Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az öt ábrahámi vallás miért...

Az öt ábrahámi vallás miért tiszteli Dávid királyt, ha egyszer Ő minimum gyakorló biszexuális volt?

Figyelt kérdés

Jonatán Dávid király szerelme volt, ez teljesen egyértelmű a szöveg alapján, hiszen Dávid úgy siratta el Jonatánt, mint akinek a szerelme túlszárnyalta Dávid számára az asszonyok szeretetét.


Mégis miért tisztelik az ábrahámi vallások, ha egyszer gyakorló biszex, vagy akár meleg volt?



2022. okt. 14. 13:16
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval én úgy gondolom, hogy mindenképpen vannak hiteles forrásaink, még akkor is, ha a Korán néhány dologban eltérően fogalmaz (persze, hiszen egy másik vallás)."


De csak egy igazság lehet. CSak az egyik Dávid lehet valós, a másik pedig hazugság. A kérdés hogy melyik az igazi? Isten milyen prófétát küldene? Egy parázna cselszövő gyilkos Dávidot ahogy a Biblia írja vagy erkölcsös példamutató Dávidot ahogy a Korán írja?

2022. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

#39

Igen, Dávid nem volt próféta, mint írtam, akkor Sámuel volt a próféta, ő kente fel Dávidot is. Nem is szerepel a próféták sorában. Kérdezd meg bármelyik rabbit, ha a keresztényeknek nem hiszel.

Az Újszövetségben a próféta más jelentést is kap, az alapján én is próféta vagyok, sőt pap is. Erzsébet asszony is prófétált, amikor meglátogatta Mária, sőt Mária is próféta kellett legyen nézeted szerint. Csak te szokás szerint kiragadsz a Bibliából dolgokat, a többit pedig nem veszed figyelembe.

2022. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, Dávid nem volt próféta, mint írtam, akkor Sámuel volt a próféta, ő kente fel Dávidot is. Nem is szerepel a próféták sorában. Kérdezd meg bármelyik rabbit, ha a keresztényeknek nem hiszel."


Tipikus példája annak mikor a keresztények saját Bibliájukat is megtagadják.



"Az Újszövetségben a próféta más jelentést is kap, az alapján én is próféta vagyok, sőt pap is."


Aha, persze :) És anyád is próféta? :)

Ez is szánalmas hogy ti keresztények fogtátok a próféta fogalmát és ledegradáltátok egy jöttment senki szintjére azzal hogy azt mondjátok bárki lehetz próféta.

2022. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
90%

Így van, bárki lehet próféta, aki hirdeti Isten országát, hirdeti az Evangéliumot, ez az Újszövetségi értelme, s ilyen értelemben Dávid is próféta volt (messiási kapcsolat miatt) és én is az vagyok. Te meg egy degenerált fatuskó vagy, aki értelmes válasz láttán is csak "anyázni" képes.

Ószövetségi értelemben Dávid nem volt próféta, nem szerepel a próféták sorában, a zsidók se tartják annak.

Attól sem válik prófétává, hogy egy nem túl értelmes, hatalomra törő arab hadúr annak gondolta, mert még az egyszerűbb bibliai szövegeket se ismerte jól, értelmezte helyesen. A hülyénél például ezért lett Noé és Ádám is próféta, pedig egyik se volt az. Azokat meg kihagyta, akik valóban próféták voltak, csak nem hallotta esetleg történetüket.

2022. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia kijelenti hogy próféta volt. A szó eredeti jelentésében. Nem a kiforgatott, ledegradált hamis keresztény értelmezésben. Nevetséges hogy ti keresztények egy mezei keresztényt aki a Bibliáról papol, egyenértékűvé teszitek az Isten által küldött prófétákkal. Jó hát keresztényeknek semmi nem szent. Szóval az nem válasz részedről hogy te is próféta vagy :)))



"Attól sem válik prófétává, hogy egy nem túl értelmes, hatalomra törő arab hadúr annak gondolta, mert még az egyszerűbb bibliai szövegeket se ismerte jól, értelmezte helyesen. A hülyénél például ezért lett Noé és Ádám is próféta, pedig egyik se volt az."


