Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikus vs. Jehova Tanúi ?

Katolikus vs. Jehova Tanúi ?

Figyelt kérdés

Nektek melyik az ellenszenvesebb?


Indokoljátok is meg, hogy miért!



2022. aug. 21. 14:33
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Előbb várjuk ki az 1000 évet! Lesz-e még élhető Föld, emberiség vagy vallás akkor..

De a jelenleg tendenciákat figyelembe véve (a katolikus egyház létszáma erősen csökken, JT nő) már kb. fele ennyi idő múlva a katolikusok lesznek a szekta, a JT meg a nagy egyház.

2022. aug. 22. 17:44
 12/36 anonim ***** válasza:
39%

"Tudtommal a katolikus egyház sem a kezdetek kezdetén alakult"

Az első írásos emlék Kr.u. 100-ból való, a századfordulóról. Tehát rosszul tudod. A keresztény kifejezés is csak alig néhány évtizeddel korábbi.


"De a jelenleg tendenciákat figyelembe véve (a katolikus egyház létszáma erősen csökken, JT nő"

Legfeljebb álmodban, a katolikusok száma világ szinten folyamatosan nő, csak Európa egyes részein csökken. A tanúk száma pedig inkább stagnál, vagy nagyon enyhén csökken az utóbbi időben. De erről csak homályos statisztikák vannak.

2022. aug. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

12-es, gondolom te se szoktál templomba járni. Ajánlom nézz be néha! Üresen konganak a templomok. Velük szemben a JT-nál teltház van, és újabb termeket nyitnak meg.

A hívők száma erősen csökken a katolikusoknál, az egész világon, akik névleg tartoznak oda, azok száma mellékes.

A JT száma csak Magyarországon stagnál, és csak az elmúlt 10-20 évben, világszinten gyorsan nő.

Ja, majd amúgy jön a népsz. nemsoká, nézd meg mennyien vallották magukat katolikusnak, meg mennyien voltak a korábbi népszámlálások idején!!

2022. aug. 22. 18:26
 14/36 anonim ***** válasza:
37%
Szoktam, nem konganak üresen, a tanúk száma pedig elhanyagolható a népességen belül. Értem, hogy nagyon szeretnéd itt szebb fényben feltüntetni a szektád, s a tények meghazudtolásától se riadsz vissza...
2022. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Nem vagyok se szektatag, se annak az erőszakos vallásnak a tagja, amelyik papjainak a nagy része is vagy korrupt, vagy homokos vagy pedofil.

[link]

Voltam elég sokfelé a világon, de még az olyan nagy katolikus országokban is, mint pl. Mexikó, ma már üresen konganak a templomok. Szóval másnál próbálkozz szépíteni és torzítani dolgokat.

2022. aug. 22. 18:46
 16/36 anonim ***** válasza:
37%
De legalább szépen igazoltad állításom, hogy kérdésed egyetlen célja az uszítás, pontosabban a katolikusok elleni gyűlöletkeltél és uszítás.
2022. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Te meg sorra jársz ide mantrázni az uszítással. Szerintem még egy hét múlva is fújod.. Mindenesetre azt már látom hogy a katolikus sokkal ellenszenvesebb. Ezt te is igazoltad az álszent vallásoddal és hozzáállásoddal együtt. Mondjuk más oldalakon is a katolikusokat sokkal ellenszenvesebbnek találtam. Ha hatalmuk lenne, még most is működtetnék a kiba.ott inkvizíciójukat.
2022. aug. 22. 19:49
 18/36 anonim ***** válasza:
24%

#12


Legalábbis szerinted

Arra utaltam hogy nem az emberrel együtt jelent meg


Ennyi erővel a zsidók is mondhatják hogy a katolicizmus egy szekta


Huuu történelmi egyház. Na és? Van egy pár keresztény történelmi egyház.

Római/görög katolikus

Református

Stb


Ők sem 200 évesek


Na most akkor melyiknek van igaza? Vagy ilyenkor mind1 mert mindegyik régi meg sok híve van?


A muszlim is régi vallás és sok híve van

Akárcsak a budhizmusnak


Szóval elmondható hogy önmagában az hogy valami régóta van és sokan követik még nem érv

2022. aug. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
54%
Ja, hogy ez a kérdés valami JT-s gyökkettő provokációja. Értem, mindent értek
2022. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Mint már megírtam, semmit nem értesz, csak újra meg újra visszajársz ide trollkodni.
2022. aug. 24. 17:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!