Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az öt ábrahámi vallás miért...

Az öt ábrahámi vallás miért tiszteli Dávid királyt, ha egyszer Ő minimum gyakorló biszexuális volt?

Figyelt kérdés

Jonatán Dávid király szerelme volt, ez teljesen egyértelmű a szöveg alapján, hiszen Dávid úgy siratta el Jonatánt, mint akinek a szerelme túlszárnyalta Dávid számára az asszonyok szeretetét.


Mégis miért tisztelik az ábrahámi vallások, ha egyszer gyakorló biszex, vagy akár meleg volt?



2022. okt. 14. 13:16
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
0%

Idéznéd hol kapott olyan kinyilatkoztatást hogy menjen és tanítsa Isten üzenetét az embereknek?



"Mármint a Korán keverte össze nem? Vagy ott csak minden nagyobb nevet betuszkoltak a próféta definícióba, ha férfi volt."


Mit kevert össze? Nem a Korán írja mindenkiről hogy próféta. Te még magadat is prófétának nevezted a keresztény tanítás alapján :)))) De persze Dávidnál meg letagadod hogy próféta mert ezzel az iszlámnak kellene igazat adnod. Szóval akkor Dávid nem próféta akkor sem ha azt írja a Biblia de te magadat prófétának nevezed :))))



"Miért mondod Isten prófétáit bálványimádónak? Szerinted milyen büntetés vár majd rá, amiért Isten kiválasztottjait bálványimádással rágalmazod?"


Honnan tudjam hogy ezek a bálványimádó keresztény irányzatok mivel büntetik szerintük. Azt kérdeztem szerinted az alapján amiben te hiszel mi jár annak aki hülyének nevezi és megtagadja Isten prófétáját?

2022. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

"Honnan tudjam hogy ezek a bálványimádó keresztény irányzatok mivel büntetik szerintük."

Engem az érdekel, hogy az iszlám hit szerint mi vár rád, amiért rágalmazod és megtagadod Isten említett prófétáit.


"Idéznéd hol kapott olyan kinyilatkoztatást hogy menjen és tanítsa Isten üzenetét az embereknek?"

Ez megint új definíció. Előbb még a kinyilatkoztatás szerepelt benne. Amúgy Dávid hova ment és hol tanított? Mert királyként egy trónon ült, vagy éppen háborúba ment, ha kellett.

2022. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
0%

"Engem az érdekel, hogy az iszlám hit szerint mi vár rád, amiért rágalmazod és megtagadod Isten említett prófétáit."


Az iszlám szerint Isten prófétájának megtagadása súlyos bűn, de mindketten tudjuk hogy te nem vagy próféta, csak egy bálványimádó keresztény.



"Ez megint új definíció. Előbb még a kinyilatkoztatás szerepelt benne. Amúgy Dávid hova ment és hol tanított? Mert királyként egy trónon ült, vagy éppen háborúba ment, ha kellett."


Kinyilatkoztatást kapott Istentől azzal a feladattal hogy menjen és tanítsa, közvetítse Isten üzenetét az embereknek. Attól hogy vezető volt még lehetett próféta is. Mózes is vezető volt és próféta. De áruld már el, hogy lehet te prófétának nevezed magad, de szerinted Dávid nem próféta :)


És még mindig nem válaszoltál. Azt kérdeztem szerinted az alapján amiben te hiszel mi jár annak aki hülyének nevezi és megtagadja Isten prófétáját?

2022. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

"Az iszlám szerint Isten prófétájának megtagadása súlyos bűn"

Akkor miért tagadod, hogy Joseph Smith és E.G. White asszony próféták voltak? Nem félsz Isten haragjától, hogy ezen prófétákat tagadod, sőt rágalmazod?

2022. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor miért tagadod, hogy Joseph Smith és E.G. White asszony próféták voltak? Nem félsz Isten haragjától, hogy ezen prófétákat tagadod, sőt rágalmazod?"


Nem félek mert ők ugyanolyan bálványimádó keresztények mint te. Közük nincs a prófétasághoz. Azt kérdeztem szerinted az alapján amiben te hiszel mi jár annak aki hülyének nevezi és megtagadja Isten prófétáját? Válaszolnál erre?

2022. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én szerencsére nem is tettem ilyet, csak egy bálványimádó hamis prófétát neveztem nevén. A Biblia ír a bárány bőrbe bújt farkastól, akitől óvakodni kell.
2022. dec. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudod? Nem tudod hogy a te vallásodnak mi az álláspontja arról aki hülyének nevezi Isten prófétáját? És i a bizonyítékod arra hogy Mohamed hamis próféta? Ezt nem ártana mellékelni mert enélkül fennáll annak veszélye hogy egy igazi prófétát rágalmazol.
2022. dec. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

A Biblia a bizonyíték, mely átkozottnak nevezi Mohamedet és minden későbbi hamis prófétát, akik mást hirdetnek, mint az apostolok. Márpedig Mohamed hamis próféta mást hirdetett.


Én pont úgy nem fogadom ezt a hamis arab hadurat, mint te Smith vagy White prófétákat. Csak annyira hülye vagy a hamis prófétáddal együtt, hogy nem esett le, miért kérdeztem velük vissza.

2022. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
0%

"A Biblia a bizonyíték, mely átkozottnak nevezi Mohamedet és minden későbbi hamis prófétát, akik mást hirdetnek, mint az apostolok. Márpedig Mohamed hamis próféta mást hirdetett."



De honnan tudod hogy Mohamed próféta az aki mást hirdet? Mi van ha meghamisították a Bibliát és amiben te hiszel, az a hamisítás? Mi a bizonyítékod arra hogy Mohamed hamis próféta?



"Én pont úgy nem fogadom ezt a hamis arab hadurat, mint te Smith vagy White prófétákat. Csak annyira hülye vagy a hamis prófétáddal együtt, hogy nem esett le, miért kérdeztem velük vissza."


Bármiféle bizonyíték nélkül. Egyszerűen benyalod és készpénznek veszed amit az egyházad mondott gondolkodás nélkül. Persze te is tudod hogy tévedsz de nem akarod beismerni. És még azt sem fogtad fel amit kérdeztem. A te vallásodnak mi az álláspontja arról aki hülyének nevezi Isten prófétáját?


Ja és akkor Dávid próféta vagy nem? Még ezt sem tisztáztad. Először behazudtad hogy nem, utána magadat is prófétának nevezted :))

2022. dec. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!