Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért tartják...

SIDLER22 kérdése:

Jehova Tanúi miért tartják fent a "Vér nélkül"-i szabályukat? Reális elméletek érdekelnének.

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Reális elméletek esetében arra lennék kíváncsi, hogy beszervezési vagy egyéb közösségmanipulatív szempontból miért jó ez nekik.

máj. 11. 12:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
48%
Mert csak az jó szektásnak, aki minden hülyeséget megcsinál vagy nem csinál a felsőbb parancsra...
máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Szakemberek, orvosok, professzorok, gyakorló sebészek nyilatkoznak a vér nélküli kezelésekről.


[link]


Mit mond a Biblia a vértranszfúzióról?


[link]


Miért nem fogadják el Jehova Tanúi a vértranszfúziót?


A legelső link alatt, a videók között Dr Patrizio Mazza arra is válaszol, hogy lehet-e azt mondani valakire, hogy a vérátömlesztés elutasítása miatt hal meg?

máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
61%

1

Mond, szerinted melyik a legnagyobb szekta a világon? Mert hogy annál nagyobb "hülyeség", pontosabban kegyetlenség, amit ők egymással és másokkal milliószám elkövettek és ma is tesznek, nem nagyon van! De ez vonatkozik a magukat kereszténynek vallók többségére.

máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Mint írtam a reális okok érdekelnének, nem az, hogy ezt nektek hogyan magyarázzák a mesekönyveitekből.

Ugyanúgy ahogyan az egyszerű épületeiteknek is az a magyarázata, hogy egy esetleges szükségtelenné válás esetén, könnyen el lehessen adni az ingatlant akár étteremnek vagy lakóháznak vagy bárminek. Az, hogy ezt nektek hogyan adják elő, külső megfigyelői szempontból teljesen lényegtelen. Engem a valódi okok érdekelnének, nem az, hogy titeket milyen bibliai félmondatokkal hülyítenek.

máj. 11. 21:31
 5/36 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, ha neked nem elég reális több százezer orvos napi gyakorlata, akik mindnyájan el tudják mondani, hogy miért és hogyan gyógyítanak vér nélkül Tanúkat és másokat is, akkor az legyen a te nyomorod!


Az igen valószínű, hogy ezzel a nagyképű, lenéző és megvető stílussal, amivel nyomod ezt a dumát a Tanúkról, nem az a szándékod, hogy pontos ismeretet szerezz a témában, csak az, hogy mások megerősítsenek ebben a ellenségeskedésben!

máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
56%

A valódi oka a vér, vagy is az élet szentsége, vagy is annak tiszteletben tartása.

Isten nem egészségügyi okok miatt tiltja elsősorban. Bár ennek vannak egészségügyi kockázata is a tökéletlenség miatt.

Ahogy a Mózesi törvény, később a keresztények által megerősített elv mutatja, az élet a vérben van.

Ezért nem csak megölni nem lehet senkit, de mások életének alapját sem veheti magához.

(3Mózes 17:11) . . .mert az élet a vérben van.

(3Mózes 17:14) . . .mindenféle élőlény élete az ő vére, mert az élet a vérben van. . . .

(5Mózes 12:24) . . .Öntsétek a földre, mint a vizet.

Egyetlen vér szerez engesztelést, vagy mentheti meg az ember életét.

Ez pedig Krisztus véráldozata.

(Cselekedetek 15:28, 29) 28 Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: 29 tartózkodjatok . . .(Cselekedetek 15:29) . . .a vértől, a megfojtott állattól és a szexuális erkölcstelenségtől. Ha gondosan őrizkedtek ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”


Nem csak a táplálkozás van megemlítve, hanem általában minden ami a vérrel kapcsolatos. Semmilyen módon nem lehet mások vérét a szervezetünkbe juttatni.

Tévedés, hogy ennek megtagadása biztos halál. Isten nem hozna ilyen rendelkezést, ha valóban erről lenne szó.

Orvosok is tudják, hogy így van ez. A vér egyébként is veszélyes üzem, mivel minden személynek a hulladéka benne van a vérben.

