Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik Isten, miért...

Ha létezik Isten, miért engedi ezt meg?

Figyelt kérdés
Sokan hisznek egy felsőbb valakiben, azok is akiknek meghalt a rákos gyerekük, mert gyógyíthatalan volt mondjuk az agydaganata. Ők ezt úgy fogják fel, hogy Isten ezt pontosan így tervezte. De én meg azt mondom erre, ha létezik Isten, miért engedi azt meg, hogy ártatlan gyerekek szenvedjen rengeteget, majd meghaljanak??? Miért engedi, hogy legyenek gyógyíthatatlan betegségek? És miért engedi hogy egy Istenhivő szülő elveszítse a gyerekét?

2022. szept. 15. 16:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

8as Isten mindent tud. Ennél fogva tudja kik lesznek azok akik kellenek majd neki és mivel mindenható is ezért azokat az embereket megtudja teremteni pont ugyan abban az állapotában.


Arról nem is beszélve hogy akkor ennyit arról hogy Isten szereti az embert. Ez inkább az őrült tudós és a kisérleti állat kapcsolat.


Ezenfelül azért is hibás a kijelentésed mivel a fent említett Istennek képesnek kell lennie arra is hogy mindezt elérje az emberek fölösleges szenvedése nélkül is. Ahogyan arra is hogy ne termeljen fölösleget. Mert így lényegében mindenki aki nem felel meg a kritériumnak az fölöslegnek számít. De egy ilyen tökéletes Istentől egy ekkora hiba, ilyen rossz arány teljesen értelmetlen.

Még az emberek is kisebb hiba aránnyal tudnak gyártani. Egy mindeható, mindentudó, tökéletes Isten pedig 100% os arányban tudd számára tökéleteset teremtenj.

Szabad akarattal együtt is!

2022. szept. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 pelgrim ***** válasza:
0%

10/... Ezzel nincs semmi baj, ha figyelmesen olvastad, láthattad, hogy az Isten szót mindenhol nagybetüvel írtam.

Ahogy mondod, amit én leírtam, az valóban nem egyezik meg a bibliával, de én nem egy másik Istenről írtam, hanem a valóságról. Erre rájöhetsz, ha a vallásos tanítások igazságtartalma iránt érdeklődsz.

Isten ábrázolása a bibliában olyan mint ahogy az utánnad következő válaszoló (11/...) írta: „Ez inkább az őrült tudós és a kisérleti állat kapcsolat.”

És ehhez hasonlít a hitoktatók, a vallásos előjárók és híveik viszonya is, akik képtelenek kiszabadulni az anyaszentegyház szorongató öleléséből, tanításának bűvölete alól.

2022. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Én azt sem értem miért teremtette ezt a szenvedéssel teli világot mikor tudott volna olyan világot is teremteni ahol békében és boldogan élt volna mindenki."


Isten megteremtette az Édenkertet! Béke volt!

De aztán az ember hozott egy döntést! Az embernek a döntése volt. Döntést pedig azért hozhatott mert szabad akarat van az embernek. Ha nem lenne nem hozhatna döntéseket.

2022. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%

Vidiripi


Sértené a szabad akaratodat az hogy ha megsemmisítenénk a világon az összes kést és ezáltal nem tudnál senkit sem megkéselni ha akarnál??

2022. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Pelgrim az általad felvázolt nézet nem össze egyeztethető szerintem a bibliával.


Azt írtad hogy:

"Így ábrázolva a kérdés értelmét veszti, hiszen Isten nem egy valaki aki közbelép vagy sem, aki bármit megtehet. De Isten mivel minden belőlle fejlődött ki, jelen van minden fejleményében – bennünk emberekben a leg kifejezettebben – mint a vezérlő alapelv és kihat mindenre."


Tehát Isten nem avatkozik bele nem sugalmazhatta a bibliát, nem küldhette el a fiát, stb ez alapján. Tehát így a bibliában vázolt Istenhez semmi köze. Max annyira mint minden más vallási könyvhöz hogy a belőle eredő ember készítette.

2022. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 pelgrim ***** válasza:
0%

15/... „Pelgrim az általad felvázolt nézet nem össze egyeztethető szerintem a bibliával.”


Az általam felvázolt nézet tökéletesen összeegyeztethető a bibliával, feltéve ha hajlandók vagyunk belátni, hogy a bibliát is csak gyarló emberek írták gyarló embereknek, méghozzá az emberi kultúrák hajnalán, mikor még alig voltak akik írni, olvasni tudtak, helytelen dolog olyan szorosan értelmezni.


„Tehát Isten nem avatkozik bele nem sugalmazhatta a bibliát, nem küldhette el a fiát, stb ez alapján.”


Pontosan, azaz a vezérlő Alapelv, vagy isteni kiléttünk bennünk lehetővé tette hogy a biblia szerzői bizonyos belátásokhoz jussanak, továbbá hogy azokat a belátásokat a saját szavaikkal feljegyezzék. Jézust sem küldte senki, Ő maga saját kezdeményezésből válaszolt a zsidó nép fohászaira és vállalta a Messiás szerepét.


Mégegyszer Isten nem egy személy, nem egy valaki, de válhat nekünk személyessé mint ahogy Názáreti Jézusnak személyessé vált, aki Őt mennyei Atyának nevezte és úgy is szólította, tudva hogy saját isteni kilétével van dolga.

2022. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

pelgrim ez szép és jó. Értem mit akarsz mondani. Csak ez nem a bibliai Isten. Ezt a képet amit te felvázoltál bármelyik vallásra így rá lehet húzni. Attól még hogy a bibliaira is rá húztad ez az istenség nem lesz a bibliai isten.


De ha továbbra is kötni akarod az ebet a karóhoz akkor arról kéne beszélni hogy mitől is lesz ez az isten a bibliai. Mi az ami igaz a te változatodra és ami csak a bibliaira igaz.

2022. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
72%

Vidiripi


"Sértené a szabad akaratodat az hogy ha megsemmisítenénk a világon az összes kést és ezáltal nem tudnál senkit sem megkéselni ha akarnál??"


Káin nem késsel ölte meg Ábelt! Egyébként nem, nem sértené!

2022. szept. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
9%
Azért mert Isten deista.
2022. szept. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%

Vidiripi-nek


"De aztán az ember hozott egy döntést! Az embernek a döntése volt. Döntést pedig azért hozhatott mert szabad akarat van az embernek. Ha nem lenne nem hozhatna döntéseket."

"Egyébként nem, nem sértené!"


Akkor miért sértette volna a szabad akaratot az hogy ha az édenben nincsen ott a fa?


A többi embert nem sértette meg azzal hogy nekik nem kínálta fel a választás lehetőségét hanem ők már nem is kerülhettek egyből az édenbe?


Ha igazságosan akarnánk nézni akkor Ádámon és Éván kívül mindenkinek egyből oda kellett volna születni-e és után ha úgy döntenek akkor kerülhettek volna másik világba.


Arról nem is beszélve hogy döntésnek sem nagyon mondanám tekintve hogy nem voltak tudatában a dolgok valós következményének. Arról sem beszélve hogy Isten lényegében minden tőle telhetőt megtett azért hogy egyenek a fáról. Értem ez alatt azt hogy megteremtette a fát, a kísértőt és olyan személyiség jegyeket teremtett az embernek és olyan információkat adott nekik hogy a kísértő rá tudja őket venni.


Ha Isten egy valóbban békés világot akart volna teremteni ahol boldogok a szeretett teremtményei akkor elég lett volna pár dolgon változtatni és meg is lett volna oldva a probléma.

2022. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!