Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az öt ábrahámi vallás miért...

Az öt ábrahámi vallás miért tiszteli Dávid királyt, ha egyszer Ő minimum gyakorló biszexuális volt?

Figyelt kérdés

Jonatán Dávid király szerelme volt, ez teljesen egyértelmű a szöveg alapján, hiszen Dávid úgy siratta el Jonatánt, mint akinek a szerelme túlszárnyalta Dávid számára az asszonyok szeretetét.


Mégis miért tisztelik az ábrahámi vallások, ha egyszer gyakorló biszex, vagy akár meleg volt?



2022. okt. 14. 13:16
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
80%

20 ez egy elég random, tetszőleges felsorolás

1. miért van külön az örmény? Ennyi erővel lehetne a kopt stb is

2. a Jt nem keresztény, mivel alapjaiban mást vall sok tételben, mint azok


Én mindig 3 ábrahámita vallásról hallottam csak.


Biztos ezt is az internet írta :)

2022. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
36%
Az örményt és a jehovát önkéntesen szedted ki a kereszténység alól? Mi bajod velük?
2022. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
86%
Így lesz szerintem öt: judaizmus/zsidó vallás, kereszténység, manicheizmus, iszlám és bahá'í hit. De az is lehet, hogy valahova beleszámolta mondjuk a rasztafarianizmust, vagy mondjuk a zoroasztrianizmust (ez nem ábrahámi vallás és Dávid királynak sincs benne nagyon fontos szerepe, de hasonló szellemiségű, úgymond "testvérvallás"). Amúgy nem tudom.
2022. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
10%
Dávid az iszlám vallás szerint próféta, de próféta de nem szerepelnek a Koránban az általad leírtak. Sőt, az sem szerepel a Koránban paráznaságot követett el és csellel megölette a nő férjét. A Korán szerinti próféták erkölcsös példamutató emberek. A Biblia viszont valóban erkölcstelen, kegyetlen, tömeggyilkos, parázna, csaló prófétákról ír. Ebből az következik hogy a Korán írja le hitelesen a prófétákat, a Biblia viszont meg lett hamisítva.
2022. okt. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:
Egyébként magyar teológustól is olvastam. Perintfalvi Ritától.
2022. okt. 14. 16:33
 26/59 A kérdező kommentje:
Mármint pl. Dávid királyról.
2022. okt. 14. 16:33
 27/59 NTBS ***** válasza:
52%
Nem úgy értelmezik a szövegeket, ahogy mások.
2022. okt. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
22%
Önmagában a szerelemmel nincs baj, bárki felé irányul. A szerelem bűnös kiélésével van a probléma. Ha Dávid ilyet nem tett, akkor nem volt ilyen irányú bűne. Azt nem tudom honnan veszed, hogy "gyakorló biszex" volt, mivel ilyenről nincs forrás. Meleg biztos nem volt, mert női ágyasai és feleségei voltak.
2022. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
0%
Ábrahámi vallások: zsidó, keresztény, iszlám, bahái. Mi az ötödik?
2022. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
79%

Elég szomorú, hogy manapság már nem lehet két férfi meghitt barátságát szexuális felhangok nélkül értelmezni.


Igen,két férfi szeretheti egymást barátként mindenfajta testi vágyódás nélkül. Jézus idejében, de nagyon sokáig a keleti egyházakban is pl a férfiak közötti szájcsók a barátság kifejezésére egyáltalán nem volt tabu (innen jött a kommunista vezetők közötti elvtársi csók is).

2022. okt. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!