De mint mondtam, elsősorban nem egészségügyi okai vannak ennek.

máj. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

5-ös. Jelenleg nem hallottam még, hogy tudományos oldalról szándékoznak eltörölni a vérátömlesztést vagy, hogy komoly probléma van vele. Az, hogy ti találtok pár orvost aki ezt ellenzi az még nem azt jelenti, hogy összességében ez egy rossz megoldás. Ráadásul az a pár orvos sem úgy áll hozzá, hogy "vagy vér nélkül vagy a halál" hanem prioritási sorrendben mást helyeznek előrébb. Szóval nem. Több százezer orvos napi gyakorlata nem reális. Nekem más kell.


6-os neked nem tudom, hogy értelmezési problémáid vannak vagy mi bajod van, de pont erről szól a kérdésem, hogy nem erre voltam kíváncsi. Ezért a válaszod kb 95%-a nem releváns. Kár volt pazarolnod erre az idődet.

Arra meg én is rájöttem okoska, hogy nem egészségügyi okai vannak. Az oka az valamilyen szektás mikromenedzselés miatt van, de hogy pontosan miért arra még nem sikerült rájönnöm.

Egy volt tanú azt mondta, hogy ennek az az oka, hogy példát tudjanak mutatni, hogy az igaz vallás miatt sokan még az életüket is adják és így több embert be tudnának szervezni mert komolyabban vennék Őket. Abból a szempontból meg előnyös, hogy sok tanút ez élete során nem nagyon fog érinteni. A másik ok meg az, hogy annak idején pár szerencsétlen kierőlködte ezt a törvényt a bibliából és azóta annyi ember családtagja meghalt ez miatt, hogy ha eltörölnék ezt a törvényt akkor nagyon sokan fel lennének háborodva, ezért inkább tartják.

Mindkettő egész jó feltételezés, de valahogy kicsit kevés. Ezért tettem fel a kérdésemet, hogy valakinek van-e erre még elmélete.

máj. 12. 13:53
 8/36 anonim ***** válasza:
60%

Akkor a volt Tanú hazudott.

Tévedés, hogy ez által akarnak a Tanúk komolynak tűnni.

Ez mind mind hazugság.

máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező!

"nem hallottam még, hogy tudományos oldalról szándékoznak eltörölni a vérátömlesztést..."


Miért? Számodra ez bizonyítaná hogy valami nagyon nem jó? És szerinted még mi mindent kéne eltörölni, ami egyértelműen káros az egyénre és a társadalomra egyaránt, de mégsem teszik? Tele van a világunk káros, de megengedett és sajnos sokak által gyakorolt szokással és gyakorlattal, mint pl a dohányzás, vagy a háborúk. Miért nem tiltják be? Nem az lenne a legegyszerűbb.


"...vagy, hogy komoly probléma van vele."


Akkor bizony tájékozódnin kéne szélesebb körben, mert nagyon egyoldalú az a menü, amit fogyasztasz! Nem tudom elég idős vagy-e hozzá, de ha emlékszel volt olyan, hogy Frei Dosszié, meg hasonlók tőle. Na az ő szlogenje volt, hogy a "széles látókör mindenkinek jár".

Nem csak pár orvos gyakorolja a vér nélküli orvosi ellátást, hanem több százezer! Mint sok helyen, az orvostársadalomban is igen nagy sok témában a megosztottság. Ezért nagy felelőtlenség komoly, életfontosságú kérdésben csak egy orvos véleményét kikérni.


Utána lehet nézni az adatoknak!


A többi nettó hülyeség. A vér étkezési és gyógyítási célja (ha nem is transzfúzió formában), az ókorban is ismert volt és egyesek sokféleképpen alkalmazták, akár epilepsziára is. A korai keresztények mindkét okot elutasították.


Tehát nem Jehova Tanúi az elsők és nem is az egyetlenek, akik ma szintén elutasítják a vértrafót.

máj. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
44%

Hagyjuk szegény kérdezőt, ne pocsékoljuk rá az értékes időnket. Hiába próbáltak itt meg válaszolni egyesek, láthatóan a kérdező indulatos és csak kötekedni akar, provokálni és veszekedni.

Kár az időt pazarolni erre, inkább az olyan kérdésekre adjunk érdemi választ, amit valóban hátsó szándék nélkül tettek fel!

máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!