta a két folyamatot).


Másrészt mi nem az állatvilágban élünk. Ott a gyengének esélye sincs a túlélésre. Az anyamacska is felfalja az életképtelen kiscicát, nálunk modern embereknél azonban ez barbár szokás lenne. Az orvosok mindent megtesznek a gyenge csecsemő életben tartásáért. Tehát az emberi fajnál a gyengének is jobb esélye van. Arról nem is beszélve, hogy az ember intelligens faj. Akár magad is fejlesztheted, hogy sikeresebb legyél az életben, és ne rostáljon ki a szelekció.

2022. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Még itt is kötekszik…

Depressziós szakaszban még ahhoz is össze kellett szednem magam hogy ezt a kérdést jól meg tudjam fogalmazni, de így is támad…

Milyen önigazolás?

5, hát szexuális szelekcióról még nem is hallottam, de utána nézek, hogy legalább tudjam hogy mi miatt nyomorult az életem.

Az a gond hogy pl az apám egy ritka beteg és életképtelen ember, ehhez képest 2 gyereket is csinált. (A másik nem tudja hogy ki az apja)

Nem értem az ilyennél miért nem működött a szelekció. Ha működött volna nem lenne plusz egy mentalitás beteg, életképtelen mint én.

2022. jún. 8. 18:30
 7/12 NTBS ***** válasza:
100%
Igen is meg nem is. Sokan szaporodnak, akiknek nem kellene, és sokan, nem,akiknek kellene.
2022. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nem értem az ilyennél miért nem működött a szelekció. Ha működött volna nem lenne plusz egy mentalitás beteg, életképtelen mint én."


Dehát működött. Te már nem fogsz szaporodni.

2022. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De előttem sokáig nem sajnos
2022. szept. 13. 18:56
 10/12 anonim ***** válasza:
De ehhez sok generáció kell, legalább is nem 1-2, hogy kikopjanak bizonyos nemkívánatos életképtelen tulajdonságok. Jó hír, nekem már nem kelllesz aggódnod.:)
2022. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!