A fantáziádra bízom hogy megtippeld milyen büntetés vár arra a túlvilágon aki lehülyézi Isten prófétáját. Amúgy ebből is látszik hogy féleszű vagy mert magadat is prófétának nevezed, de lehülyézed azt aki szerint Noé és Ádám próféta :) Szóval szerinted te próféta vagy de Ádám és Noé nem azok pedig Isten közvetlenül szólt hozzájuk.


Egyébként is az iszlám tanítás, miszerint minden néphez küldött Allah prófétákat kezdve Ádámmal, fényévekkel logikusabb és értelmesebb mint a keresztény tanítás ami szerint Isten csak a zsidó néppel foglalkozott, az emberiség 99%-ával pedig semmit.

2022. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%

A Bibliára hivatkozol, akkor szerinted Szűz Mária és Erzsébet asszony próféták voltak?


"A fantáziádra bízom hogy megtippeld milyen büntetés vár arra a túlvilágon aki lehülyézi Isten prófétáját."

Én csak a sátán hazug prófétájáról írtam, nem Isten prófétáiról. Nagy különbség.

2022. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
0%

"A Bibliára hivatkozol, akkor szerinted Szűz Mária és Erzsébet asszony próféták voltak?"


Az hogy valaki prófétál nem egyenlő azzal hogy Isten által küldött próféta. Ezt fel tudod fogni. Természetesen te sem vagy próféta :) Közöd nincs hozzá sem az összes többi keresztény hittestvérednek :)



"Én csak a sátán hazug prófétájáról írtam, nem Isten prófétáiról. Nagy különbség."


Hol a bizonyíték? És egyébként is én azt kérdeztem mi van ha benézted és mégis Isten prófétája. Az a kérdés szerinted milyen büntetés vár rád.

2022. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

#47

Nem értem, mi a problémád. Mária megfelel mindenben a próféta általad véld definíciójának, nem csak prófétált, de Gábriel főangyalon keresztül szólt hozzá Isten, pont mint Mohamed esetén. Szóval Mária ilyen formán Mohameddel van egy rangon. Az igaz, hogy nem hirdette úton, útszélen, hogy ő próféta és nem diktált le egy halom hülyeséget.


Vagy mi a helyzet például Eszterrel, Debórával, Annával, akiket konkrétan prófétának nevez a Biblia?


"És egyébként is én azt kérdeztem mi van ha benézted és mégis Isten prófétája. Az a kérdés szerinted milyen büntetés vár rád."

Hmm ez alapján kérdezem tőled, hogy mi a véleményed Joseph Smithről vagy E.G White asszonyról?

2022. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
0%

Mária nem kapott kinyilatkoztatást sem olyan feladatot hogy hirdesse Isten üzenetét mindenhol sem hogy vezesse az embereket tehát nem próféta.


"Vagy mi a helyzet például Eszterrel, Debórával, Annával, akiket konkrétan prófétának nevez a Biblia?"


Azt hogy a Biblia összekeverte a prófétákat és a prófétálást.



"Hmm ez alapján kérdezem tőled, hogy mi a véleményed Joseph Smithről vagy E.G White asszonyról?"


Mi lenne. Az a véleményem róluk hogy ugyanolyan bálványimádó keresztények mint te. És miért nem válaszolsz a kérdésre? Mi van ha benézted és Isten prófétáját nevezted hülyének? Ezért szerinted milyen büntetés vár rád?

2022. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%

"Mária nem kapott kinyilatkoztatást"

Hogyne kapott volna, ne viccelj már, olvasd el a Bibliában :D


"Azt hogy a Biblia összekeverte a prófétákat és a prófétálást."

Mármint a Korán keverte össze nem? Vagy ott csak minden nagyobb nevet betuszkoltak a próféta definícióba, ha férfi volt.


"Az a véleményem róluk hogy ugyanolyan bálványimádó keresztények mint te."

Miért mondod Isten prófétáit bálványimádónak? Szerinted milyen büntetés vár majd rá, amiért Isten kiválasztottjait bálványimádással rágalmazod?

2022. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!