Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyháznak mi baja van ezekkel?

Az egyháznak mi baja van ezekkel?

Figyelt kérdés

Házasság előtti szex

Melegek

fogamzásgátlás

abortusz



2022. nov. 1. 07:19
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
97%
Az abortusszal gondolom az, hogy szó szerint gyilkosság, a házasság előtti szex paráznaság, a fogamzásgátlás bonyolultabb kérdés, a melegekkel nincs bajuk, viszont a köztük lévő nemi aktust elítélik, mert szintén paráznaság.
2022. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
24%

"7.: Aztán majd esküvő után derül ki, hogy anatómiailag nem passzoltok. :D"

Igazság szerint 7 éve házasok vagyunk, és baromira passzolunk. Nem, nem mázli. Előtte történtek dolgok, annyi pont, hogy kiderüljön, passzolunk-e. Azóta kiterjedt kicsit a repertoár, pl. BDSM elemekkel. Jah, hát aki nem teljesen idióta, annak már jóval a szex előtt kiderül, passzol-e szexuálisan a másikhoz.

2022. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
12.: Bizonyos dolgokat nem tudhatsz előre, szóval de, mázli kérdése IS.
2022. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
13 - nem mennének tönkre szexuálisan is házasságok, ha az előtte lefekvés megoldás lenne.
2022. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
69%
Azért a házasságok bukása más dolgokon is múlik, de jah, sose mennék hozzá valakihez szex nélkül előtte. :D
2022. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

"Azért a házasságok bukása más dolgokon is múlik, de jah, sose mennék hozzá valakihez szex nélkül előtte. :D"

Szerintem nem ezen mennek el a házasságok.

2022. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Mármint konkrétan min?
2022. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

"Mármint konkrétan min?"

Megfigyelésem szerint főleg a kommunikáció hiányán. Ez lehet szexuális értelemben is, pl. mert nem tudjuk megbeszélni, hogy (hasamra ütök) igényem van rá, hogy lenyelje az asszony.

De a szexen túl, van rengeteg dolog. Hogy zavarja egyik felet, hogy a másik olvas, vagy nem viszi ki a szemetet, stb. Szóval az a fő baj, hogy a sérelmeket hordozzák, de nem megbeszélik, és mikor kirobban, sokkal durvábban jön ki, mint indokolt lenne. Vagy nem is azt vágják egymás fejéhez, ami a valódi gond.


Szóval a szex egyik, közel sem egyedüli vetülete. Lásd pl. amit írtam fentebb: nekem voltak BDSM igényeim. Nem sokkoltam le vele a szűz mennyasszonyomat. Lassan ez is előkerült.

2022. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
66%

Keresztény BDSM igényekkel, ez nem kicsit vicces, bocsi. :D Egyébként szerintem ismerlek innen GYK-ról, te vagy az a kommentelő, aki mindig úgy reagál, hogy bemásolja a korábbi hsz.-t, mintha a másik fél nem tudná, kinek fogsz írni. :D


Némileg amúgy egyetértek, bár én nem tudnék így élni. Nem lehet mindent előre megbeszélni, az pedig, ha anatómiailag nem passzoltok főleg nem, arról nem is tudhat az ember. Aztán olyan is van, hogy megváltozik a másik fél, és egyszerűen már nem működik a dolog tovább. Óriási rizikó szűzen házasodni.

2022. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

"Keresztény BDSM igényekkel, ez nem kicsit vicces, bocsi."

És miért az? Mi az a BDSM-ben, ami keresztény ellenes?


"Egyébként szerintem ismerlek innen GYK-ról, te vagy az a kommentelő, aki mindig úgy reagál, hogy bemásolja a korábbi hsz.-t, mintha a másik fél nem tudná, kinek fogsz írni. :D"

Így szépen tagolható, hogy mire (és nem az, hogy kire) reagálok.


"Némileg amúgy egyetértek, bár én nem tudnék így élni. Nem lehet mindent előre megbeszélni, az pedig, ha anatómiailag nem passzoltok főleg nem, arról nem is tudhat az ember. Aztán olyan is van, hogy megváltozik a másik fél, és egyszerűen már nem működik a dolog tovább. Óriási rizikó szűzen házasodni."

Az biztos. De házasodni önmagában rizikó, főleg ha komolyan gondolod, hogy "amíg a halál el nem választ". Amúgy ennek felderítésére való a petting :)

2022. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!