Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » József Attila legtöbb bajára...

József Attila legtöbb bajára gyógyír lett volna az Istenhit, és kivezette volna a sötétségből?

Figyelt kérdés

A kérdés alapjául ez a videó szolgál:


https://www.youtube.com/watch?v=97-8XQWwNek



2022. szept. 2. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
József Attila hívő volt.
2022. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem volt az.


"Én Istent nem hiszek, s ha van, ne kínlódjon velem"

2022. szept. 2. 17:06
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem, az istenhit ugyanis egy illúzió, nem valóság. József Attilának egy normális orvosi kezelés kellett volna, de tudomásom szerint abban a korban még nem állt úgy a tudomány, hogy lehessen gyógyítani az ő mentális betegségét (borderline).
2022. szept. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

De Kérdező, az volt 🙂

"Az Isten itt állt a hátam mögött s én megkerültem érte a világot".

De több nagyon mély istenes verset írt.

Egyébként az istenhit alapvetően nem úgy működik, hogy hiszel és akkor hirtelen meggyógyulsz minden földi bajból, betegségből és gondtalanul élsz. A legnagyobb szentek elég sokat szenvedtek életük során.

2022. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sem volt hívő, csak szeretett volna hinni Istenben, ahogy sokan vagyunk ezzel most is. Amikor hinni próbált, istenes verseket írt, ebben kereste a vigaszt, de legtöbbször kiábrándult az egészből. Ezzel szerintem meg is válaszoltam a kérdést, én legalábbis úgy gondolom, hogy az istenhit édes kevés lett volna neki. Neki egy rendkívül odaadó és egyben intelligens társ lehetett volna az igazi gyógyír.
2022. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne versekből döntsük el, hogy hitt-e, mert ennyi erővel az anyját is cigánynak mondhatnánk. Tény, hogy nagyon komoly problémái voltak, de ez a fajta vallásos, álszenteskedő hit, amit látunk a világban, nem segített. Egy személyes találkozás Jézus Krisztus szeretetével és szabadító erejével mindent megváltoztatott volna. Sajnálom, hogy megölte magát.
2022. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
6-ossal egyetértek, én is láttam vallásokat, de Jézus még nem talált rám. Tudom, hogy el akar érni, de nem látok szimpatikus közösséget ehhez, akikkel osztozhatunk ebben a dicsőségben. Mert aki birka mód ritualékat csinál, az nincs betöltekezve a Szent Szellemmel, csak erre kényszerítik gondolom. A keresztelő is felesleges és értelmetlen szokás mára. Szabad akarattal kell Isten szolgájává válnunk!
2022. szept. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
7-es vagyok és Hites.Gyerekként nem értettem, mi az a szekta. Covid óta kiléptem.
2022. szept. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem a hitetlensége miatt ölte meg magát, hanem mert beteg volt, skizofrén már a végén.
2022. szept. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem volt skizofrén, utolsó (csak a pontosság kedvéért). Olvasd el a skizofrénia a tüneteit, egyáltalán nem lehet azt a képet József Attilára ráilleszteni. Abban az időben nem volt még más diagnózis, amit fel tudtak volna állítani az ő bajára, ma már van az ún. borderline személyiségzavar, ez tűnik most a legvalószínűbbnek az ő esetében.
2022. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!