Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért nem számít bűnösne...

Jézus miért nem számít bűnösnek mikor bort ivott?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
100%
Mert bort mértékkel inni nem bűn.
2022. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim ***** válasza:
78%

Az adventisták szerint bort inni bűn. De ők úgy magyarázzák, hogy Jézus nem borrá változtatta a vizet, hanem szőlőlévé.


A teológiai nézeteikből kifolyólag feltehetően úgy gondolják, hogy Jézus sosem ivott bort.

2022. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 anonim ***** válasza:
88%

Pontosabban az alkoholfogyasztást tartják bűnnek


#2 voltam.

2022. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 A kérdező kommentje:

Én bűnnek érzem.

És ezért soha nem ittam 1 csepp szeszes italt életemben.

De még ha nem is bűn, akkor is minden alkoholista így kezdi.

Szerintem ez rossz példa mutatás volt Jézustól.

Pedig én is keresztény hívő vagyok.

2022. aug. 15. 20:11
 5/112 anonim ***** válasza:
89%

Nem attól lesz valami bűn, vagy nem attól lesz nem bűn, mert te így vagy úgy érzed, ezek tőled teljesen független dolgok.

Az viszont biztos, hogy nem vagy keresztény, mert a keresztény jelentése krisztusi, aki kritizálja, aki szerint rossz példát mutatott, az hogy akarja követni? Az nem keresztény.

2022. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 A kérdező kommentje:

"Az viszont biztos, hogy nem vagy keresztény, mert a keresztény jelentése krisztusi, aki kritizálja, aki szerint rossz példát mutatott, az hogy akarja követni?"


Úgy hogy nem elvakultan.

2022. aug. 15. 20:27
 7/112 anonim ***** válasza:
90%

Nem bűn alkoholt inni. Minden alkoholista így kezdi, de nagyon sok ember van, aki nem alkoholista, mégis szokott inni alkoholt.


Lehet te bűnnek érzed, de a kereszténységnek pont ez az egyik lényege, hogy Jézus elveit a sajátjaid fölé helyezd.

2022. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 anonim ***** válasza:
86%

Attól még, hogy józansági fogadalmat tettél, hogy esetleg ne szokj rá az alkoholra, még nem kellene Jézust elítélned azért, mert bort ivott.


18Mert eljött János, nem evett és nem ivott, és azt mondták: ‘Ördöge van!’ 19Eljött az Emberfia, eszik és iszik, és azt mondják: ‘Íme, a falánk és borissza ember, a vámosok és bűnösök barátja!’ De a bölcsesség igazolást nyer a tettei által.«


1 Timótheus 5:23 HUNK

Ne légy tovább vízivó, hanem élj egy kevés borral, gyomrodra és gyakori gyengélkedésedre való tekintetből.


Továbbá:

[link]

2022. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:
71%

Szia,

A Szentírás szerint nem egyértelmű, hogy az Úr Jézus Krisztus a ma ismert alkoholos bort itta volna. Az evangéliumokban szereplő “oinos” kifejezés bármilyen gyümölcs alapú italt jelöl. Az úrvacsora történetében pedig ezt olvassuk: “ A kovásztalan kenyerek első napján odamentek a tanítványok Jézushoz, és megkérdezték tőle: Hol akarod megenni a páskavacsorát, hol készítsük el? Ő ezt válaszolta: Menjetek a városba egy bizonyos emberhez, és mondjátok neki: A Mester üzeni: Az én időm közel van, nálad tartom meg a páskavacsorát tanítványaimmal. A tanítványok úgy tettek, amint Jézus parancsolta nekik, és elkészítették a páskavacsorát.

Amikor beesteledett, asztalhoz telepedett a tizenkét tanítvánnyal. Miközben ettek, így szólt: Bizony mondom nektek, hogy közületek egy el fog árulni engem. Ekkor nagyon elszomorodtak, és egyenként kezdték kérdezni tőle: Talán csak nem én vagyok az, Uram? Ő pedig így válaszolt: Aki velem együtt mártja kezét a tálba, az árul el engem. Az Emberfia elmegy, amint meg van írva róla, de jaj annak az embernek, aki az Emberfiát elárulja: jobb lett volna annak az embernek, ha meg sem születik. Megszólalt Júdás is, az áruló, és ezt kérdezte: Talán csak nem én vagyok az, Mester? Ő azt felelte neki: Te mondtad.

Miközben ettek, Jézus vette a kenyeret, áldást mondott, és megtörte, a tanítványoknak adta, és ezt mondta: Vegyétek, egyétek, ez az én testem! Azután vette a poharat, és hálát adva nekik adta, és ezt mondta: Igyatok ebből mindnyájan, mert ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik a bűnök bocsánatára. De mondom nektek, nem iszom mostantól fogva a szőlőtőnek ebből a terméséből ama napig, amelyen majd újat iszom veletek Atyám országában.” (Mt. 26:17-29).

A kovásztalan kenyérhez minden bizonnyal erjedetlen szőlőlevet ittak, ugyanis a kovász is és az erjedés is a bűn jelképe volt, Krisztus teste és vére pedig bűntelen volt.

Még egy utolsó gondolat, a tanítványokat is azzal csúfolták pünkösdkor hogy “édes bortól részegedtek meg” - vagyis erjedetlen musttól…

Üdv. Péter

2022. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 A kérdező kommentje:

Köszönöm Péter, a válaszodat.

Ez segített.

2022. aug. 15. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!