Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek a mentális állapotára...

Akinek a mentális állapotára nincsen gyógyír, milyen dolgok segíthetik a hétköznapok könnyebb megélésében?

Figyelt kérdés
Tiniként depressziós voltam, amikor nem fogadott be a környezetem, de felnőtt koromra megtanultam a megfelelő viselkedésmintákat, elfogadtam és vállalom magam, a környezetem is elfogadott. Viszont az "alapbeállítást", azt, hogy az agyam máshogy működik, tudtommal a mai tudomány nem tudja orvosolni. Nincs jogsim, nem tudok új helyeken tájékozódni, sokszor nem ismerek meg ismerősöket az utcán, időnként nem értem a humort, a burkolt dolgokat, a testbeszédet, a mimikát. Nem találom el a megfelelő hangnemet, vagy túl hivatalos vagyok, vagy túl laza, de az biztos, hogy rossz kontextusban, rossz helyen. Ha szomorú egy illető, akihez kötődök, vagy tragédia éri csak szerencsétlenkedek, vagy mondok valami baromságot és utána csapkodom a fejem, mikor rájövök, mennyire irtóra nem azt kellett volna. Nem tudom elviselni mások érintését, csak 1-2 emberét. Nem tudok fenntartani kapcsolatokat, csak egy-kettőt, de ami a legszörnyűbb, ami nekem nagyon fáj: nem tudom szétbontani az érzéseimet. Sokszor egyszerűen nem tudatosul, csak későn, vagy számomra túl összetett, egy hatalmas "érzésfelhő", és nem tudom kifejezni. Másokét sem értem. Nem mehetek szakemberhez, nagyon nehéz volt felépítenem az életem, valami diagnózissal valószínűleg munkám sem lehetne, pedig önállóan élek és ez tart a felszínen, viszonylag kiegyensúlyozva. Gyakorlati tanácsok érdekelnének, esetleg könyvek, amikben elemzik a mimikát, az emberek érzéseit, mert ezek számomra a legnehezebbek... vagy valakit, aki hasonló gondokkal küzd, a személyes tapasztalatait, hogyan küzdött meg ezekkel.

#tanács #Mentális defekt
2022. febr. 12. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Ez autizmusnak/autisztikus vonásoknak tűnik. Ez irányban tájékozódj tovább.
2022. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Autista vagy szerintem.
2022. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
Nyugtató függőség után alakult ki nálam anhedónia nevű idegrendszeri cucc. Időnként nem vagyok képes érzelmeket érezni, kb mint a pszichopaták. Persze nem bántok senkit, csak pl tök mindegy, hogy aranyos koala macikat nézek, vagy belezős horrort, tök hidegen hagy minden. Egyedül nincs gond, robotpilótán megyek. Emberek között meg emlékezetből dolgozok, azaz akkor se érzek semmit, de tudom hogyan kell eljátszani az örömöt, meglepődést, stb. Sokkal egyszerűbb így, mint elmagyarázni a valódi helyzetet. Érdekességképpen elmondom, hogy az emberek 99%-ban saját magukkal vannak elfoglalva, szóval nem is érdekli őket, hogy csak színészkedek.
2022. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3# és nem üres így? Ez maradandó? Milyen nyugtató?
2022. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Soha nem szedtem gyógyszereket, igazából vannak érzéseim, csak valahogy sokszor nem tudok különbséget tenni köztük (ennél jobban ezt nem tudom megfogalmazni). Utánanézek az autizmusnak. Amióta vannak emlékeim így vagyok, ezért írtam, hogy így van beállítva az agyam, ez talán születés kori dolog.
2022. febr. 12. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!